Registrácia Prihlásenie

TOP krémy na pigmentové škvrny: Tieto musíš začleniť do pleťovej rutiny!


Spozorovali ste na svojej pleti tmavé škvrny a hneď ste sa začali obzerať v zrkadle a hľadali ste pribúdajúce vrásky? Síce sa hyperpigmentácia často spája práve so starnutím, existujú aj iné dôvody, prečo dochádza ku vzniku pigmentových škvŕn na pleti. Najčastejšou príčinou je slnečné žiarenie, no môžeme hovoriť aj o akné či hormonálnych zmenách, ktoré prispievajú k pigmentácii pokožky a dokonca aj o tmavých škvrnách, ktoré sú vedľajším dôsledkom užívania niektorých druhov liekov.

Pigmentácia predstavuje sfarbenie pokožky, ktoré je spôsobené látkou nazývanou melanín. Melanín vzniká vďaka špeciálnym bunkám nachádzajúcim sa v ľudskom tele. Ak sú tieto bunky poškodené, môže dochádzať k nadprodukcii melanínu alebo jeho zhlukovaniu. V lepšom prípade sa na pokožke vytvárajú tmavé škvrny a v krajnejšom prípade zase pokožka stráca pigment. Vtedy môžeme hovoriť o stave zvanom vitiligo.

Pigmentové škvrny a pleťové krémy

Ak sa vás ochorenie vitiligo netýka, v tom prípade sú vaše pigmentové škvrny spôsobené inými vyššie uvedenými príčinami. Kým pri vitiligu môžeme hovoriť o nezvratnom stave, pigmentové škvrny na pleti dokážete „vybieliť“ prostredníctvom správne zvolenej procedúry alebo pleťových krémov. A ktoré pleťové krémy sú účinné? Našli sme pre vás dostupné, ale aj luxusné pleťové krémy, ktoré dokážu zaujať nielen svojimi účinkami, ale obsiahnutými zložkami, vôňou či balením.

Pripravené odhaliť TOP pleťové krémy na pigmentové škvrny? Ak áno, tak nezabudnite objaviť aj TOP séra proti pigmentovým škvrnám, ktoré dokonalo doplnia celú starostlivosť o pleť.

- Galéria
1 z 7

Dermacol Whitening face cream

Pleťový krém, ktorý obmedzuje syntézu melanínu. Tento bieliaci pleťový krém vďaka obsiahnutým aktívnym látkam pohlcuje UVB žiarenie, obmedzuje syntézu melanínu a zastavuje proces pigmentácie. Jeho primárnym cieľom je „vybielenie“ pokožky a redukcia pigmentových škvŕn. Navyše pokožku hydratuje a regeneruje.

Krém je vhodný pre všetky typy pokožky, jednoducho sa rozotiera a rýchlo vstrebáva. Pri pravidelnom používaní bude vaša pokožka s použitím Dermacol Whitening face krému svetlejšia a žiarivejšia.

Bieliaci pleťový krém nájdete v ponuke na dermacol.sk.

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk


Návrat hore
Autor článku

3 komentáre

Ľubica Šťastná 23.10.19 05:18

ĽŠ
karma
109.00

Niektoré sú mi neznáme, vďaka za článok!

 • 0
Odpovedať

Mária Reibergerová 23.10.19 20:53

MR
karma
100.00

som na ne zvedavá, určite ich vyskúšam

 • 0
Odpovedať

Lucia Valková 27.10.19 11:16

LV
karma
108.00

Niektore som skúšala,ale chce to trpezlivosť..

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Partnerský horoskop: Ktoré znamenia sú vhodné pre Vodnára?
Znamenia horoskopu

Partnerský horoskop: Ktoré znamenia sú vhodné pre Vodnára?

 • 39
 • 0
 • 20.09.2019
Pozri, kto sa vyhýba manželstvu: Tieto znamenia majú radšej slobodu
Znamenia horoskopu

Pozri, kto sa vyhýba manželstvu: Tieto znamenia majú radšej slobodu

 • 30
 • 2
 • 02.10.2019
Výchova detí podľa znamenia horoskopu (II. časť): Na čo sa pripraviť?
Znamenia horoskopu

Výchova detí podľa znamenia horoskopu (II. časť): Na čo sa pripraviť?

 • 120
 • 1
 • 29.07.2019
TOPlist