Útoky negatívneho človeka - ako sa nestať ich obeťou?

negatívny človek

Ľudia sú rôzni – z niektorých srší optimizmus a dobrá nálada, iní sa zas na všetko sťažujú.

 

Prečo nás priťahujú práve takéto typy, keď po chvíli strávenej s nimi sa cítime ako vyžmýkaný citrón?

 

Nedobrovoľne nás tento človek zatiahne do svojho problému a my dokonca cítime vinu za to, že sa máme lepšie ako on.

 

Ako účinne reagovať na útoky negatívneho človeka, aby sme sa nestali jeho obeťou?

 

Zaujme ťa: Vetranie a čistenie kúpeľne - prečo je dôležité? O tomto ti nik nepovie!

Pre človeka je najťažšie, keď sa stane obeťou negativizmu blízkeho, pretože kolegu z práce prekusnete – odídete vedľa (ak sa dá), a v konečnom dôsledku pôjdete po práci domov. Ale od manžela, alebo rodinného príslušníka len tak ľahko neodídete. U takého človeka sú vždy na vine okolnosti – kolegovia, susedia, rodičia, vláda, počasie (doplňte si, čo len chcete). Takže slovom, úplne všetko, len nie oni sami.

 

Pozri aj: Ako využiť kávovú usadeninu? 5 overených receptov si hneď zamiluješ!

Časté sú prípady, kedy vám kamarátka závidí dobrého muža a sťažuje sa na svoj život. Je vám nepríjemné to počúvať, hlavne keď ste jej v minulosti radili ohľadom vzťahov, a ona si vybrala nesprávneho. A preto sa s ňou už ďalej ani nechcete deliť o svoje úspechy, šťastie, nové veci apod. Nechcete, aby sa cítila ešte horšie.

 

Snažíte navrhovať riešenia, ktoré by v danej situácii pomohli, no tým to ešte len zhoršíte. Vaša známa začne vravieť, že to nejde, že sa to nedá, nikdy to nebude fungovať, a že sa vám to ľahko hovorí. 

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

Ak však začnete tento boj o záchranu toho druhého, ktorý ,,nemá také šťastie v živote ako vy", tak verte, že ste sa stali obeťou. Míňate na to svoje drahocenné sily a čas. Podobné prípady dobre ilustruje tzv. ,,Karpmanov dramatický trojuholník". Každému z nás prislúcha jedna z rolí: útočník, obeť, záchranca. Obeť manipuluje pomocou vyvolaním pocitu viny a hanby. Môžete sa snáď tešiť zo života, keď sa niekto pri vás trápi? Čo máte robiť? Tak pomáhate.

 

Nebezpečenstvo trojuholníka spočíva v tom, že si často ,,aktéri" vymenia role. Záchrancovia sa stávajú obeťami, obete zas útočníkmi. A dostať sa z tohto začarovaného trojuholníka ide len ťažko.

Ako sa dostať z tohto trojuholníka

Keď sa stanete útočníkovou obeťou, prvý krok na ceste k vyslobodeniu sa z jeho vplyvu, je uvedomiť si to. Priznať si, že sa nachádzate v takomto vzťahu s niekým a že to nie je v poriadku a hraničí to so závislosťou. V skutočnosti je veľa vzťahov postavených na závislosti jedného k druhému. No netreba si to mýliť, zdravý vzťah má byť založený na želaní vzájomnej blízkosti a nie na závislosti!

 

Dôležitejšie sú pre nás vzťahy s človekom, s ktorým sa môžete podeliť o svoje radosti, ktorému môžete dôverovať. V zdravých vzťahoch sú na každej strane  želania a ciele, ktoré si vyžadujú dostatok slobody pre ich realizáciu.

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

V závislých vzťahoch sa hranica medzi partnermi a kamarátmi stiera, uvedomenie si vlastných želaní sa stáva zložitejším. Ľudia sa boja čo-to urobiť pre seba, aby tým neranili druhého, alebo ho nevyprovokovali k odchodu. Strach stratiť blízkeho človeka nám častokrát zakrýva oči pred jeho skutkami, sme zahanbení a ponížení, ale necháme si to. Veľakrát nemáme silu na zmenu situácie.

 

Nikto nemôže byť zodpovedný za iného človeka, pretože ním nie je, nenachádza sa v jeho koži a neprežíva jeho život. Zastavte sami seba, keď v budúcnosti začnete pociťovať vinu a zahanbenie. Spýtajte sa sami seba: prečo to robím? Čoho sa mi dostane v takejto komunikácii? Môže to byť pocit potrebnosti a vážnosti? Neplatím za tento pocit príliš vysokú cenu? Rozdiel medzi vinou a zodpovednosťou za to, čo sa nám v živote stane je naozaj veľký!  

 

Odporúčame: Ako kombinovať jedlo a chudnúť, čo najrýchlejšie? Toto musíš vedieť!

Byť vinným znamená cítiť sa byť zdrojom nešťastia toho druhého. No byť zodpovedným znamená schopnosť ovplyvňovať  prežívanú skutočnosť a pozerať sa na vlastné vnútro, bez ohľadu na to, ako to vezme druhý. Nikto nie je zodpovedný za iného človeka (samozrejme nehovoríme teraz o vašich deťoch), pretože nevie, čo prežíva, nechodí v jeho topánkach!

 

Neprehliadni: Najtoxickejšie potraviny: Ktoré medzi ne patria? Ostaneš prekvapená!


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

 
Zumba Toning: Čo to je? Pre koho je určená a aké má výhody?
Ako využiť kondicionér v domácnosti? Toto by vám ani nenapadlo!
Ako ušetriť peniaze? Skús to podľa tohto jednoduchého návodu!
Tibetská hormonálna gymnastika: 5-minútové cvičenie pre lenivých
Nulový odpad v kúpeľni? Ukážeme ti, ako na to!
Nulový odpad v kúpeľni? Ukážeme ti, ako na to!
Ako relaxovať počas prestávky v práci? Toto ti vždy dobije baterky!
Čo by sme nemali jesť na raňajky? Veci, ktorými si nevedome škodíme
Sebarozvoj s koučkou: Čo s kritikou?
Prokrastinácia – choroba či lenivosť? Plus 8 typov, ako byť výkonnejší
Ako relaxovať počas prestávky v práci? Toto ti vždy dobije baterky!
Potraviny plné energie, ktoré ti zlepšia náladu: Máš ich doma?
Ako prestať fajčiť? Nedarí sa ti premôcť chuť na cigaretku? Vieme, ako na to!
Cibuľa: Ako sa dá využiť v domácnosti? Toto by ti ani nenapadlo!
Tibetská hormonálna gymnastika: 5-minútové cvičenie pre lenivých
Sebarozvoj s koučkou: Čo s nedočkavosťou?
Šokujúce! Prsty na nohách o tebe prezradia aj to, čo ani sama nevieš!
Kampaň Staroba sa nás dotýka: To, čo pre nás urobili, nezostarne
Návod, ako neverbálne pôsobiť na mužov. Takto ti vyhovejú vo všetkom!
Ako sa vyhnúť depresii? Poradíme vám 3 tipy na pohodovú jeseň.
Cvičiť sa oplatí: Toto sú pozitíva pravidelného cvičenia!
Cvičiť sa oplatí: Toto sú pozitíva pravidelného cvičenia!
Cvičiť sa oplatí: Toto sú pozitíva pravidelného cvičenia!
Nechty na rukách: Aké šokujúce informácie odhalia o tvojej osobnosti?
Poznáš nebezpečenstvo kurzov sebaobrany? Sú naozaj užitočné?
 

6 komentárov

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.23.11.17 08:45 | Martina Varhaníková | karma: 90
Je to aj o našich hraniciach, ako si ich vieme ustrážiť a neposúvať ďalej len za cenu, aby sme niekomu pomohli. Sú ľudia, ktorí sa budú donekonečna sťažovať a stále odmietajú akúkoľvek pomoc, lebo im ich trápenie aj vyhovuje.Prešla som si tým a ak som cítila, že mi to už berie energiu, stopla to. Nemajú dostatok síl z duše a dúfajú, že sa stane zázrak a niečo sa zmení. Lenže nezmení sa nič...ak vyžarujeme zo seba zlosť, hnev a negativitu, tak také si aj priťahujeme. Ak lásku a spokojnosť...mení sa naše vnímanie a vieme si ľahko poradiť zo všetkým. Preto takýto ľudia sú inými priťahovaní, lebo sa v ich prítomnosti všetci cítia pokojne.

A je pravda, že slabá žena sa od silného muža učí jeho sile, aby sa vedela tomu postaviť a nenechať zo sebou manipulovať. Ľudia su naším zrkadlom...len je potrebné si uvedomiť, čo nám zrkadlia.

A ako sa brániť, ak je nám pri niekom ťažko a oberá nás o energiu, je len o našich vibráciach...to čo v sebe živíme, to si aj priťahujeme a ak budeme vnútorne pokojný a nplnený radosťou a láskou, tak sa naše vibrácie zvyšujú a nič nám neuškodí...preto, ak o niekom vedome vieme, že je energ. upír, treba byť v jeho prítomnosti vibračne vyššie, vnímať svoju spokojnosť, upriamiť sa na svoj stred. Môžeme prekrížiť nohy a zablokovať sa takto. Vždy je to o nqašom postoji...či sa vieme udržať vo svojej príjemnej energii, alebo sa necháme stiahnuť dolu a potom je nám ťažko. My sme tvorcovia.

odpovedať

hlasuj plus 2 | 0 hlasuj minus


23.11.17 12:52 | Monika Č | karma: 94
ja som mala moju exsvokru takú.. volala som ju žrút pozitívnej energie.. a často bola jednou z príčin hádok... čo nakoniec aj doviedlo k rozvodu...

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


23.11.17 18:13 | Daniela Bieliková | karma: 82
veľmi dobre napísané...a poučné

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


23.11.17 19:10 | Mária Maxianová | karma: 90
mala som priateľku, bola som jej bútľavou vŕbou, ale keď ma donekonečna zahŕňala svojimi problémami namiesto toho, aby ich riešila, ukončila som naše priateľstvo

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus


24.11.17 08:57 | Katarína Konečná | karma: 80
chvalabohu nemám v okolí takých ľudí

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


11.12.17 18:16 | Soňa Krátka | karma: 92
dobrý článok

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Spôsoby, ako sa zbaviť nechtovej mykózy: Jednoduché a účinné!

10.12.2017 KRÁSA
Spôsoby, ako sa zbaviť nechtovej mykózy: Jednoduché a účinné!

Nechtová mykóza, inak aj onychomykóza je plesňová infekcia, ktorá postihuje najčastejšie naše nechty na nohách. Okrem toho, že vôbec nie je estetická, asi ako žiadna choroba...

Obľubuješ pikantné jedlá? Zisti, čo to napovedá o tvojej osobnosti!

17.11.2017 LIFESTYLE
Obľubuješ pikantné jedlá? Zisti, čo to napovedá o tvojej osobnosti!

Každý jeden z nás má v jedle úplne iné preferencie. Niekto je na sladké, iní zase túto chuť na tanieri vyžadujú len striedmo.   Pikantné pokrmy či potraviny taktiež rozdeľujú ľudí na dva tábory...

Chyby pri konzumovaní brokolice - čomu sa vyhnúť? Ostaneš prekvapená!

19.11.2017 LIFESTYLE
Chyby pri konzumovaní brokolice - čomu sa vyhnúť? Ostaneš prekvapená!

Možno ste nevedeli, no tým, ako celé roky odmietate brokolicu (samozrejme nie úplne každý) sa ochudobňujete o úžasnú zeleninu, ktorá obsahuje množstvo potrebných látok pre telo...

Ako umyť okná rýchlo a bez šmúh? Na noviny určite zabudni!

19.11.2017 LIFESTYLE
Ako umyť okná rýchlo a bez šmúh? Na noviny určite zabudni!

Umývanie okien je zdĺhavou prácou, do ktorej sa väčšina z nás nechce púšťať. V období sviatkov však nemáme na výber. Príde k nám na návštevu svokra či mama...

Stavba domu, ktorú zvládneš len za pár hodín? Nie, nie je to sen!

28.11.2017 LIFESTYLE
Stavba domu, ktorú zvládneš len za pár hodín? Nie, nie je to sen!

V čase, kedy sa realitný trh potýka s neustálym nárastom cien nehnuteľností prišli taliani s pomerne zaujímavou novinkou. Vytvorili alternatívu, ktorá sa odlišuje od klasických predstáv o bývaní...

Mrazené potraviny: Áno či nie? Aká je skutočná pravda?

07.12.2017 LIFESTYLE
Mrazené potraviny: Áno či nie? Aká je skutočná pravda?

Mrazené potraviny sú v dnešnej uponáhľanej dobe stále viac používané.  Veľa ľudí si však od nich udržiava odstup.   Tvrdia, že ich v žiadnom prípade nemôžeme porovnávať s čerstvými a nikdy sa im kva...

Osviežovač vzduchu: Zmiešaj 2 ingrediencie a je po zápachu!

15.11.2017 LIFESTYLE
Osviežovač vzduchu: Zmiešaj 2 ingrediencie a je po zápachu!

Občas sa stane, že v našej domácnosti nie je príjemná vôňa, a teda hlavne nie v kuchyni. O tom by sme si vedeli vyrozprávať všelijaké príbehy. Veď napokon, možno to poznajú všetky začínajúce...

5 chýb, ktoré ťa stoja majland: Návod, ako kúriť šetrnejšie!

12.12.2017 LIFESTYLE
5 chýb, ktoré ťa stoja majland: Návod, ako kúriť šetrnejšie!

Vonku mrzne a sneží a naše radiátory sú zasa po dlhom období v plnom nasadení. Účty za vykurovanie domácnosti sa však môžu pri zúčtovaniach šplhať až do astronomických výšok...

Kto povedal, že bravčová masť je nezdravá? Fakty, ktoré ťa dostanú!

15.11.2017 LIFESTYLE
Kto povedal, že bravčová masť je nezdravá? Fakty, ktoré ťa dostanú!

Záujemcov o zdravý životný štýl neustále pribúda. Veľa z nás sleduje, čo je a čo nie je vhodné jesť. Sústreďujeme sa na zadné strany obalov, ktoré nám majú jasne povedať, čo je „zdravé"...

Najtoxickejšie potraviny: Ktoré medzi ne patria? Ostaneš prekvapená!

21.11.2017 LIFESTYLE
Najtoxickejšie potraviny: Ktoré medzi ne patria? Ostaneš prekvapená!

Naše telo každý deň absorbuje tisíce toxínov, ktoré sa nachádzajú v bežných potravinách. Dokonca vás prekvapí, že najviac toxínov sa nachádza v potravinách, ktoré konzumujeme každý deň...

Ako uskladniť chlieb, aby vydržal dlhšie čerstvý? Ostaneš prekvapená!

04.12.2017 LIFESTYLE
Ako uskladniť chlieb, aby vydržal dlhšie čerstvý? Ostaneš prekvapená!

Čerstvý, ešte rozvoniavajúci chlebík, prinesený priamo z pekárne, ktorý praská hneď pri prvom zahryznutí. Lahodné, že?   Avšak, stáva sa aj vám, že vám chlieb v domácnosti dlho nevydrží? Niekedy...

Život s dieťaťom: Pohroma alebo úžasná idylka? Toto ťa rozhodne pobaví!

20.11.2017 LIFESTYLE
Život s dieťaťom: Pohroma alebo úžasná idylka? Toto ťa rozhodne pobaví!

Po príchode nového človiečika na svet každú matku zaplavia pocity radosti, eufórie. Na druhej strane ju tiež zaplavia pocity vyčerpanosti a strachu...

Vodný kameň v sprche: Ako ho odstrániť? Neuveríš, ale s týmto!

27.11.2017 LIFESTYLE
Vodný kameň v sprche: Ako ho odstrániť? Neuveríš, ale s týmto!

Každá domácnosť je iná. A to platí aj o kúpeľni. Všetci si ju zariaďujeme podľa svojho vkusu, ale tiež aj podľa toho, aké máme možnosti. V prípade, že máte veľkú kúpeľňu, tak nepochybujem o tom...

Ako skladovať cibuľu a cesnak? Toto by ti asi nenapadlo!

28.11.2017 LIFESTYLE
Ako skladovať cibuľu a cesnak? Toto by ti asi nenapadlo!

Možno to poznáte aj vy - vybrali ste zo zeme všetku svoju úrodu v nádeji, že ju budete konzumovať a využívať vo svojich pokrmoch minimálne celú zimu. Avšak...

Máš plastové okná? Tak v tom prípade, toto musíš vedieť!

09.12.2017 LIFESTYLE
Máš plastové okná? Tak v tom prípade, toto musíš vedieť!

Väčšina domácností už má plastové okná. Pracovníci firmy vám perfektne nasadia všetky okná, no málokedy vám už povedia podstatné veci o údržbe.   Ako často je potrebne mazať kovové časti okien...

Najrýchlejší spôsob šúpania zemiakov? To musíš vidieť!

03.12.2017 LIFESTYLE
Najrýchlejší spôsob šúpania zemiakov? To musíš vidieť!

Obdobie vianoc sa blíži, ako aj príprava tradičného zemiakového šalátu. Na jeho prípravu je potrebné ošúpať väčšie množstvo zemiakov. Niekedy je to skutočne otrava, ale my vám ukážeme trik...

.

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY


  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 0s