TEST: Laky na nechty - Marionnaud

TEST: Laky na nechty - Marionnaud
 • 28.05.2013
 • Lenka Brindáková

Krásne upravené nechty v žiarivých farbách by mali byť finálnym doplnkom každého looku. Ak aj vy máte radi dokonale upravené nechty, určite by vám doma nemal chýbať lak, ktorý vám k ich dokonalosti dopomôže.

 

Otestovala som pre vás laky na nechty značky Marionnaud v 4 pekných odtieňoch. Balenie laku je síce menšie ako iné laky, ktoré používam - len 5ml, no tým na mňa pôsobí praktickejšie, lebo sa mi ľahšie vojde do kozmetickej taštičky. 

 

Na fotkách mám nanesený lak s odtieňom č. 5 Candy rose. Táto krásna ružová farba na mňa zapôsobila najviac zo všetkých odtieňov. Navyše tento odtieň obsahuje jemné trblietky, ktoré sa na dennom svetle dokonale lesknú.

 

Laky na nechty - Marionnaud
 
Laky na nechty - Marionnaud
 
Laky na nechty - Marionnaud

 

Testovala som 4 odtiene lakov: 2 Misty rose, 3 Pearly sugar, 4 Praline, 5 Candy rose. Najspokojnejšia som práve s odtieňom č. 5 Candy rose, pretože zbožňujem všetky odtiene ružovej.

 

2 Misty rose - jemučká bielo/ružová farba, ktorá po nanesení pôsobí takmer neviditeľne, ale na slniečku sa krásne leskne. Tento odtieň je na nechtoch viditeľnejší po nanesení viac vrstiev (2-3).

3 Pealy sugar - krásna perleťovo/béžová metalická farba ladená do kovového lesku. Túto farbu vidno na nechtoch po nanesení jednej vrstvy, ale keď nanesiete aj druhú, tak je to dokonalé.

4 Praline - hnedá farba je vhodná pre ženy, ktoré majú rady nude líčenie. Viditeľná je hneď po nanesení prvej vrstvy laku.

5 Candy rose - veľmi pekná staroružová farba, obsahuje jemné trblietky, ktoré sa na slnku krásne lesknú. Tento odtieň si ma získal najviac zo všetkých. Je pekne viditeľný už po nanesení jednej vrstvy. Na fotkách som si naniesla dve vrstvy. 

 

Laky na nechty - Marionnaud

 

Laky na nechty od Marionnaud vás potešia širokou ponukou tradičných i sezónne trendových farieb. Pre vášnivé ženy odporúčam vyskúšať aj vínovočervený odtieň č. 10 Tango, ktorý je vášnivejším príbuzným červenej farby a pôsobí sofistikovane, sexi, no neprovokuje tak ako lak červený.

 

Štetec tvarovaný do oblúčika mi zaručil dokonalé a presné nanesenie laku. Výdrž farby na nechtoch je priemerná, preto po nalakovaní odporúčam naniesť nadlak, prípadne priesvitný lak, aby vám farebný lak na nechtoch vydržal o pár dní dlhšie a bez olúpania okrajov.

 

Čo sa týka konzistencie laku, je príjemná, hladká a krémová. Nanáša sa veľmi dobre a prekvapila ma krátka doba schnutia. Uschol za veľmi krátku dobu, mám pocit, že prvá vrstva zaschla už za pár sekund. V obchode Marionnaud nájdete aj výraznejšie odtiene lakov na nechty. Ponuku farieb majú naozaj pestrú, je z čoho vyberať!

 

Laky na nechty - Marionnaud

 

Laky na nechty - Marionnaud
    

Postup pre dokonalú úpravu nechtov:

 

1. Za pomoci nožničiek a pilníka si upravte nechty do požadovaného tvaru - každý lak vyzerá krajšie na upravených nechtoch.

 

2. Vyčistite nechtové lôžko vatovým tampónom. Nechet musí byť pred nanesením laku dokonale čistý a nemastný.

 

3. Naneste podlakový lak na nechty, ktorý je nutný pre to, aby sa vám nezafarbili nechty. Navyše dodá nechtom potrebnú silu a pevnosť. Postačí keď si na nechty nanesiete tenkú vrstvu podkladového laku.

 

4. Výber odtieňu laku je na vás. V Marionnaud nájdete veľa krásnych odtieňov (jemné nenápadné farby, alebo výrazné odtiene), do ktorých sa určite zamilujete. Pre krajší efekt odporúčam vždy nanieť 2 vrstvy farebného laku na nechty. Farba bude výraznejšia, a aj dlhšie vydrží.

 

5. Na záver, po zaschnutí laku naneste povrchový lak v jednej vrstve, a tým zaručíte dlhšiu výdrž laku na nechtoch a nechty sa vám budú krásne lesknúť.

  

Laky na nechty - Marionnaud 

  

Zhrnutie na záver:

 • dokonalé nanášanie laku vďaka tvarovanému štetcu,
 • priemerná výdrž laku na nechtoch (cca po 3 dňoch poznať prvé ošuchanie laku), po nanesení nadlaku vydrží o niečo dlhšie,
 • lepšie krytie po nanesení dvoch vrstiev,
 • hladká krémová konzistencia,
 • objem 5 ml = praktické balenie,
 • odporúčaná cena je od 4,90€

 


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Lenka Kollarova 28.05.13 19:37

LK
karma
-1.00

Odtien candy rose vyzera dobre.rada vyskusam.

 • 0
Odpovedať

Miroslava Dováľová 29.05.13 09:52

MD
karma
-1.00

ten candy rose sa mi veľmi veľmi páči :)

 • 0
Odpovedať

Lenka Brindáková 29.05.13 16:50

LB
karma
-1.00

aj podľa mňa je najkrajší ^_^

 • 0
Odpovedať

Jaroslava Jachymová 01.06.13 18:17

JJ
karma
-1.00

pekne farby..

 • 0
Odpovedať

Ľuba Reháková 03.06.13 10:12

ĽR
karma
-1.00

Ja sa možem pochváliť super kvalitnými nechtami. Neraz sa ma žienky pýtajú, či to mám umelé :D. Ale nie, príroda (alebo rodičia?) ma obdarovala fakt krásnými nechtami. Mám veľmi rada také jemné laky na nechty. Nemám v obľube výrazné farby ... aj keď na iných sa mi to páči. No pri výrazných farbách musia byť nechty a aj celé ručičky dokonale upravené, aby to nepôsobilo ... hm, noooo tak nepríjemne :D.

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 21.09.14 12:46

MR
karma
-1.00

tak praline u mňa víťazí na celej čiare.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní