TEST: SKIN IN BALANCE Olivenol&Urea

TEST: SKIN IN BALANCE Olivenol&Urea
 • 10.11.2014
 • Anna Gurovičová

 • 11
 • 3

Tentokrát sa mi do rúk dostal dermatologický krém na ruky SKIN IN BALANCE Olivenöl&Urea. Už starí Gréci hovorili, že olivovník je strom života. Prináša svoje prvé plody po piatich rokoch života, plnú úrodu po dvadsiatich a dožíva sa až tisíc rokov. Všetky predsa vieme, akú moc majú výtažky z olív, či dokonca samotný olivový olej, ktorý sa používa nielen v studenej kuchyni, ale aj v kozmetickom a lekárskom priemysle. Olivový olej má vysoký podiel nenasýtených mastných kyselín, obsahuje prirodzený vitamín E, rôzne fenolické zlúčeniny, oleuropeín a flavonoidy. Práve túto surovinu priniesla na trh firma Dr. Theiss.  

SKIN IN BALANCE OLIVENOL&UREA

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Krém na ruky SKIN IN BALANCE Olivenöl&Urea obsahuje 5% olivového oleja a 3% urey. O olivovom oleji sme si už čo to povedali. Ale neznámou zložkou aj mne donedávna bola urea. Urea v latinčine znamená moč, resp. močovina. Pre svoje hydratujúce a zmäkčujúce vlastnosti sa pridáva aj do dermatologických produktov. Neznamená to, že krém obsahuje moč. Ureu je možné chemicky syntetizovať, v celosvetovom meradle sa jej vyrába 100 miliónov ton ročne.

Urea v špeciálnom masťovom základe pomáha hydratovať pokožku a zadržiavať obsah vody v bunkách kože. Na základe toho je pridávaná do balzamov, krémov, telových mliek a špeciálne ju vyhľadávajú tie skupiny ľudí, ktoré majú citlivú pokožku alebo majú kožné ochorenia. Napríklad ako moja sestra. Od sedemnástich rokov ju začal trápiť atopický ekzém. Viete si asi mnohé predstaviť, aké je to nepríjemné. Červené svrbiace miesta, nedokážete bez rukavíc umyť nič a niekedy s rukavicami je to ešte horšie. Vlasy vám musí umývať niekto iný, lebo sú obdobia v roku, keď sa to zhorší. 

SKIN IN BALANCE OLIVENOL&UREA

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

SKIN IN BALANCE OLIVENOL&UREA

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Pozrime sa na vôňu, farbu a konzistenciu tohoto krému.

Poviem vám, že mám malý zlozvyk pri kúpe krémov na ruky, a to je: rada otvorím krém, jemne ho stlačím a chcem vedieť, ako vonia. SKIN IN BALANCE Olivenöl&Urea ma prekvapil. Je to vôňa detského oleja alebo púdru. Naozaj! Ale dôvod nám je známy. Ako sme vyššie spomínali, ide o krém pre citlivú pleť, čiže je neparfumovaný. Ja to hodnotím ako veľké pozitívum. Výrobca na svojej stránke uvádza, že je dermatologicky testovaný, neobsahuje žiadne pridané farbivá, silikónové či parafínové oleje.

SKIN IN BALANCE OLIVENOL&UREA

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Farba krému je biela, ako u väčšiny krémov na ruky. Ale čo ma presvedčilo, tak ako aj moju sestru je jeho konzistencia a pocit, ktorý vám ostane po jeho nanesení. Ešte dlhú dobu cítite jemný ochranný filter na rukách, nie ako pri bežných krémoch na ruky, že hneď po nanesení sa absorbujú a máte pocit, že ste si ani ruky nenakrémovali. Ruky sú na dotyk jemné a vláčne. Výrobca uvádza, že daný krém je vhodný pre veľmi suchý typ pokožky. Myslím, že sa mýli. Tento krém na ruky ak bude používať akákoľvek žena, tak daruje svojim rukám pár rokov mladosti navyše. Pretože pokožka na rukách nám starne najrýchlejšie, a keď je už budeme v mladom veku venovať veľa pozornosti, určite sa nám o pár desiatkov rokov za to odplatí. Pretože ja sa riadim pravidlom, že ruka je vizitkou ženy.

SKIN IN BALANCE OLIVENOL&UREA

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

SKIN IN BALANCE OLIVENOL&UREA

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Zloženie

Aqua, Olea Europaea Oil, Polyglyceryl-3 Distearate, Cetearyl Alcohol, Panthenol, Urea, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Dicaprylyl Carbonate, Sodium Lactate, Cera Alba, Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Lactic Acid, Octyldodecanol, Echium Plantagineum Seed Oil, Cardiospermum Halicacabum Leaf Extract, Helianthus Annus Seed Oil Unsaponifiables, Phenoxyethanol, Sodium Cetearyl Sulfate, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Parfum, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate


 • 11
 • 3
Návrat hore
Autor článku

3 komentáre

Martina Zahoranová 10.11.14 13:49

MZ
karma
92.00

tento asi nie keďže práve ten pocit že niečo mi ostalo na rukách nemám rada :-)

 • 0
Odpovedať

ľubka Olexyová 11.11.14 08:40

ľO
karma
-1.00

bez dobrého krému na ruky sa v zime nezaobídem

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 03.02.15 12:55

MR
karma
-1.00

milujem krémy s olivami

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Inšpirácie

Práca na diaľku a dovolenka počas celého roka: Na Barbadose ti splnia tvoj sen!

 • 81
 • 1
 • 18.08.2020
Inšpirácie

DIY kvapky proti stresu: Prírodné upokojenie len z 5 prísad!

 • 55
 • 2
 • 19.08.2020
Zdravie

Žalúdočné kŕče či bolestivá menštruácia – ktorá bylinka ti pomôže?

 • 62
 • 2
 • 15.06.2020
TOPlist