TEST: Green Line starostlivosť o pleť

TEST: Green Line starostlivosť o pleť
  • 15.09.2014
  • Danka Šindléryová

Po prvý krát vám dnes prinášam test na kozmetickú značku Green Line. 

Kozmetika Green Line poskytuje komplexnú starostlivosť o pokožku a teda nájdete v jej sortimente výrobky na  čistenie, regeneráciu, výživu, osvieženie i hydratáciu.

Dnes si môžete prečítať test o týchto troch produktoch:

• Výživový mandľový krém

• Odstraňovač očného make-upu 

• Čistiaca emulzia 3v1

green line cosmetics

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Začnem tým čo ma zaujalo najviac a aj mi najviac vyhovuje.

Tento výživový mandľový krém pochádza z novej generácie krémov Natura. Preto v tomto kréme nenájdete umelé látky ako sú parabény, minerálne oleje, silikóny a farbivá. V kréme je obsah účinných látok prírodného pôvodu až 95%. Na testovanie som z radu Natura dostala výživový mandľový krém (okrem neho je aj hydratačný olivový a bohatý výživový karitový). Krém je spočiatku balený v krabičke, jeho nádobka je celá plastová s jednoduchým dizajnom. 

Krém je hustý, má perleťovú farbu a nádherne vonia. Hoci je primárne určený pre suchú pleť, použiť ju môžete aj na miešanú, pretože takú mám pleť ja a mne vyhovuje. Krém sa totižto pri rozotieraní mení akoby na vodu, viem je to zvláštne, ale tá jeho konzistencia sa na pleti roztápa a je čoraz viac vodovejšia. Preto tým, že krém nie je mastný, sa dá veľmi rýchlo do pleti zapracovať. Na dotyk je potom pleť jemná a vôbec nie mastná. Takže tento krém hodnotím pozitívne a aj ho odporúčam.

Odporúčame prečítať: Ako si správne vybrať nočný krém

green line cosmetics

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Odstraňovač očného make-upu s výťažkom z mandlí a ginku ma až tak moc nenadchol, resp. nenadchol ma vôbec (zo začiatku bol celkom dobrý ale akonáhle som zmenila dekoratívku, ostala som sklamaná). Ide o bežný dvojfázový odličovač, takže balenie pred použitím treba niekoľko krát pretrepať, aby sa obe zložky spojili do jednej. Tento odličovač mi nevyhovuje jednak z toho dôvodu, že odlíčiť oči ide veľmi ťažko pri niektorých značkách riaseniek a liniek - nikdy som takýto problém nemala, takže toto ma zaskočilo.

Navyše po odlíčení zanecháva až veľmi mastnú pokožku, takže musím po ňom použiť ešte iný odličovač/micelárku. Ak máte skúsenosť s týmto odličovačom, rada by som vedela, či vám oči odlíči úplne a pekne pri akejkoľvek značke dekoratívky, ale máte ten istý problém ako ja.  Celkovo tento produkt neodporúčam.

Odporúčame prečítať: Ako si správne vybrať denný krém

green line cosmetics

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Čistiaca emulzia 3v1 s výťažkom z lotusu vyzerala na začiatku tiež celkom sľubne, ale po dlhodobejšom používaní tomu už tak nebolo. Ide o emulziu, ktorá je určená pre všetky druhy pleti. Prečo je tom emulzia 3 v 1? Pretože v jednom kroku má odstrániť očné tiene, make-up, všeliaké nečistoty ktoré sa na pleti usadia počas dňa a okrem toho aj pleť tónuje. Emulzia je biela, riedkejšia a tiež pekne vonia (vyzerá ako klasické mlieko na odlíčenie).

Na čistenie pleti je naozaj dobrá to musím uznať, pretože keď som potom skúsila pleť ešte dočistiť micelárkou, tak tampón bol čistý.  Avšak moja pleť zhruba po týždni sa začala "kaziť" - začali sa mi na pleti objavovať zapálené miesta a celkovo som mala nezvyčajne veľa pupienkov. Zhoršenie pleti prisudzujem preto emulzii, pretože denný/nočný krém som predtým nemenila, menila som len odličovacie prípravky za túto emulziu. Z tohto dôvodu, neodporúčam ani túto emulziu.

green line cosmetics

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Každý z nás je však iný, každému vyhovuje niečo iné a čo mne nemusí, to práve Vám môže. Preto je možné, že Vy s týmito všetkými výrobkami spokojné ste. Preto nasledovná otázka:

Poznáte značku Green Line?

Vyskúšali ste niektorý z dnes testovaných produktov alebo ste vyskúšali iné produkty od tejto značky?

Aká  je Vaša skúsenosť?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Martina Zahoranová 15.09.14 16:46

MZ
karma
92.00

produkty tejto značky poznám ale nemala som ešte žiadny, po prečítaní recenzie na tieto tri výrobky si myslím že si ich zatiaľ asi nekúpim

  • 0
Odpovedať

Katarína Šutvajová 16.09.14 21:32

karma
-1.00

mala som nejaké vzorky ale nič moc to nebolo

  • 0
Odpovedať

Zuzana Behancová 18.09.14 10:10

ZB
karma
-1.00

to som ešte neskúšala,

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 19.09.14 10:17

MR
karma
-1.00

o tejto značke som už počula, ale zatiaľ som nikde na ňu nenatrafila...

  • 0
Odpovedať

Dorotka Fuchsová 19.09.14 13:15

DF
karma
-1.00

Ešte som túto značku neskúšala

  • 0
Odpovedať

Libuše Šumná 19.09.14 20:42

karma
113.00

vůní mandlí v krému mám ráda, ale tuto značku bych si po takéto recezi nekoupila

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní