TEST: HYUNDAI meteostanica pre ženy

TEST: HYUNDAI meteostanica pre ženy
 • 01.08.2014
 • Petronela Kotlárová

Meteostanice sú v poslednej dobe veľmi obľúbeným doplnkom domácností. A dnes sa na jednu od značky Hyundai pozrieme.

Trendy tohtoročnej sezóny predstavujú meteostanice v drevenom prevedení, s priesvitným displejom, či farebným LCD displejom... Značka Hyundai prináša moderné, dizajnové a funkciami jedinečné modely, z ktorých si vyberie ako laik, tak i odborník.

hyundai-meteostanica

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Zaujímavosťou tejto meteostanice je, že obsahuje 2 senzory vlhkosti pôdy, ktoré jednoducho vložíte do svojich kvetináčov, a ak by ste aj náhodou zabudli poliať svoje kvietky, upozorní Vás na to! Okrem nich však obsahuje aj jeden senzor na meranie teploty a vlhkosti vzduchu.

hyundai-garden

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Meteostanica takisto zobrazuje presný čas, barometrický tlak a fázy Mesiaca. Prístroj predpovedá počasie na nasledujúcich 12-24 hodín, pričom oblasť pokrytia je asi 30-50km. Vonkajšiu teplotu sa nám však nikomu nepodarilo nastaviť, takže tú nám meteostanica neukazovala. V tom istom čase som však testovala ešte inú, a pri tej fungovalo všetko ako malo, ale o tom nabudúce :)

hyundai-ws-2061

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Všetky nastavenia stačí nastaviť len raz. Funkcie ako napr. budík si však nastavujete podľa potreby. Čo oceňujem je to, že po stlačení tlačidla Zz sa celý displej podsvieti nazeleno, a tak napr. ak sa náhodou kedykoľvek v noci prebudíte a zaujímate sa o to, koľko je hodín, jednoducho len raz stlačíte Zz, a pekne vidíte presný čas :) Túto funkciu som využívala dosť často!

meteostanica-garden

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Na fotke vyššie už môžete vidieť na meteostanici kvetinku, ktorá symbolizuje, nazvime si to, spokojnosť kvetiniek :) Na senzore vlhkosti sa dajú zvoliť celkovo 4 možnosti, resp. 4 druhy rastlín. Skupina 4 - sú rastliny, ktoré potrebujú veľa vlhkosti. Sem patrí napr. galgán, bambus... V tomto prípade by na displeji nemali signalizovať menej ako 2 pruhy. Skupina 3 - sú rastliny, ktoré majú radi vlhkosť(hortenzie, azalky, oleandre, figovníky/fikusy/, banánovníky, paprade, palmy... Počet pruhov by rovnako nemal klesnúť na menej ako 2 pruhy.

hyundai

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Skupina 2 - rastliny, ktoré majú radi primeranú úroveň vlhkosti(malé citrusy, kála, africké fialky, poinsettie, orchideje, begónie...). Indikátor pôdnej vlhkosti by mal stále ukazovať aspoň 1 alebo 2 pruhy. A skupina 1 - rastliny, ktoré majú radi suché podmienky(kaktusy, kvitnúce kamene, aloe...) Zemina rastliny v týchto prípadoch môže byť niekoľko dní suchá, preto by jeden pruh mal byť prekročený iba pri polievaní!

Musím sa priznať, že ja to s kvetmi vôbec neviem, takže toto je pre mňa neopísateľný pomocník. V súčasnosti však u mňa prežilo len aloe vera, ktoré mám už asi 7 rokov :))) Aj to asi len vďaka tomu, že nie je náročné "na údržbu" :D

meteo-hyundai

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Na fotke je vidno, že pruhy sú tam 4, lebo sa mi párkrát stalo, že bol iba jeden, a v noci mi to začalo pípať, takže to nebolo nič príjemné. Neskôr som však zistila, že tento alarm sa dá vypnúť, a práve pri skupinke 1 by aj mal byť vypnutý úplne, pretože môže kedykoľvek signalizovať!

Dosah prenosu od senzoru rastliny k hlavnej jednotke je až 30m. Toto číslo však znižujú dvere, okná a pod.

meteostanica-hyundai

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Na displeji hlavnej jednotky ste si mohli všimnúť vyobrazenú kvetinku, ktorá takisto signalizuje, či je rastlinka dostatočne poliata alebo nie. Ak má dosť vlahy, usmieva sa, ak je suchá, zobrazuje sa nad ňou krhlička s kvapkami vody :) Zaujímavé čo poviete?

meteostanica pre ženy

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

meteostanica pre ženy

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

- Anketa

VLASTNÍTE NEJAKÚ METEOSTANICU? ALEBO SI PLÁNUJETE V BLÍZKOM ČASE DOKÚPIŤ?

Odpovedalo 99 ľudí  

Jednu v domácnosti máme už dlhšie, sme spokojní.
48%
Radi by sme si nejakú kúpili, možno práve od tejto značky!
52%

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Jana Fuchsová 01.08.14 21:48

JF
karma
80.00

Aj v našej domácnosti máme meteostanicu, a sme spokojní.

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 02.08.14 08:57

MR
karma
-1.00

wau, žiadnou meteostanicou doma nedisponujeme... ale zaujímavé.

 • 0
Odpovedať

Romana Jiránková 28.08.14 09:45

RJ
karma
-1.00

asi máme smůlu, ale doma máme už třetí typ meteostanice Hyundai a ani s jednou nejsme spokojeni, první dvě přestaly fungovat hned po uplynutí záruky ( a to jednu z nich jsme již 1x reklamovali), ta poslední s fotorámečkem zase lže, jak když tiskne. Takže pro mě meteostanice hyundai=šmejd

 • 0
Odpovedať

Libuše Šumná 29.11.14 21:04

karma
113.00

mi se líbí, ale musí fungovat tak jak má

 • 0
Odpovedať

JAN KOMADA 13.02.15 18:56

JK
karma
100.00

máme jednu z priatelkou a sme spokojný

 • 0
Odpovedať

Lucia Godorová 11.04.16 00:40

LG
karma
-1.00

meteostanicu máme už dlhšiu dobu a neviem si to vynachváliť..fakt..

 • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 04.12.16 13:12

MC
karma
109.00

Dobrý doplnok do domácnosti.

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 11:22

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 11:22

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní