TEST: Špeciálna edícia AVON dekoratívnej kozmetiky

TEST: Špeciálna edícia AVON dekoratívnej kozmetiky
  • 18.11.2014
  • Petronela Kotlárová

Značka AVON nie je vo svete kozmetiky žiadnym nováčikom, no práve naopak, veľmi dobre a dlho sa už na trhu drží. Ja sama ju poznám takých 15 rokov a za tie roky som teda už z tohto katalógu poskúšala kadečo... Našla som si svojich obľúbencov, ale aj produkty, ktoré sa mi neosvedčili... Stále je čo vylepšovať, a teda výrobcovia produktov nespia na vavrínoch a neustále nám ponúkajú nové a nové produkty.

AVON prichádza pravidelne s limitovanými kolekciami dekoratívky, čo je však super, no nesie to aj riziká - a to tie, že ak si produkt obľúbite, o pár mesiacov ho už zoženiete len veľmi ťažko... Dnes si predstavíme tri z nich, a to konkrétne zo špeciálnej kolekcie. Pôjde o paletku duo očných tieňov, lícenku a rúž na pery.

avon

Zdroj: Shutterstock®

Balenie klasicky čiernej farby, ako zvykne bývať aj pri stálych produktoch, no v prípade limitovanej edície tieto balenia zdobí vždy nejaký ornament, ktorý je špecifický práve pre tú danú limitku, a tentokrát to je bronzová potlač. Čo sa otvárania/zatvárania produktov týka, doteraz som sa nestretla s takým produktom, ktorý by sa mi zle alebo ťažko otváral, uzatváranie vždy po zatvorení drží dostatočne pevne, takže kľudne si produkty môžete nosiť aj so sebou v kabelke, bez toho, aby ste sa báli nejakého "úrazu".

avon-tiene

Zdroj: Shutterstock®

Tak ako aj pri líčení, aj teraz začnem DUO paletkou očných tieňov. S paletkami ako takými - teda týmito od Avon-u mám už oddávna len dobré skúsenosti. Pigmentáciou sú na tom veľmi dobre, a obzvlášť tieto ma prekvapili vysokou pigmentáciou, a to až takou, že tiene po nanesení na viečko majú väčšiu intenzitu ako vyzerajú v balení :)) Ten hnedý odtieň nosím často, no fialový je už aj na môj vkus dosť výrazný, takže toho si doprajem iba štipku do vonkajšieho kútika oka... Pre tie zdatnejšie, čo si vedia tiene roztieňovať lepšie ako ja to ale môže byť super kombinácia!

avon-dekorativka

Zdroj: Shutterstock®

Neviem čím to je, no bohužiaľ rúže od AVON-u mi nesedia, a hlavným dôvodom je to, že mi robia nepekné šupinky na perách, napriek tomu, že pred nanesením nemám ani jednu. Či už použijem pred aplikáciou rúžu balzam, alebo rovnako nepoužijem nič, efekt je rovnaký... Takisto mi pery neprekrývajú plnohodnotne a teda miestami rúž mám - aj nemám. Za seba teda žiaľ môžem povedať, že toto nie je moja obľúbená parketa... Na druhú stranu sa stretávam s názormi, že AVON rúže sú v mojom okolí chválené, takže nedávajte na moju negatívnu skúsenosť, a najlepšie bude, ak si to skúsite samy na sebe!

avon-ruz

Zdroj: Shutterstock®

avon-ruz-demure

Zdroj: Shutterstock®

A trojicu uzatváram lícenkou vo výraznom odtieni ANTIQUE ROSE, s ktorým som sa dodnes neskamarátila. Odtieň je to síce pekný, no pri jeho nanášaní je potrebné si dávať veľký pozor, aby ste to neprehnali, keďže je to fakt výrazná ružová trblietavá farba. Takže stále naň idem opatrne - veď sa aj hovorí, že menej je niekedy viac :) Priložený štetček je podľa mňa veľmi pritvrdý, a tak radšej na aplikáciu používam iný štetec určený na nanášanie lícenky.

avon-licenka

Zdroj: Shutterstock®

avon-licenka-antique-rose

Zdroj: Shutterstock®

- Anketa

POUŽÍVATE DEKORATÍVNU KOZMETIKU AVON?

Odpovedalo 7 ľudí  

áno, mám viacej produktov
57%
nie, nesedia mi
0%
áno, ale niektoré mi žiaľ nevyhovujú
14%
skôr obľubujem telovú kozmetiku
29%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Martina Zahoranová 21.11.14 14:35

MZ
karma
92.00

tie tiene sú super aj farebne sa pi táto paletka páči veľmi

  • 0
Odpovedať

Nikola Pelechová 05.12.14 18:58

NP
karma
-1.00

tiene podla mna nic moc...ale licka a ruz su uzasne

  • 0
Odpovedať

Katarína Kačuriková 10.12.14 15:29

karma
113.00

zaujímavý dizajn produktov :)

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 03.02.15 12:25

MR
karma
-1.00

krásne sú tiene,

  • 0
Odpovedať

Monika Šomšáková 21.02.15 16:38

karma
-1.00

tie obaly aj pigmentácia su skvelé

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní