TEST: Prírodná kozmetika Ikarov - Ružová voda

TEST: Prírodná kozmetika Ikarov - Ružová voda

Starostlivosť o pleť je povinnosťou, ktorú by sme nemali zanedbávať. Je dôležitá v každom veku a keď sa o svoju pleť staráte pravidelne s vhodnými prípravkami, rada sa vám odvďačí svojou sviežosťou a zdravým vzhľadom.

K prípravkom, ktoré starajú o našu pleť neodmysliteľne patrí pleťová voda. Je ich mnoho a práve ja som mala možnosť otestovať ružovú pleťovú vodu od značky Ikarov. Ako uvádza výrobca, tento prírodný produkt sa získava destiláciou z kvetov olejnatej bulharskej ruže - bližšie známa ako Rosa damascena. Pleťová voda má viacero pozitívnych vlastností. Osviežuje, tonizuje, zlepšuje krvný obeh, hydratuje a taktiež aj upokojuje pokožku.

Ružová voda má antiseptické účinky a je schopná potláčať množenie choroboplodných mikroorganizmov. Obklady touto pleťovou vodou upokojujú unavené oči, odstraňujú kruhy pod očami a taktiež aj opuchy. Zaujímavosťou tejto prírodnej kozmetiky je i fakt, že kvety z damašskej ruže sa zbierajú iba ráno, pretože vtedy majú najväčší obsah olejov.

Testovali sme aj: Olej z hroznových jadier - Ikarov

TEST: Prírodná kozmetika Ikarov - Ružová voda

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Moja skúsenosť:

Už samotný obal tejto pleťovej vody ma zaujal tým, že keď som vodičku vytiahla z krabičky, vykukla na mňa priehľadná tmavomodrá fľaštička s pekným obrázkom ruží na prednej strane. Spomínané ružičky aj na obrázku spotrebiteľke pripomínajú, že ide o pleťovú vodu s výťažkom ruží. Po otvorení fľaštičky ma ovanula príjemná a hlavne jemná vôňa ruží. Osobne mi táto vôňa pripomína jemnú esenciu ruží, v ktorej doznievajú tóny sladkastého cukru. Aj vďaka tomuto faktoru som bola schopná ovoniavať fľaštičku neustále :-)

Prírodná kozmetika Ikarov - Ružová voda

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Túto bezfarebnú vodičku som používala každý večer v priebehu troch týždňoch. Keďže som už vyskúšala veľa druhov pleťových vôd, ružovú vodu som brala spočiatku s rezervou a so slovami: ,,Uvidíme, čo bude o tri týždne.“ 
 
Po troch týždňoch používania môžem skonštatovať, že po každom nanesení a následnom vyčistení pleti ružovou vodou mám pocit, že moja pleť je na pocit o poznanie jemnejšia a to nielen po aplikácii. Tu však zároveň musím vytknúť i malinké negatívum. I napriek tomu, že vodička obsahuje olej z ruží, je moja pleť po aplikácii a vyčistení občas napnutá, a to ma núti k tomu, aby som si bezprostredne po pleťovej vode naniesla na tvár vyživujúci hydratačný krém, ktorý tento pocit definitívne zneškodní. Avšak negatívum snáď vyvážim pozitívom, keď napíšem, že táto pleťová vodička, ktorá má i antiseptické účinky, mi pomáha i pri prevencii voči drobnému akné, ktorému sa občas nevyhnem.
 
recenzia ružovej vody

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Odporúčanie na záver:

Keďže ide o čisto prírodný produkt, táto vodička je vhodná i pre jemnú pokožku bábätiek, o ktorú sa stará a vyživuje ju. Má naozaj všestranné využitie a preto ju pokojne môže využiť i vaša polovička ako vodu po holení, nakoľko má ružová voda i upokojujúce účinky a je šetrná voči pleti, ktorá sa vám zaiste poďakuje.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Blažena Sádovská 28.04.13 18:57

BS
karma
100.00

Rada by som túto vodičku vyskúšala:))

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 21.09.14 13:54

MR
karma
-1.00

minule som v drogerii natrafila na podobnú ružovú vodičku ale od inej značky, zaujala ma ale nekúpila som si ju... škodaa

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 30.12.20 07:40

KS
karma
133.00

Musím vyskúšať, nakoľko ružovú vodu mám veľmi rada, je skvelá aj na moju mastnú a problematickú pleť, kedykoľvek sa ňou osviežujem počas dňa, ale túto konkrétnu som ešte neskúšala a aj o značke počujem prvýkrát :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní