TEST: YANKEE CANDLE Black Coconut

TEST: YANKEE CANDLE Black Coconut
 • 22.03.2014
 • Petronela Kotlárová

  • Zdieľaj:
 • 4

Spoločnosť Yankee Candle bola založená v Massachusetts v roku 1969, keď 16 ročný Michael Kittredge vytvoril svoju prvú vonnú sviečku z roztavenej pastelky, ako vianočný darček pre svoju mamu.

Rodina, priatelia a známy tiež chceli sviečky,  a tak sa začalo jeho podnikanie v dome jeho rodičov. Neskôr sa výroba presunula do starého Mlyna, a práve tam sa začala budovať postupne spoločnosť Yankee Candle.

yankee-sviecky

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Značka Yankee Candle sa neuspokojuje iba s vyvýjaním vôní a predajom vonných sviečok. Jej experti vytvárajú každú jednotlivú arómu po celé roky. Keď si kúpite lacnejšiu sviečku, tak sa Vám často stane, že vôňa zmizne, ešte než sviečka dohorí, ale sviečky Yankee Candle majú preto 30 rôznych typov knôtov, aby vonná sviečka vždy horela správnu dobu.

Majstri parfuméri vyvíjajú vône Yankee Candle tak, aby mali optimálny úžitok. Všetky parfumácie starostlivo skúma a testuje tím skúsených „nosov". Chcú dosiahnuť ideálnu vyváženosť a najlepšiu kvalitu vône, aby mohli garantovať, že sviečka bude voňať rovnako v obchode ako aj doma po zapálení.

yankee-sviecka

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Od momentu, keď škrtnete zápalkou až do posledného zaplápolenia plamienka, uvoľňujú vonné sviečky Yankee Candle tie najčistejšie, rozprávkovo osviežujúce vône, ktoré ani postupom času nevyprchajú. Každá esencia musí voňať tak reálne a príjemne ako skutočný kvet, ovocie, korenie, miesto alebo zážitok, ktorým je inšpirovaná.

Sviečky sú autentické. Každá vôňa je úplne identická a dlhotrvajúcaVône vznikajú z prírodných extraktov a esenciálnych olejov. Prenesú Vás na cesty do dôverne známych miest aj do neznáma, do skutočného sveta alebo naopak do krajiny snov. Pokrývajú škálu mnohých kategórií, od exotického ovocia a kvetov cez atmosféru každodenných situácií až po špecifickú vôňu slávností a sviatkov.

yankee-sviecka-kokosova

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Dúfam, že úvod a predstavenie týchto sviečok a samotnej značky bol postačujúci pre všetkých. Rozhodla som sa predstaviť Vám ju podrobnejšie, pretože podľa vlastnej skúsenosti viem, že veľa ľudí ešte o týchto sviečkach nikdy nepočulo, a nakoľko si stojím za tým, že stoja za povšimnutie, musela som tak učiniť :))

Ja som testovala "malú" PILLAR sviečku s vôňou BLACK COCONUT. Malú som dala do úvodzoviek preto, pretože mne sa vôbec malou nezdá byť! Má 198g, a teda je to podľa mňa poriadny, voňavý kúsok.

yankee-sviecka-pillar

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Táto sviečka má moderný dizajn, vďaka ktorému môžete sviečku použiť na rozličné dekorovanie interiéru. Priznám sa, že mi ju aj bolo ľúto zapáliť :)) Luxusné viečko je vyrobené z brúseného kovu. A samozrejme nesmie chýbať rovnomerne prevoňaný parafín v potravinovej kvalite.

Dnes sú to presne dva týždne, čo ju mám a zapaľujem si ju skoro každý deň na minimálne hodinku, a možno neuveríte, no ubudla mi z nej len jedna tretina, i keď v popise je uvedené, že doba horenia je 30-40hodín...

yankee-sviecka-coconut

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Čo sa týka samotného pálenia sviečky, určite odporúčam pri každom použití nechať ju rozpustiť až po okraje, pretože ak ju zapálite vždy iba na chvíľku, môže sa stať, že sa bude vypaľovať iba v strede malý okruh...

black-coconut-yankee

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Sviečky tejto značky môžete zakúpiť v rôznych kníhkupectvách, kvetinárstvach, ale aj na rôznych webových stránkach, napríklad na http://www.yankeesviecky.sk/sk/.

V ponuke tam nájdete okrem rôznych druhov sviečok i vonné vosky a mnohé iné doplnky. Určite sa oplatí popozerať. Ja za seba môžem odporúčať hlavne vôňu CLEAN COTTON, z ktorej som doslova namäkko! :))

yankee-candles-sviecky

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk


  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Jana Komadová 26.03.14 21:08

JK
karma
100.00

mám rada voňavé sviečky a táto ma dostala cenovo dosť drahá už som pozerala no má samé pluská

 • 0
Odpovedať

Lucia Banárová 03.08.14 22:09

LB
karma
-1.00

nedávno som privoniavala k vosku "black coconut",zaujímavo vonia :)

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 11.09.14 15:58

MR
karma
-1.00

krása... už len ten dizajn zaujme a kde ešte vôňa :)

 • 0
Odpovedať

Lucia Csanková Kukurová 24.04.15 10:37

LCK
karma
-1.00

Na tuto sviecku si uz dlhsie "brusim zuby", mala som moznost ju ovonat a je ako stvorena na prichadzajuce teple dni. Tiez mam doma dve 198 g pillar sviecky a zatial som ich nezapalila, splnaju dekoracnu funkciu na cestnom mieste vedla YC aroma lampy :) A Clean Cotton mam v aute ako gelovy osviezovac, vrelo odporucam!

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní