TEST: Dove Split Ends Rescue

TEST: Dove Split Ends Rescue
 • 15.01.2014
 • Danka Šindléryová

Kľudne by som to aj nazvala moja TOP vlasová starostlivosť za rok 2013. 

Tento rad prípravkov som začala tak zbežne používať koncom októbra, zažalo to šampónom potom pribudol kondicionér a nakoniec sérum. Celkovo všetky tri prípravky naraz používam už skoro dva mesiace.

Zistila som totižto, že mi plne vyhovujú a to po všetkých stránkach (aj keď som sa nezaoberala nejak ich prednosťou - však sa dočítate čo myslím...).

dove-na-rozstiepene-konceky

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Na čo slúžia a ako sa používajú podľa výrobcu jednotlivé prípravky?
 
 Šampón je základom každej starostlivosti o vlasy. Šampón z radu Dove Split Ends Rescue prináša to najzákladnejšie riešenie, ako sa starať o zničené končeky. Obsahuje jedinečnú technológiu Active Sealing Serum, ktorej čiastočky pôsobia na rozštiepený vlas. Vlasy sú po použití šampónu lesklé a hebké na povrchu s viditeľne napravenými končekmi, navyše šampón zanecháva príjemnú vôňu, ktorá vydrží aj niekoľko hodín po umytí.
 
 
 Aby bola ozdravná kúra účinná, starostlivosť o vlasy by mala byť komplexná. Po šampóne teda naneste príslušné množstvokondicionéru Dove Split Ends Rescue s technológiou Active Sealing Serum a nechajte pôsobiť. Kondicionér nanášajte od polovice dĺžky smerom ku končekom. Tie zbytočne nemasírujte, práve to rozštiepeným končekom neprospieva.
 
 
• Nasledujúca starostlivosť po vysušení vlasov je nemenej dôležitá. Práve pri rozčesávaní po umytí môžu vlasy trpieť najviac. Česanie mokrých vlasov je často označované za hlavný dôvod, ktorý spôsobuje štiepenie končekov. Siahnite teda po sére z radu Dove Split Ends Rescue s technológiou Active Sealing Serum.
dove-na-rozstiepene-konceky

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Čo sa týka hlavnej veci/prednosti na čo sú tieto prípravky určené t.j. rozštiepené končeky, to ti je Vám taká zvláštna vec. V krátkej dobe som sa dala ostrihať 3x a teda som prišla o viac ako 30cm z dĺžky vlasov. No a tak nejak Vám neviem povedať či skutočne dáva dokopy končeky. Avšak odvtedy čo som ostrihaná a stále používam tieto prípravky nejaké nové rozštiepené končeky ja sama nebadám. 

dove-na-rozstiepene-konceky

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Prečo som si ale obľúbila tento rad/prípravky?
 
Šampón - má krásnu vôňu a parádne umýva vlasy na prvé umytie. Po nanesení rýchlo a husto pení. Nedráždi mi nejakým spôsobom pokožku hlavy (nebadám žiadne sčervenanie, štípanie pokožky na hlave). Je šetrný aj keď sa mi dostane do očí, tiež mi ich nejak nedráždi. 
 
Kondicionér - opäť krásna vôňa. Používam ho presne podľa návodu (od polovice dĺžky až po končeky). Moje vlasy príliš nemastí, nezaťažuje ich. 
 
Po použití týchto dvoch prípravkov, keď si vlasy vysuším (prírodne nechám uschnúť, alebo vyfénujem) mám vlasy hebké na dotyk a nádherne lesklé. Nezbadala som ani pnutie/suchosť vlasovej pokožky. Týmto však nekončím s ošetrením vlasov, pokračujem so sérom.
 
Sérum - vonia tak ako šampón a kondicionér, vlasy prevonia tak na necelý deň. Ja si ho dávam niekedy do mierne vlhkých alebo už rovno do suchých vlasov - dávam si ho vždy!. Malé množstvo si rozotriem v dlaniach a akoby takým potlapkávaním po vlasoch si ho na ne nanášam, opäť od polovice dĺžky po končeky. Moje vlasy sérum nejak nemastí, ale omnoho viacej ich zjemní/ sú hebkejšie a úplne ľahko sa rozčesávajú. 
 
Keď použijem už aj tento posledný prípravok tak vlasy celkovo nie sú zaťažené/nepôsobia splasnuto ale práve naopak mám ich akoby nadýchanejšie (lepší význam neviem) aj keď vyslovene o nejakom objeme nehovorím. Tiež nemám vlasy tak rozlietané a najlepšie mám pocit že sú akoby antistatickejšie. 
dove-na-rozstiepene-konceky

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

dove-na-rozstiepene-konceky

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Zloženie výrobkou - kliknite na obázok pre zväčenie.

dove-na-rozstiepene-konceky

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Máte aj vy nejakú obľúbenú starostlivosť, ktorá je akoby presne vyrobená pre vaše vlasy? 
Akým výrobkom čo sa týka starostlivosti o vlasy by ste udelili titul TOP 2013?

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

14 komentárov

Blažena Sádovská 15.01.14 21:15

BS
karma
100.00

DOVE je super značka, vôňa je vynikajúca, jemná...

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 15.01.14 22:36

JK
karma
100.00

mám rada túto kozmetiku dostala som ju od dcéry na vianoce a majú aj skvelú reklamu

 • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 16.01.14 12:57

MZ
karma
109.00

Už dlhšiu dobu používam šampón jednej značky ale v poslednej dobe mám z neho suchšiu kožu, ktorá potom aj svrbí a mám aj dosť suché vlasy a tak si myslím že je načase vyskúšať niečo nové. Takže ste ma určite navnadili. Vyskúšam Dove.

 • 0
Odpovedať

Dana Šindléryová 16.01.14 13:37

karma
-1.00

Tiež mávam ten problém, mne tiež veľa šampónov poriadne vysušuje pokožku hlavy, preto treba vždy skúsiť niečo nové, aby ste prišli na výrobky, ktoré budú akoby vyrobené len pre Vás a Vaše vlasy :)

 • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 16.01.14 17:52

BS
karma
100.00

Momentálne Dove používam a som veľmi spokojná, tiež vianočný darček.

 • 0
Odpovedať

Monika Mikovčáková 16.01.14 18:31

MM
karma
-1.00

Dobrá značka, mám s ňou dobré skúsenosti, takže mne osobne sa predstavovať nemusí.. som spokojná

 • 0
Odpovedať

Iveta Ondáková 16.01.14 22:09

IO
karma
96.00

kedže mám suché vlasy, toto určite vyskúšam:)

 • 0
Odpovedať

Dana Šindléryová 17.01.14 09:53

karma
-1.00

Ivetka na suché vlasy čo sa týka značky Dove by som sa pozrela aj na rad DOVE NOURISHING OIL CARE, hoci nemám tento rad vyskúšaný, ale myslím že by suchým vlasom mohol sedieť. :)

 • 0
Odpovedať

Silvia Čáranová 17.01.14 09:40

karma
-1.00

DOVE mám velmi rada,má krásnu vôňu svojich výrobkou ale tento rad som ešte neodskúšala tak asi bude čas na niečo nové sa teším!!

 • 0
Odpovedať

Dominika Sedliaková 19.01.14 09:15

DS
karma
-1.00

Ja mám od dove telové mlieko,ktoré je fantastické a oslovil ma aj ten šampón :)

 • 0
Odpovedať

Júlia Mihaliková 17.02.14 14:07

JM
karma
-1.00

mne produkty z tejto rady vôbec nevyhovovali

 • 0
Odpovedať

Henrieta Zlúkyová 01.03.14 16:17

HZ
karma
-1.00

v poslednej dobe som si veľmi obľúbila šampóny tejto značky .. :) aj pre jemnú vôňu ale hlavne pre to že rýchlo penia a pena je veľmi hustá a dostáva sa ku každému vlasu .. určite odporúčam !

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 19.09.14 10:42

MR
karma
-1.00

to sérum na končeky by som rada vyskúšala.

 • 0
Odpovedať

Monika Šomšáková 22.02.15 14:37

karma
-1.00

túto radu používala kamarátka po mojom odporúčaní a v lete si ju nevedela vynachváliť :)

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní