TEST: Prestigio MultiPad 7.0 Ultra+

TEST: Prestigio MultiPad 7.0 Ultra+
  • 03.07.2013
  • Ingrid Maderičová

Mala som možnosť testovať tablet Prestigio MultiPad 7.0 Ultra+.

 

Prestigio ponúka mimoriadne prenosný 7-palcový multidotykový tablet s výkonným systémom Android 4.1. Môžete si ho vziať kamkoľvek, pretože sa pohodlne zmestí do kabelky a užívať si tak digitálny svet na cestách. Za dostupnú cenu ponúka tak pokrokové technológie a štýlový dizajn.


Nebudem sa venovať technickým parametrom, pretože tie sú bežne dostupné na internete, ale skôr to zoberiem z hľadiska užívateľského.
Na základe testovania môžem naozaj potvrdiť, že tablet má optimálnu veľkosť, elegantný čierny dizajn, plastovú konštrukciu, ktorá je veľmi príjemná na dotyk, keďže ho väčšinou držíte v rukách. Je tenký a hlavne veľmi ľahký, čo veľmi oceňujem. Do kabelky sa zmestí naozaj bez problémov a keďže je ľahký, nie je ani poznať pri tom množstve vecí, ktoré mám v kabelke, že mi v nej niečo pribudlo.

Prestigio MultiPad 7.0 Ultra+

Pamäť síce nie je veľká (8GB), ale ponúka čítačku micro SD kariet (tieto karty sú bežne používané v smart telefónoch a fotoaparátoch) s kapacitou do 32GB, čo zas niektoré drahšie produkty na trhu neponúkajú.
Tablet je vybavený aj micro usb konektorom, ktorý umožňuje jednak nabíjanie tabletu, ale aj pripojenie k počítaču či notebooku, takže si môžete rýchlo a pohodlne preniesť potrebné veci z NB do tabletu a naopak.
K štandardnej výbave patrí aj konektor pre slúchatká a kamera, ktorú využijete pri videohovoroch. Fotenie nejak neriešim, pretože kvalitné fotky nedostanem ani z iných oveľa drahších tabletov. Hlavná funkcia kamier na tabletoch je naozaj jej použitie pri videohovoroch ako skype apod.

Prestigio MultiPad 7.0 Ultra+

Tablet je vybavený operačným systémom Android 4.1, vďaka čomu má používateľ prístup k množstvu aplikácií google play store, takže má prístup k rovnakým aplikáciám ako aj ostatné oveľa drahšie tablety s OS Android, čo ho zvýhodňuje. Aj keď náročné aplikácie ako komplexné 3D hry môžu naraziť na problém limitovaného výkonu tabletu.
Samozrejme, že má wifi, takže sa bez problémov a rýchlo napojíte kdekoľvek ste.
Výdrž baterky nie je až tak vysoká, čo sa dalo predpokladať, vydržala mi jeden deň, záleží aj od činností, aké vykonávate a aplikácií aké využívate.

Prestigio MultiPad 7.0 Ultra+

Tento tablet je dobrý ako čítačka kníh, alebo prehliadanie internetu – maily, sociálne siete, youtube videá, môžete ho použiť ako diár, hrať rôzne hry či už logické alebo zábavné. Je ideálny na skrátenie času na cestách, v čakárniach, príjemný spoločník v kaviarniach, ak potrebujete mať email neustále pod kontrolou aj mimo domu alebo officu.
Je praktický pri varení, jednou rukou držíte tablet a druhou môžete variť, zatiaľ čo si môžete prezerať recept.
Vďaka množstvu aplikácií, máte veľké možnosti ako tento tablet využiť. Veľmi dobré sú aplikácie na výučbu cudzích jazykov, či už klasické výučbou slovíčok, fráz, alebo interaktívnymi lekciami. Môžte sa tak učiť kdekoľvek a kedykoľvek.
Takisto tu nájdete napríklad aj aplikáciu na poznámky. Môžete si tak robiť poznámky nielen písané ale aj hlasové či foto poznámky.
Môžte si hrať na klavíri, naučiť sa zahrať nejaké skladby, možnosti sú naozaj veľké.

Samozrejme skypovanie a iné videohovory je tiež skvelý spôsob, ako tablet využiť.

Prestigio MultiPad 7.0 Ultra+

Keďže tento tablet je ľahko prenosný, je ideálny na cesty, čo ocenia rodičia. Nemusíte tak prehrávať deťom počas dlhej cesty rozprávky z veľkého ťažkého notebooku. Tento šikovný tablet sa zmestí pohodlne aj do detských rúk. Aj medzi aplikáciami nájdete aplikácie vhodné pre deti. A nielen hry, ale aj výučbové aplikácie ako pexeso, logické, náučné aplikácie na spoznávanie a pomenovanie vecí, zvierat, farieb, angličtina pre deti, kreslenie, puzzle a ďalšie. Ovládanie je jednoduché, takže ani malé deti nemajú vôbec problém tablet okamžite používať. 

Prestigio MultiPad 7.0 Ultra+

Tento tablet je cenovo dostupný a vhodný pre tých, ktorí by chceli tablet a jeho využitie vyskúšať. Pomer cena a kvalita je naozaj vyvážený.
Je naozaj ideálny pre ženy a deti pre svoju šikovnú veľkosť, ľahkú váhu a prenosnosť kamkoľvek idete. Jeho orientačná cena je 100 eur.

 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Bozena Cipíková 30.07.13 19:21

BC
karma
-1.00

Syn ma tablet značky Go Clever , nerozumiem sa príliš do parametrov tabletov ale cenovo to bolo podobné , hoc jemu som ho kupovala ešte na Vianoce.

  • 2
Odpovedať

Miriama Rusinová 21.09.14 11:43

MR
karma
-1.00

ejha zišiel by sa pod stromček.

  • 1
Odpovedať

Martin Furman 17.01.15 23:14

MF
karma
-1.00

..je to celkom dobré, hlavne na cesty a podobne, len keby tie baterky už konečne lepšie vymysleli:)

  • 1
Odpovedať

Kristína Sekeráková 30.12.20 07:48

KS
karma
133.00

Presne taký som kedysi mala iba v bielej farbe :-) Bol super až na slabé internetové pripojenie. Doba už síce pokročila, ale tablet už nepotrebujem, vystačím si aj s mobilom a notebookom :-)

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 04:03

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 04:03

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní