TEST: Recenzia: Prestigio Multiphone 5300 DUO

TEST: Recenzia: Prestigio Multiphone 5300 DUO
 • 26.09.2013
 • Lenka Brindáková

  • Zdieľaj:
 • 4

Pri kúpe mobilného telefónu si určite väčšina z nás dáva záležať na tom, aby bol náš výber správny a aby sme ho po čase neoľutovali, že sme si mohli vybrať radšej iný mobil.

 

Samozrejme telefón nie je vec, ktorú si môžeme dovoliť kupovať každý mesiac, preto by ste kúpu mobilu mali dobre zvážiť a prečítať si o danom type, ktorý máte vyhliadnutý, pár recenzií.

 

Dokonalý design, špičkový výkon a taktiež aj super fotoáparát. Predstavuje sa vám Prestigio Multiphone 5300 s podporou DualSIM funkcie v elegantnom bielom prevedení.

 

Recenziu (testík) tohto mobilného telefónu som zladila doružova, keďže publikum nášho webu KAMzaKRASOU.sk je prevažne ženské. Takže dúfam, že sa vám ružová recenzia na Prestigio mobilný telefón bude páčiť a zaujme vás ;-)

 

Prestigio Multiphone 5300 DUO

  

Tento krásny telefónik som dostala aj s príslušenstvom na otestovanie, aby som vám teraz mohla o ňom napísať, aké mám z neho pocity, ako som s ním spokojná, čo sa mi na ňom páči a naopak čo nepáči, priblížim vám ho aj v číslach. Testovala som ho po dobu 3 týždňov a myslím, že tento čas mi stačil na vyskúšanie a vytvorenie si názorov na tento mobilný telefón.

 

 Prestigio Multiphone 5300 DUO

 

V prvom rade vám prezradím, čo všetko by ste našli v balení, keby ste si kúpili tento telefónik. Neverila som, že sa do takej malej, šikovnej škatuľky toľko toho zmestí. Ešte pred otvorením balenia som myslela, že sa vnútri nachádza len mobil a nabíjačka, ale prekvapilo ma, že tam boli ukryté aj slúchadlá, kábel a aj ochranný kryt.

 

Obsah balenia Prestigio Multiphone 5300 DUO:

 • Dokumenty a návody na obsluhu mobilu
 • mobilný telefón Prestigio Multiphone 5300 DUO
 • batéria
 • USB kábel
 • nabíjací adaptér do elektriky
 • slúchadlá Prestigio
 • ochranný kryt, ktorý chráni displej mobilu

 

Prestigio Multiphone 5300 DUO 

 

Ako môžete vidieť na fotke vyššie, balenie obsahuje aj takúto nabíjačku + USB kábel. Tento mobilný telefón sa môže nabíjať dvoma spôsobmi a to :

 • Nabíjanie pomocou adaptéra, do ktorého vsuniete USB kábel. Tento adaptér zasuniete do elektrickej zástrčky, a druhý koniec USB kábla do telefónu.
 • Alebo môžete tento mobil nabíjať len prostredníctvom USB kábla, ktorý jednoducho zapojíte do notebooku, alebo počítača a telefón sa bude nabíjať.

 

Prestigio Multiphone 5300 DUO

  

Ďalšia dôležitá vec, ktorá by vás pri výbere mobilného telefónu mala zaujímať sú jeho parametre. Aj keď sa možno niektoré tak dobre nevyznáme vo všetkých parametroch tak ako chlapi, je tu pár dôležitých čísiel, ktoré by sme mali ovládať aj my. Nejdem vás zaťažovať nezrozumiteľnými číslami a názvami, zhrniem sem tie najpodstatnejšie parametre, ktoré by vás mohli zaujímať.

 

Parametre mobilného telefónu Prestigio Multiphone 5300 DUO:

 

Operačný systém: Android 4.1 Jelly Bean
Procesor: štvorjadrový
Rozmery: 147 x 77 x 10 mm
Hmotnosť: 189 g
Displej: dotykový
Predná kamera: 1,2 Mpx
Fotoaparát: 8 Mpx
Ďalej obsahuje/podporuje: podporuje 2 SIM karty, Bluetooth 4.0, microUSB, Wi-Fi, MP3 prehrávač, FM rádio, 3,5 mm jack, minimalizácia aplikácií, prehliadač dokumentov, microSD... 

 

Prestigio Multiphone 5300 DUO

 

Slúchadlá a USB kábel sa napájajú do telefónu zhora. Toto sú jediné viditeľné otvory, na telefóne, do ktorých vieme niečo zapojiť. Na fotke nižšie som vám popísala, do ktorého otvoru čo pasuje:

 

Prestigio Multiphone 5300 DUO

 

Čo sa týka dizajnu mobilného telefónu Prestigio Multiphone 5300 DUO, tak tento telefón u mňa maximálne zabodoval! Je krásny, biely, dá sa kúpiť aj v čiernom prevedení, no moje srdce si získala biela farba. Niekomu by sa mohlo zdať, že je príliš veľký (má dĺžku až 14 cm) avšak mne sa jeho veľkosť zdala výhodou, pretože sa mi na väčšom displeji lepšie prezerá web, obrázky, a lepšie sa mi s takýmto väčším telefónom pracuje. Aj keď pre ľudí, čo nie sú na to zvyknutí, môže telefonovanie s väčším telefónom niekedy pripadať smiešne.

 

Mobilný telefón Prestigio Multiphone 5300 DUO má vpredu len 3 tlačidlá, ktoré sú dotykové. Okrem nich sa na jeho ľavom boku nachádzajú 2 tlačidlá na ovládanie hlasitosti a na pravej strane je jedno tlačidlo na zablokovanie mobilu. Tie tri dotykové tlačidlá, ktoré sú umiestnené vpredu dole som vám odfotila detailnejšie na nasledujúcej fotke :

 

Prestigio Multiphone 5300 DUO

 

Keď kliknete na ľavé tlačidlo, zobrazia sa vám nastavenia plochy a pozadia. Môžete si plochu, pozadie aj ikony prispôsobiť a usporiadať podľa seba, ako vám to najlepšie vyhovuje.

 

Keď sa potrebujete pri práci s týmto mobilným telefónom vrátiť o krok späť, stačí jednoducho kliknúť na spodné tlačidlo umiestnené napravo a môžete pokračovať v čom potrebujete.

 

Ak sa potrebujete rýchlo dostať na hlavnú plochu telefónu počas toho, keď máte spustené rôzne dokumenty, hry, prehrávače, internetové prehliadače, a rôzne iné aplikácie, stačí jednoducho stisnúť stredné tlačidlo, a hneď budete na hlavnej ploche. No a čo ak sa teraz potrebujete vrátiť do spustených aplikácií? Aj to sa dá, stačí tento home btton, alebo inak stredné tlačidlo chvíľku podržať, a objavia sa vám všetky spustené aplikácie. Vy si teraz môžete vybrať, ktoré zatvoríte jedným dotykom na krížik, alebo ktoré znova spustíte (otvoria sa vám tam, kde ste skončili).

 

Prestigio Multiphone 5300 DUO

 

Ako som už spomínala v parametroch, rozmermi sa jedná o väčší mobilný telefón, ktorý môže niekomu pripomínať aj taký menší tablet, avšak stále ide o mobil s rozmermi 14,7 x 7 x 1 cm.

 

Dlho som rozmýšľala, k čomu by som ho veľkosťou prirovnala a keďže túto recenziu píšem hlavne pre dámy, vymyslela som, že ho prirovnám k niečomu, s čím sa väčšina žien stretáva každý deň. Prirovnala som jeho veľkosť ku klasickému rúžu na pery. Rúž som položila vedľa mobilu a na predchádzajúcej fotke si môžete pozrieť, aký je telefón veľký oproti klasickému rúžu.

 

Prestigio Multiphone 5300 DUO

 

Ako ste si už mohli všimnúť, tento mobilný telefón má v názve DUO. Znamená to, že je na 2 SIM karty. Na fotke vyššie to môžete pekne vidieť aj v detailných záberoch, navyše som vám do srdiečok popísala, kde sa nachádzajú SIM karty a kde pamäťová microSD karta. Jednoducho ich vsuniete do daných miest, založíte kryt a môžete telefón začať používať.

 

Súčasťou balenia je aj ochranný kryt, ktorý chráni váš displej pred nechceným poškriabaním, keď si mobil odložíte do vrecka alebo kabelky. Navyše pri používaní tohto krytu nemusíte pri zablokovaní telefónu stlačiť bočné tlačidlo na to určené, ale stačí tento kryt zatvoriť a mobil sa sám automaticky zablokuje. Po otvorení ochranného krytu ho normálne odblokujete pomocou znaku, hesla, alebo obrazcu (sami si určíte ako sa mobil bude odblokovávať).

 

Prestigio Multiphone 5300 DUO

 

Mobilný telefón Prestigio Multiphone 5300 DUO mi učaroval hlavne tým, že má podľa mňa veľmi kvalitný fotoaparát, ktorý má 8 Mpix. Fotila som s ním rôzne fotky, aj detaily. Má krásne zaostrovanie a fotí naozaj perfektne. Väčšinu fotiek do mojich recenzií na KAMzaKRASOU.sk som nafotila práve týmto mobilom a myslím, že sa nie je na čo sťažovať.

  

 Prestigio Multiphone 5300 DUO

 

Displej mobilu krásne svieti aj v tme. Na nasledujúcej fotke môžete vidieť moju hlavnú plochu po tme. Písanie sms po tme nie je pre tento telefón žiadny problém, keďže má krásne podsvietenú klávesnicu, ktorá sa v telefóne zobrazí len pri písaní nejakého textu.

  

 Prestigio Multiphone 5300 DUO

  

Prehliadanie nášho webu KAMzaKRASOU.sk nebolo nikdy jednoduchšie ! Prostredníctvom tohto mobilného telefónu si našu stránku môžete zobrať so sebou kamkoľvek pôjdete, či už do práce, školy, autobusu, na dovolenku, do parku, proste kdekoľvek, kde máte možnosť pripojenia sa k internetu. Môžete si kdekoľvek prezerať články, testy, súťaže a všetko čo sa na našej stránke nachádza.

 

Najnovšie môžete už aj nazrieť alebo nakúpiť produkty v našom e-shope, do ktorého sa dostanete aj prostredníctvom tohto telefónu. Je to úplne jednoduché, stačí vám mať mobil pripojený na internet, či už cez wifi, alebo prostredníctvom vášho operátora, to už je na vás ;-)

  

Prestigio Multiphone 5300 DUO
Prestigio Multiphone 5300 DUO

 

Do mobilu Prestigio Multiphone 5300 DUO si môžete nainštalovať rôzne aplikácie a hry. Ja som si ako prvé nainštalovala nasledovné aplikácie : facebook, youtube, gmail, weheartit, instagram, angry birds, atď...


Hry sa na tomto mobile hrajú úplne perfektne, keďže má veľký displej, má aj väčšie a lepšie rozlíšenie. Veď posúďte samé, na nasledujúcej fotke sú zábery, ako hrám jednu z mojich naj hier – angry birds. Krásne detaily, farby, proste super sa mi na ňom hrá. Aj keď som mobil využívala na dôležitejšie veci ako kontrola e-mailov, telefonáty, čítanie článkov, no občas som proste potrebovala vypnúť a len tak oddychovať. Angry birds, alebo aj iné hry, ktoré som si stiahla napr. karty solitaire perfektne vyplnili moje voľné chvíle a nudu.

 

Prestigio Multiphone 5300 DUO

 

Mojou najobľúbenejšou aplikáciou sa stala WEHEARTIT. Je to aplikácia, ktorá ma inšpiruje, motivuje a zapĺňa moje voľné chvíľky, keď sa mi nechce robiť nič, len tak oddychovať a pozerať nejaké pekné obrázky, ktoré ma dokážu motivovať. V tejto aplikácii sa nachádzajú pekné obrázky účesov, nechtov, kozmetiky, oblečenia, nápadov, fotky rôznych miest, ľudí... proste obrázky, ktoré dokážu nejedného človeka motivovať. Pridávajú ich sem ľudia z celého sveta, takže obrázky a fotky sú rôzneho druhu. Tu je malá ukážka aplikácie weheartit :

 

Prestigio Multiphone 5300 DUO

 

V závere môjho veľkého testu by som chcela zhrnúť moje pocity z mobilu Prestigio Multiphone 5300 DUO. V prvom momente, keď som začala mobil používať som myslela, že sa mi nebude páčiť. Nebola som na tento typ telefónu zvyknutá, nevedela som ho správne ovládať, a tým pádom sa mi zo začiatku nepáčil. Navyše som nebola zvyknutá na Android, pretože som v minulosti nemala s týmto systémom dobré skúsenosti, no časom som zistila, že to zrejme nebola chyba v systéme ale v mobile, ktorý som pred tým s týmto systémom používala..

  

Prestigio Multiphone 5300 DUO

 

Takže som tomuto telefónu dala nejaký čas, aby som sa s ním naučila lepšie robiť. A práve čas všetko rozhodol. Už po prvom týždni používania som na tento mobil úplne zmenila názor. Telefón som sa naučila pekne ovládať, prišla som aj na všelijaké skratky a finty a za ten krátky čas, ktorý som ho testovala som si naň veľmi navykla.

 

Moje dva staré telefóny som načas vymenila za jeden, perfektný, veľký, dotykový mobil, v ktorom som mala okrem dvoch SIM kariet úplne všetko. Diár vo forme kalendára, kde som si zapisovala dôležité veci čo nemám kedy zabudnúť, pomocou aplikácie blogger som dokonca vedela pridávať príspevky na svoj blog aj priamo z mobilu, po večeroch keď som sa vrátila z práce som nemusela zapínať notebook, pekne som sa usadila na gauč a v pohodlí som si listovala web, stránky a taktiež aj článočky, ktoré uverejňujeme na KAMzaKRASOU.sk...

 

Prestigio Multiphone 5300 DUO

 

Veľmi veľa času trávim cestovaním v autobuse alebo vlaku do práce a z práce a práve tieto dlhé chvíle mi dokáže spríjemniť MP3 prehrávač, v ktorom som mala moje najobľúbenejšie skladby a mohla som ich počúvať kdekoľvek. Po trojtýždňovom používaní tohto mobilu som si k nemu vytvorila nejaké veľké puto a keď som ho už musela vrátiť firme, ktorá mi ho poskytla na testovanie, bolo to pre mňa veľmi ťažké rozlúčiť sa s ním :( keďže som si na neho už tak veľmi navykla a úplne mi nahradil moje dva staré mobily a taktiež aj MP3 prehrávač a foťák. Dospela som k myšlienke, že čím skôr si tento mobil musím zaobstarať a začala som sa po ňom rozhliadať na našom trhu. Už sa neviem dočkať keď si ho objednám !

 

Mobil Prestigio Multiphone 5300 DUO je aj cenovo veľmi dostupný, jeho cena sa pohybuje okolo 188 – 230 €

 

Vlastní niektorá z vás tento mobilný telefón Prestigio Multiphone 5300 DUO ? Alebo by ste ho chceli vyskúšať? Zaujala som vás touto ružovou dámskou recenziou? Budem rada, ak vaše postrehy a názory, ktoré vo vás vyvolal tento mobil alebo môj test napíšete v komentároch ;-)


  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Miroslava Dováľová 26.09.13 11:18

MD
karma
-1.00

úžasná recenzia Leni, mobil vyzerá super, fotky si spravila krásne, jaj hneď by som ho brala :) keď už raz máš takýto veľký telefón, kde si vieš všetko bez problémov prehliadnuť, napr. web stránky a pod. už menší nechceš :D vyzerá fakt super!

 • 0
Odpovedať

Lenka Brindáková 26.09.13 11:43

LB
karma
-1.00

Máš čistú pravdu Miri ! Práve tá veľkosť ma na ňom najviac ohúrila, a keď som na ňom "surfovala" na nete, parááádička ♥

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Vajíčkové raňajky, ktoré budú chutiť všetkým: Upeč ich v paradajkách
Raňajky

Vajíčkové raňajky, ktoré budú chutiť všetkým: Upeč ich v paradajkách

 • 0
 • 23.03.2023
Nepečený Lotus cheesecake: Až ho raz ochutnáš, budeš ho pripravovať častejšie
Dezerty

Nepečený Lotus cheesecake: Až ho raz ochutnáš, budeš ho pripravovať častejšie

 • 11
 • 15.01.2023
Teplovzdušná fritéza v hlavnej role – TOP 10 receptov, ktoré s ňou musíš vyskúšať!
Bezmäsité jedlá

Teplovzdušná fritéza v hlavnej role – TOP 10 receptov, ktoré s ňou musíš vyskúšať!

 • 0
 • 23.02.2023