Vyskúšali sme: Rozjasňujúce ošetrenie pigmentových škvŕn

Vyskúšali sme: Rozjasňujúce ošetrenie pigmentových škvŕn

Hyperpigmentácia začína byť pomerne častým problémom nielen u ľudí v zrelšom veku, ale aj tých mladších. Môže spôsobiť značné ťažkosti, pretože tmavé škvrny majú tendenciu objavovať sa na tvári, rukách a iných viditeľných častiach tela, ktoré boli vystavené slnku a ktoré je ťažké zakryť.  Hyperpigmentácia nastáva pri nadmernej produkcii melanínu v určitých miestach na koži. Má za následok ploché, tmavé škvrny, ktoré sú svetlohnedej až čiernej farby a môžu sa líšiť veľkosťou a tvarom. 

Trávenie dlhého času na slnku bez akejkoľvek ochrany je prvou príčinou hyperpigmentácie, pretože práve slnečné svetlo spúšťa produkciu melanínu. Melanín pôsobí ako prirodzený opaľovací krém na vašej pokožke tým, že vás chráni pred škodlivými UV žiareniami. Nadmerné vystavenie slnku však môže tento proces narušiť, čo vedie k hyperpigmentácii. Akonáhle sa na našej pokožke objavia prvé tmavé škvrny, ďalší pobyt na slnku ich môže len zhoršiť. Čo však robiť, ak sa nám na pokožke predsa len nejaké tie tmavé škvrny objavili? Pomôže nám s tým ošetrenie pigmentových škvŕn v salóne?

Odporúčame: Beauty poradňa GERnétic: Ako na spevnenie pokožky na celom tele?

Salón Monique Senica

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Na vyššie spomínané otázky sme sa prišli opýtať do neďalekej Senice, kde na nás čakala Monika Rolníková, odborná kozmetička a majiteľka kozmetického salóna "Salon Monique". Ako vyštudovaná kozmetička začala svoju prax v kozmetickom salóne v Senici, kde pracovala 2 roky. Následne si otvorila svoj prvý salón pod názvom Le Glamour salon, ešte s jednou kolegyňou, ktorý spolu viedli 6 rokov.

Pre ďalší progres sa rozhodla osamostatniť a v máji 2018 si otvorila svoj súčasný salón Monique. A s tým bola spojená aj voľba kvalitnej prírodnej kozmetiky GERnétic, s ktorou pracuje. Monika chcela pre seba a svoje zákazníčky niečo, za čo sa môže skutočne zaručiť a čo môže odporúčať aj svojim klientkám. Hľadala niečo, čo pomáha pri riešení problémov s pokožkou, či už ide o akné, suchú pleť, pigmentové škvrny alebo udržanie mladosti a sviežosti v pleti. Okrem kozmetiky sa venuje aj permanentnému make-upu, microbladingu, tieňovanému obočiu, očným linkám a perám.

Pozri aj: Beauty poradňa GERnétic: Starostlivosť o popraskané žilky na tvári

salón GERnétic

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Ako prebieha ošetrenie pigmentových škvŕn?

Obmedzenie času, ktorý strávite na slnku, nosenie ochranného oblečenia a používanie produktov s vysokým ochranným faktorom môže pomôcť znížiť riziko vzniku hyperpigmentácie a zastaviť zhoršenie stavu už existujúcich pigmentových škvŕn. Ak ste sa však predsa len rozhodli navštíviť kozmetický salón a absolvovať ošetrenie, ktoré by vám s týmto problémom malo pomôcť, potešíme vás.

V našom najnovšom videu si ukážeme, ako také ošetrenie prebieha, čo všetko počas neho zažijete, aké produkty sú počas ošetrenia použité a aký by mal byť výsledný efekt.

Viac informácií sa dozviete aj na www.gernetic.cz.


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

12 komentárov

Milka Damašková 07.11.18 01:18

MD
karma
132.00

Som červenovláska ale našťastie pehy mám také nenápadné, že mi vôbec neprekážajú. Možno raz aj ja budem mať tzv starecké škvrny, potom určite rada využijem podobné ošetrenie :)

 • 0
Odpovedať

Jana Pitonakova 17.11.18 11:26

JP
karma
100.00

krása, zaujímalo by ma či sa viem zbaviť škvŕn melasma

 • 0
Odpovedať

Soňa Horáčková 28.11.18 13:42

SH
karma
119.00

našťastie ma pigmentové škvrny netrápia

 • 0
Odpovedať

Dana Kobíková 09.12.18 10:10

DK
karma
-1.00

To vyzerá zaujímavo, šla by som

 • 0
Odpovedať

Darina Božiková 20.12.18 14:23

DB
karma
114.00

škvrnám sa mnohé nevyhneme a nemusia to byť iba starecké škvrny.stačí nepozornosť pri opaľovaní a po čase sú škvrny na svete.

 • 0
Odpovedať

Soňa Horáčková 31.12.18 10:36

SH
karma
119.00

zaujímavý článok, našťastie ma pigmentové škvrny netrápia, ale v článku sú cenné rady

 • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 02.01.19 19:05

MC
karma
109.00

AJ by som túto kúru rada absolvovala.

 • 0
Odpovedať

Marta Mihoková 09.01.19 10:55

MM
karma
106.00

Rada by som sa zučastnila tejto kuri

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 09.01.19 16:11

JK
karma
100.00

Nepoznám túto kozmetiku no vyzerá lákavo

 • 0
Odpovedať

Lucia Maninová 07.02.19 19:44

LM
karma
-1.00

to by som veru potrebovala..

 • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 31.03.19 09:34

karma
110.00

Ako stvorené pre mna.

 • 0
Odpovedať

Lucia Šintálová 23.08.19 22:36

karma
100.00

Myslela som si, že pigmentové škvrny sa ma netýkajú, no teraz v tehotenstve sa mi vytvorili na čele :(

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní