7 letných tipov pre ohnivé znamenia – Lev, Strelec a Baran

7 letných tipov pre ohnivé znamenia – Lev, Strelec a Baran
  • 08.07.2015
  • Silvia Karasová

Medzi touto trojicou ohnivých znamení sa rodí najviac milovníčok dobrodružstiev, najvášnivejšie cestovateľky aj párty dievčatá. Avšak ani vám nemusí ísť vždy všetko po masle a predsa len platia isté pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať, aby ste nestratili úsmev na tvári. Vaše povahy bývajú prchké, ste plné temperamentu, nebojíte sa riskovať, ale veľmi ľahko vás zmôže aj žiarlivosť, či majetnícke sklony. A v lete sa všetky tieto vaše vlastnosti zvyknú zdvojnásobiť. Čo teda robiť, aby tohtoročné leto patrilo k tým naj?

Odporúčame prečítať: Svieže letné peelingy

Menej alkoholu – nemusíte sa hneď vrhnúť na asketickú cestu, avšak určite si dajte pozor na to, aby ste to s drinkami neprehnali. Pod vplyvom alkoholu ste schopné v ktoromkoľvek veku urobiť nejedno bláznovstvo, s pribúdajúcimi rôčkami tiež ťažšie znášate deň PO a triezvenie je plný bolehlavu. Myslite tiež na svoju pleť, ktorá sa vám za nedostatok spánku a „letné toxíny“ rozhodne nepoďakuje.

Užite si vodu – veľa vody v akejkoľvek podobe. Plávajte, pite, sprchujte sa, zožeňte si rozprašovač aj hydratačné krémy. Jedzte veľa ovocia, ktoré sa pýšia práve vysokým obsahom vody a raz a navždy zabojujte proti dehydratácii. Na konci leta oceníte účinky vody na svojej pleti, vlasoch, ale tiež postave.

7 letných tipov pre ohnivé znamenia – Lev, Strelec a Baran

Zdroj: Shutterstock®

Nákupy zameňte za pamiatky – rozhodnite sa toto leto nepodľahnúť nákupnému ošiaľu, módnym trendom, či lákavým nápisom „SALES“. Radšej svoje úspory investujte do spoznávania kultúry a histórie.

Nezabudnite fotiť – zaznamenajte si každý jeden letný okamih. Založte si album a nepreleťte aktuálne chvíle len tak. Myslite na to, že spomienky sa zvyknú z mysle vytratiť, avšak keď ostanú zachytené pobavia nielen vás, ale aj ďalšie vaše generácie. Podobne si založte aj cestovateľský denník, po dovolenke sa vám určite zídu každé detaily.

Dajte si aspoň jedno predsavzatie – a samozrejme aj ho dodržte. Vaše znamenia žijú zo Slnka. To im dodáva životnú energiu, silu, optimizmus aj pozitívnu náladu. Slnko vám dokonca pomôže premôcť sa a skoncovať s každým zlozvykom. A nielen to. Budete mať aj dostatok odvahy a energie začať meniť svoj život k lepšiemu. Či už má ísť o novú prácu, bývanie, či dokonca lásku. Hlavne si verte.

Odporúčame prečítať: Letná manikúra - inšpirujte sa a zažiarte farbami

7 letných tipov pre ohnivé znamenia – Lev, Strelec a Baran

Zdroj: Shutterstock®

Nezanedbajte svoje zdravie – máte ho pevné o tom nepochybujeme, avšak aj vaša imunita môže podľahnúť letným nástrahám. Obzvlášť chorobám. Nebuďte ľahkomyseľné a nevravte si klasickú frázu: „veď mne sa to nemôže stať“. Môže, aj keď dúfame, že nie. Snažte sa myslieť o krok dopredu. Pred odchodom do exotiky dbajte na povinné očkovania, pri láske na jednu noc na ochranu a pri gurmánskych výletoch na hygienu vlastnú aj tých, čo vám jedlo pripravujú.

Nevyhľadávajte zbytočne adrenalín – nehovoríme, aby ste sa rozhodli na dovolenke unudiť, avšak neriskujte za každú cenu. Keď máte čo i len malé pochybnosti, radšej počúvnite svoju intuíciu. Nedôverujte priveľmi všetkým ľuďom, cestičkám, ani návrhom. Pred dovolenkou do neznáma si zaobstarajte všetky potrebné čísla, zistite si aktuálnu situáciu v krajine, pozrite si aj web ministerstva zahraničných vecí, kde zistíte odporúčania nášho rezortu pre Slovákov dovolenkujúcich v cudzine. 

Odporúčame prečítať: Jednoduché tipy ako sa zbaviť hmyzu v domácnosti

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Martina Zahoranová 08.07.15 21:26

MZ
karma
92.00

som "levica" tak niečo z tohoto si určite zoberiem k srdcu :-)

  • 0
Odpovedať

Libuše Šumná 31.12.19 16:24

karma
113.00

jsem Střelec a moje předsevzetí mi nikdy nevydrží

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní