TEST: THALGO pleťové krémy

TEST: THALGO pleťové krémy
  • 20.06.2014
  • Danka Šindléryová

Už viac než 45 rokov prináša prestížna francúzska kozmetická firma THALGO bohatstvo a výnimočný potenciál mora vo forme profesionálnych ošetrení, zkrášlujúcich prípravkov či doplnkov pre krásu a dobrý pocit každého. 

V dnešnom teste Vám predstavím od tejto firmy dva denné pleťové krémy, ktoré som testovala vďaka väčším vzorkám resp. dalo by sa povedať cestovným baleniam. Jeden krém som testovala ja a druhý mamina. Keď sa mi do rúk dostali tieto krémi, nevedela som aké sú/čo od nich môžem očakávať, pretože pre mňa bola táto kozmetická značka neznáma. Keď som hľadala o nej nejaké informácie tak veru veľa ich nebolo, takže dnes bude test na kozmetiku, ktorá u nás nie je až tak rozšírená.

Thalgo pleťové krémy

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Thalgo energising vitality cream 
 
Tento krémik som testovala ja. Keďže nejde o plný produkt ale 15ml balenie, tak balenie je iné, avšak aj toto menšie má svoje čaro. Krémik obsahuje účinnú hydratačnú látku Seve Marine ® (výťažok z malej zelenej riasy Blidingia Minima). Kémik má jemne namodralú farbu a takú klasickú jemne hutnú konzistenciu. Pri rozotieraní sa javí vodovejšie. Má jemnú nevtieravú parfumáciu. Veľmi dobre sa rozotiera a v okamihu vstrebáva do pleti. Pleť zanecháva na dotyk hebkú, takú zjemnenú a na pohľad vyzerá zdravo (je hydratovaná vyživená). 
 
Počas dňa na pleť nie je suchá, práve vďaka riase Séva Marine, pretože táto riasa bráni nadmernej strate vody z pleti a obnovuje jej prirodzenú bariéru proti dehydratácii. 
 

Na internete som našla že tento krémik obsahuje aj ďalšie účinné látky ako:  Imperata Cylindrica, Chondrus Crispus (červená morská riasa), broskyňové mlieko a vitamín E

Thalgo pleťové krémy

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Thalco collagen cream

 

Opäť aj tento krémik má krásne mini balenie len vo fialovej farbe. Tento krémik je viacej hutnejší. Podla popisu na internete je primárne určený ženám od 25 roku. Mne však nevyhovoval pretože sa mi nevedel vpiť do pleti a zanechával mi na nej mastný povrch (mne to normálne nevadí, avšak keď mám potom na pleť problém naniesť make-up, ktorý používam prevažne každý deň, tak to mi už prekážalo). Preto som ho dala mamine, ktorá tento problém s ním nemala a bola s ním spokojná. Aj parfumácia je pekná nevtieravá. Jej po nanesení krému sa do pleti celkom rýchlo vpil a zanechal ju na dotyk vláčnu. 

Tento krém (podľa toho čo som našla) obsahuje prírodný kolagén, ktorý zabraňuje strate vody a hydratuje vrchné vrstvy pokožky pre vyhladenie vrások, kofeínové perličky, zložku Actiflow® bohatú na vitamíny PP a polysacharidy.

Thalgo pleťové krémy

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Ak by som mala zhrnúť testovanie krémov, tak boli sme s nimi spokojné s tým svojim. Jediné čo je škoda, tak je podľa mňa o nich málo informácií, pretože z obalu sa skoro nič nedozviem a na inernete som toho o nich veľa nenašla.

Tieto krémy dostať kúpiť v sietí parfumérií Marionnaud, preto odporúčam, ak zvažujete ich kúpu alebo ak chcete vyskúšať niečo iné od tejto značky, informujte sa na čo najviac o výrobkoch priamo v predajni. Ja som to už spravila niekoľko krát a vždy som sa dozvedela to čo som chcela/nevedela  a potrebovala vedieť. :)

Skúšali ste už výrobky značky Thalgo?

Nakupujete kozmetiku v sieti parfumérií Marionnaud?

Thalgo pleťové krémy

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Dominika Sedliaková 29.06.14 18:27

DS
karma
-1.00

Oba vyzerajú lákavo, ja teraz skúšam denný krém od RYOR a som s ním zatiaľ spokojná :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní