TEST: DOLIVA olivový balzam na ruky

TEST: DOLIVA olivový balzam na ruky
  • 09.11.2014
  • Petronela Kotlárová

Testovanie tohto krému vo mne vyvolávalo veľmi zvedavé myšlienky, lebo od značky Doliva som dodnes nemala žiadny produkt, takže som bola zvedavá či s ním budem spokojná alebo nie. Myslím, že na úvod bude celkom úslužné uviesť si pár zaujímavých informácií, o ktorých som si ja sama rada prečítala!

Spoločnosť používa olivový olej s označením „extra vergine“ vyrobený v malebnom mestečku Buti, ktoré leží v srdci Toskánska, priamo v horách blízko Pisy. Už v stredoveku bola „Strada del olio“, tzv. Olivová cesta v Pisánskej vrchovine, známa produkciou prírodného olivového oleja. Buti patrí k mestám s najdlhšou tradíciou a je známe aj svojimi historickými olivovými mlynmi.

doliva-krem

Zdroj: Shutterstock®

Zelené zlato z Buti je olivový olej najvyššej kvality. Je vyrobený zo zmesi zrelých čiernych a polozrelých zelených olív, samozrejme pochádzajúcich z kontrolovaného zberu. Jedine tento vysokokvalitný olej je vhodnou zložkou pre inovatívny kozmetický rad prípravkov stredomorskej starostlivosti.

doliva-balzam-na-ruky

Zdroj: Shutterstock®

Tisícročia sa olivový olej používa okrem prípravy jedál aj ako elixír krásy. Na rozdiel od všetkých ostatných olejov sa nezískava zo semena, ale priamo z oplodia. To znamená, že je v podstate šťavou. Olivový olej je nespracovaná, nefalšovaná, prírodná čistá šťava z oplodia, ktorá obsahuje jedinečné zdraviu prospešné látky, aké sa v iných rastlinných olejoch nenachádzajú. Pre dermatológiu je zvlášť zaujímavý oleuropeín, ktorý sa nachádza len v olivovom oleji a olivových listoch. Účinkuje silne antioxidačne a stimuluje regeneráciu buniek.

doliva-krem-na-ruky

Zdroj: Shutterstock®

Informácie sú to zaujímavé, čo poviete? :) Dosť však bolo - poďme sa teraz pozrieť na môj názor. Balenie je jednoduché, no pekné, povedala by som taká klasika od Dolivy - i keď nemám veľmi ich produkty prelúskané, obaly na mňa pôsobia čisto. Teraz ako sa vonku ochladilo a pofukuje vietor, niekedy slabší inokedy zase poriadny vetrisko, krém na ruky je jedným z mojich najpoužívanejších produktov.

doliva-mandlovy-krem

Zdroj: Shutterstock®

Netrpím síce extrémne suchými rukami, no už čo i len pri najmenšom náznaku, že niečo nie je v poriadku siaham po prvej pomoci :)) Napr. sa mi zvyknú robiť šupinky medzi prstami, a najčastejšie mám suchý chrbát ruky až po zápästie. Testovanie dopadlo na výbornú a som rada, že ma tento olivovo-mandľový krém predsvedčil o svojich kvalitách!

doliva-oliven

Zdroj: Shutterstock®

Vďaka obsahu panenského olivového oleja lisovaného za studena, mandľového oleja a cenných mliečnych proteínov krém ruky ochraňuje a regeneruje ich pokožku. Zanecháva ich skutočne hydratované, vyživené, avšak používať ho treba pravidelne a nie len dajme tomu raz za týždeň, prosím nezanedbávajte to! Síce sa hovorí, že dobrého veľa škodí, no ja som stále toho názoru, že čím viac telu dáš "za mládí", tým lepšie ti to v starobe vynahradí! :)

doliva-na-ruky

Zdroj: Shutterstock®

Konzistencia krému je redšia, takže sa jednoducho a pohodlne rozotiera a ruky zanecháva okamžite ozdravené a príjemné na dotyk. Veľmi ma na ňom zaujala jeho stredomorská vôňa olivového oleja a čerstvých citrónov. Vymyká sa zo stereotypu mojich ostatných vôní, a možno práve pre to mi tak učarovala :) ODPORÚČAM všetkým skúsiť ho, dokonca je aj celkom lacný - iba okolo 3€ za 100ml.

doliva-olivovy-olej

Zdroj: Shutterstock®

- Anketa

POUŽÍVATE PRODUKTY ZNAČKY DOLIVA?

Odpovedali 3 ľudia  

osvedčilo sa mi zopár produktov
33%
túto značku používam pravidelne
33%
neláka ma žiadny produkt Doliva
0%
sem-tam nejaký skúsim
0%
testovaný krém vyzerá skvele - pozriem sa po ňom!
33%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Martina Zahoranová 10.11.14 13:46

MZ
karma
92.00

určite rada vyskúšam, mám rada takéto redšie krémy ktoré sa dobre vstrebú do pokožky

  • 0
Odpovedať

Mária Sedláková 12.11.14 14:28

MS
karma
73.00

mám rada kozmetiku doliva

  • 0
Odpovedať

Mária Tomanová 16.01.15 12:48

MT
karma
-1.00

Dolivu mám rada, trocha drahšia kozmetika, ale zase kvalitná

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní