TEST: DERMACOL - Moon touch mousse eye shadow

TEST: DERMACOL - Moon touch mousse eye shadow
  • 21.08.2013
  • Anka Múková

Nová kolekcia žiarivých očných tieňov MOON TOUCH značky Dermacol, s obsahom drobných trblietavých čiastočiek ktoré dodávajú očiam intenzitu a hĺbku, a na viečkach zároveň vytvárajú krásne odlesky.

 

To je určite to, čo každá z nás hľadá v prípade, že chce hlavne večer zažiariť, niekoho okúzliť a nekontrolovať si stále výdrž svojich tieňov.

 

Ja osobne priznávam, že som doteraz nemala skúsennosť s penovými očnými tieňmi, takže som o to viac bola zvedavá ako toto testovanie dopadne.

 

DERMACOL - Moon touch mousse eye shadow


To, čo ma potešilo ako prvé, bol určite obal. Jednoduchá, priesvitná, plastová nádobka pri ktorej nebudete musieť nijak skúmať skutočnú farbu a ani rozmýšlať koľko ste asi z neho minuly.

 

Nanášanie tieňa, je viac než jednoduché. Môžete sa sama rozhodnúť či k tomu budete používať prsty, aplikátor alebo štetec. Ja preferujem štetce už len s dôvodu toho, že sa nezašpiním ako keď si tiene nanášam prstami a ľahšie sa mi s nimi pracuje. Konzistencia je penová ako som už spomínala. Tieň je preto ľahký, nadýchaný a nie zbytočne mastný, takže nezachádza do liniek ako iné očné tiene. 

 

DERMACOL - Moon touch mousse eye shadow
DERMACOL - Moon touch mousse eye shadow

 

Všetky odtiene obsahujú veľké množstvo drobných flitrov, ktoré sú rozhodne viditeľné, takže ak uprednostňujete matné tiene, tento naozaj nebude nič pre vás. Určite sa dá vrstviť, teda môžete dosiahnuť jemný denný look alebo dramatické smokey líčenie na večer. Dá sa použiť v podstate aj ako podklad, takže na neho môžete kľudne naniesť aj klasický sypký tieň v rovnakej farbe a dosiahnete tak výraznejší efekt. Skúsiť môžete za pomoci štetca vytvoriť linku. 

 

DERMACOL - Moon touch mousse eye shadow
DERMACOL - Moon touch mousse eye shadow

 

Tieň je veľmi dlhotrváci, navyše vodeodolný, čo mám otestované, keďže trblietky mi ešte stále nezišli z ruky. :) Mne vydržal od 6:30 ráno do cca 22:00 bez porušenia či usádzania a takmer bez straty pigmentácie, čo považujem za úspech. Jediným kameňom úrazu môžu byť už spomínané trblietavé častice, tie rozhodne nie sú odolné otieraniu a predpokladám, že ak by ste si pošúchali oči, máte ich úplne všade. Ja som ich mala po celej ruke. Pigmentácia vcelku ostala, ale tie trblietky boli všade len nie na svojom mieste.

 

DERMACOL - Moon touch mousse eye shadow

 

Takže zhrnutie bude z mojej strany pozitívne. Výhodou je určite aj 12 odtieňov (odtieň na fotkách je 5) ale to čo bude nevýhodou pre niektoré z vás je cena 5,73 €. A ešte aby som nezabudla obsah má 4,9g. 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Iveta Ondáková 21.08.13 19:44

IO
karma
96.00

určite stojí za vyskúšanie,,,

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 22.08.13 20:20

karma
100.00

vôbec nepoužívam očné tiene mám modré oči ani neviem aká farba by mi pristala

  • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 25.08.13 17:11

BS
karma
100.00

Penové tiene som ešte nemala, hoci tiene používam málo, rada vyskúšam, chystáme sa na svadbu...

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 20.09.14 17:58

MR
karma
-1.00

moja najobľúbenejšia modrá farba...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní