Bizarné zábavné parky sveta

Bizarné zábavné parky sveta
  • 20.09.2013
  • Ingrid Maderičová

Zábavné parky si vybavujeme ako množstvo atrakcií, rozprávkových postavičiek, kolotočov a hlavne miesto obrovskej horskej dráhy.

 

Dnes vám však ukážeme netradičné zábavné parky, ktoré sú často označované za najbizarnejšie na celom svete.

 

Pozrite si aj vy výstredné nápady a výtvory človeka vo svete zábavy.

 

Ríša trpaslíkov – Kunming, Čína

Bizarné zábavné parky sveta

Tento zábavný park sa radí medzi najbizarnejšie na svete. Nájdete tu zhruba 80 ľudí malého vzrastu, ktorí akože žijú v rozprávkových domčekoch. Dvakrát za deň vystupujú pre turistov, bavia ich hraním, tancovaním a živými predstaveniami, ktoré začínajú príhovorom „kráľa“ ríše trpaslíkov. Každý má svoju úlohu. Keďže spoločnosť v Číne neakceptuje takýchto ľudí, často končia na ulici bez práce a strechy nad hlavou. Tento park im dáva možnosť dobre zarobiť a mať vlastné bývanie.

 


BonBon Land, Dánsko

Bizarné zábavné parky sveta

Ďalší z bizarných zábavných parkov, ktorý dokonca vyhral pomyselnú hitparádu najšialenejších parkov. Po otvorení sa stal okamžite hitom. Je za ním výrobca cukroviniek, ktorý použil zvieratá a veci, ktoré sa točia okolo toho istého. Pre niekoho prízemný, obmedzený humor, pre deti zábavné. Jednou z najobľúbenejších atrakcií je "Hundeprutterutchebane" – horská dráha „Psí prd“.

 


Diggerland, Veľká Británia

Bizarné zábavné parky sveta

Chcete si zabagrovať, nech sa páči. V tomto zábavnom parku vám to dovolia aj bez vodičského oprávnenia. Veľmi obľúbená atrakcia pre dospelých a deti. Všetci nad 90 cm majú možnosť vyskúšať si obrovské stroje pod trénovaným dohľadom. By ste sa divili, koľko mužov si tak splní svoj detský sen.

 


Republika detí, La Plata, Argentína

 

Bizarné zábavné parky sveta

Tento park má všetko, vládne budovy s parlamentom, divadlo, reštaurácie, letisko a mnoho iného. Park bol navrhnutý, aby naučil deti svoje práva a povinnosti v demokratickej spoločnosti a dospelým dáva možnosť cítiť sa ako obri. Deti si tak môžu „užiť“ dospelácke veci od zvolenia si vlády až po zobratie si pôžičky.

 


Parque EcoAlberto, El Alberto, Mexiko

 

Bizarné zábavné parky sveta

Imigrácia patrí k popredným témam za „Veľkou mlákou“. Tento park ponúka simuláciu nelegálneho prekročenia hranice v nádeji, že to miestnych ľudí odradí. Najväčšou atrakciou je 11 km nočný pochod, ktorý imituje nelegálny prechod americko-mexickou hranicou vrátane štekania psov a naháňačky s pohraničnou strážou.

 

 

 

Zdroj foto: www.worldalldetails.com www.themeparkreview.com www.tripadvisor.co.uk www.businessinsider.com www.turism.bzi.ro

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Kristína Sekeráková 01.01.21 09:16

KS
karma
133.00

Zaujímavé :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní