TEST: Šampón Bioderma Nodé Fluide

TEST: Šampón Bioderma Nodé Fluide
 • 10.04.2013
 • Ingrid Maderičová

 

Dnes mám pre vás pripravený test šampónu od Biodermy – Nodé niekde nájdete pod menom Nodé Fluide. Šampón som používala 3 týždne.

 

 

 

 

 

 

 

 


Čo hovorí výrobok
Začnem tým, načo by mal tento šampón slúžiť.
„Jemný šampón bez detergentov pre šetrné umývanie všetkých typov vlasov. Vhodný na časté umývanie. Vhodný aj pre citlivú a alergickú vlasovú pokožku. Reguluje sekréciu kožného mazu. Zabraňuje vysušovaniu vlasov, nenarušuje hydrolipodický film pokožky.“ Takže šampón by mal jemne čistiť vlasy a vlasovú pokožku, bez narušenia ich ochranného obalu či narušenia ochrannej vrstvy vlasovej pokožky a je bez detergentov t.j. bez zaťažujúcej chémie, ktorá sa bežne pridáva do šampónov. Preto je vhodný aj pre citlivú až alergickú pokožku.


Moje vlasy
Dôvod prečo som tento šampón testovala je, že mám citlivú vlasovú pokožku. Väčšina dostupných šampónov mi pokožku vysušovala a iritovala a tým pádom som nebola spokojná so žiadnym. Preto som siahla po tomto šampóne, keďže pri takýchto problémoch je dôležité použiť šampón s minimom „chémie“.

 

 Šampón Bioderma Nodé Fluide


Dojmy
Balenie šampónu je nielen pekné ale aj praktické. Fľaškovo zelený priesvitný obal mi dáva ľahko poznať, koľko šampónu som minula resp. zostáva v balení. Tým sa vyhnem nepríjemnému prekvapeniu, keď sa mi šampón minie.
Šampón je čírej vodovej konzistencie. Pri nanášaní to znamená, že sa tak ľahko nevtiera do pokožky a na vlasy, takže vás to núti použiť ďalšie množstvo šampónu. Keďže som naučená (asi ako väčšina z nás), že sa vytvorí bohatá pena, ktorá sa ľahko votrie do vlasov, tak tu mám problém, keďže šampón nepení. Máte tak potom pocit, že sa vlasy umývajú ťažie a neviete, či ste ich umyli všetky a dobre. Na obranu ale musím povedať, že je to len o zvyku a zakorenenej predstave, že šampóny musia peniť. Omyl. Dobrý šampón bez chémie nepení, ani tento šampón peniť nemá.

 Šampón Bioderma Nodé Fluide
Výsledok
Čo sa týka mojej vlasovej pokožky, tak šampón obstál veľmi dobre, pokožka bola kľudná, nesvrbela ani nijak „netrpela“. Čo sa týka vlasov, nezaznamenala som žiadnu zmenu v kvalite, či rozčesávaní. Môžem ešte povedať, že vlasy ako keby neboli „úplne“ umyté. Po čase som však pochopila, že som naučená, že moje vlasy sú po umytí zbavené úplne všetkého – aj prirodzeného ochranného obalu – tuku. Pri tomto šampóne to tak nie je, tak ako sľubuje, nezbaví vás kompletného mazu, pretože nejaký tam zostať musí, aby bola pokožka chránená. Vlasy sa mi pritom vôbec nemastili rýchlejšie. Musím potvrdiť, že umýva naozaj šetrne, preto je vhodný na časté použitie. Neviem si však dobre predstaviť, keby som ním mala umyť napr. týždňové vlasy.


Zhodnotenie
Ak hľadáte jemný šetrný šampón, tak Nodé Fluide je pre vás vhodný. Aj pri ľahších dermatologických problémoch by som ho odporúčala vyskúšať. Problém by ste mohli mať s nanášaním a umývaním vlasov vzhľadom na konzistenciu a v rýchlom míňaní šampónu, keďže vás to núti použiť viac na jedno umytie. Všetko je o zvyku.
 


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Helena Kravcová 10.04.13 19:05

HK
karma
100.00

 Taký som ešte nemala určite ho vyskušam...

 • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 28.04.13 19:03

BS
karma
100.00

Láka ma hlavne pre jeho zloženie bez chémie:))

 • 0
Odpovedať

Ľuba Reháková 03.06.13 08:36

ĽR
karma
-1.00

Hmmm, tak od Biodermy nemôže byť nič zlé. Ja si teda umývam vlasy každý deň - musím :(. Nie preto, že by sa mi mastili alebo tak ... ale ja proste ráno keď vstanem mám účes :D :D :D, ktorý sa nedá inak zmeniť (na normál ), jedine spôsobom "komplet vlasy pod vodu". Mám totiž hrozne tvrdé vlasy a ráno ich zmäkčí jedine voda :). Takže si myslím, že šampón by bol vhodný aj pre mňa ... joj no len ceny Biodermy sú troška vyššie :(. :)

 • 0
Odpovedať

Katarína Lapšanská 07.06.13 10:08

KL
karma
-1.00

Mám ho doma a taktiež používam, tiež som sa čudovala, že je veľmi riedky, a nepenil, ale vlasy sú po jeho použití krásne prevoňané a umyté, nie sú také suché, určite odporúčam :)

 • 0
Odpovedať

Dominika Sedliaková 02.02.14 11:39

DS
karma
-1.00

Od Biodermy som ešte šampóny neskúšala :) Určite vyskúšam tento :))

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 21.09.14 13:56

MR
karma
-1.00

páči sa mi priesvitný obal :)

 • 0
Odpovedať

Ivana Tomanová 15.01.15 17:58

IT
karma
-1.00

No tak tento šampón som ešte nemala, ale určite raz vyskúšam

 • 0
Odpovedať

Monika Šomšáková 22.02.15 14:41

karma
-1.00

kamarátka tento šampon použivala pretože mala zničené vlasy od farbenia a žehlenia a vraj jej ich dal dokopy takže určite skúste :)

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní