TEST: GSMART ROMA R2

TEST: GSMART ROMA R2
  • 17.01.2014
  • Petronela Kotlárová

Najnovšie som mala možnosť otestovať, mne doposiaľ neznámu značku GSMART, konkrétne smartfón ROMA R2. Hneď z úvodu Vám napíšem, že táto recenzia bude čisto zo ženského pohľadu, a to či bude pozitívna alebo negatívna sa dozviete, ak budete čítať i naďalej :)

Keď sa mi prvýkrát ocitol smartfón v rukách, zaraz mi bolo isté, že si budeme rozumieť. Neviem ako Vy, no poznám niekoľko zástancov, ktorí si nevedia predstaviť fungovať s dotykovým telefónom. A ja práve naopak, by som už nevedela pracovať na takom klasickom. Dotykových telefónov mi už prešlo cez ruky niekoľko. Svoj prvý som mala približne pred 6-stimi rokmi.

android-gsmart

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

A keď už sme pri tom, spomeniem Vám aj jednu milú príhodu. Keďže niekoľko rokov mám iPad, som s dotykovými výrobkami akoby zžitá, a veľakrát sa mi stalo, že pri vyberaní hotovosti z bankomatu, som nestáčala tlačidlá, no šla som priamo prstom na obrazovku. Potom sa vždy rýchlo obzriem, či ma náhodou niekto nevidel :))

gsmart-mobil

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Ale dosť bolo úvodu, vrhnime sa teda rovno do recenzie, a začneme tým, že Vám sem pridám niekoľko oficiálnych informácií samotného výrobcu.

ROMA (R2) je smartphone s operačným systémom Android 4.2 (Jelly Bean). Telefón ROMA ponúka 4" IPS multidotykový displej s rozlíšením WVGA 800×480. Vďaka funkcii Dual SIM môžete byť dostupní na dvoch telefónnych číslach zároveň, bez toho, aby ste museli používať dva telefóny alebo karty zdĺhavo vymieňať!

roma-r2

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

gsmart-roma

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Smartfón je vzhľadovo veľmi pekný, a ako už iste viete čisté a jednoduché línie - to je moje, takže dizajnovo ma nesklamal, ba práve naopak, hneď mi padol do oka! Má iba 125g(s batériou), a jeho hrúbka je menej ako 1cm. Ďalej sa pýši skvelými vlastnosťami ako je 4"LCD displej a operačný systém Android 4.2 (Jelly Bean).

telefon-gsmart

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Ako ste už mohli zhliadnuť na fotografiách vyššie, má 5Mpix fotoaparát, no ten mne osobne "nezapasoval". Síce sám zaostruje, dokonca má i LED diódu, no vôbec som mu neprišla na chuť. Pred zhotovením fotografie bolo všetko v poriadku, no akonáhle som spustila spúšť kvalita sa podstatne znížila. Možno som len ja nešikovná, ale ak náhodou máte tento smartfón, mohli by ste sa vyjadriť, ako sa Vám s ním fotografuje... Mne to však nijako neprekážalo, a predsa čaro nemajú iba TIP TOP fotografie, ale práve tie, ktoré sú zhotovené z lásky a s chuťou :))

smartfon-gsmart

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Nie som veľkou zástankyňou písania sms-iek, no na Vianoce som ich niekoľko poslala, a pri písaní nebol žiadny problém. Písmenká boli dostatočne veľké, a nestalo sa mi, že by som napísala nejaký nezmysel, ako sa mi pri menších mobilných klávesniciach bežne stávalo...

gsmart-roma-r2-smartfon

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Rovnako bezproblémovo som surfovala na internete, a pohybovala sa medzi jednotlivými oknami. V obchode Google Play som neodolala najnovšej verzii hry Angry Birds, a tak som sa počas voľných chvíľ hrala :)

smartfon-roma-r2-gsmart

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

V balení sa tiež, samozrejme okrem nabíjačky a USB káblu, nachádzajú aj slúchadlá, ktoré iste využijú tie z Vás, čo cestujú autobusom, prípadne vlakom do práce či školy.

gsmart-smartfon

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Summa summarum -  smartfón ma ohromil svojim výzorom, perfektne padne do ruky a skvele sa s ním manipuluje. Je vynikajúcim dizajnovým kúskom, a ak si najbližšie budem kupovať nový telefón, určite bude výber smerovať rovnakým vzhľadovým proporciám ako má ROMA R2! :)
Viac technických špecifikácií, a aj ostatné modely značky GSMART nájdete na oficiálnej stránke http://gsmart.sk/.

Cena tohto smartfónu je 129€.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Dana Šindléryová 17.01.14 16:37

karma
-1.00

Pre mňa neznámi telefón čo sa týka značky, ale má pekný dizajn, myslím že pre nenáročného užívateľa je to dobrá voľba aj čo sa týka parametrov tie zodpovedajú cene, +mu dáva aj určite podpora dual sim, takže koniec koncom not bad :)

  • 0
Odpovedať

Dominika Sedliaková 19.01.14 09:14

DS
karma
-1.00

O tejto značke som zatiaľ nepočula ;)

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 19.09.14 10:40

MR
karma
-1.00

mne sa veľmi zapáčil tento mobil... značku počujem 1x vo svojom živote ale super pekný je.

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 10:20

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 10:20

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní