Cigánsky horoskop – časť I.

Cigánsky horoskop – časť I.
 • 12.06.2016
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 2

Horoskopov a delení na znamenia ja neúrekom. Každá kultúra si vytvorila vlastné charakteristiky a znamenia, ktoré rokmi overené, preniesla aj do dnešných dôb. Keď sa povie veštica, mnohým sa vybaví práve počernejšia žena z kočovného tábora... A nie je to náhoda.

Jedným z využívaných techník veštenia je napríklad aj cigánsky tarot. Okrem neho, si ale môžete nájsť a spoznať aj svoje cigánske znamenie. 

Odporúčame prečítať: Dieťa Blíženec – čím vás poteší a čím prekvapí?

Cigánsky horoskop – časť I.

Zdroj: Shutterstock®

PODKOVA (22.12-20.1.)

Podkova je symbolom šťastia a dieťaťom Šťasteny sa podľa cigánskeho horoskopu môžu nazývať aj ľudia narodení v tomto znamení. Aj keď bývajú na pohľad podobne ako samotná podkova studení, chladní a nepoddajní, v skutočnosti sú citliví, dobrosrdeční a formovateľní. Najčastejšie na sebe pracujú sami od seba, keďže bývajú veľmi ctižiadostiví. Mávajú vysoké ambície tak v pracovnej, ako aj vzťahovej oblasti. V láske bývajú opatrnejší a svoje city dávajú najavo pomalšie a ťažšie.

Odporúčame prečítať: Koloidné striebro – v čom nám dokáže pomôcť?

KALICH (21.1.-19.2.)

Osoby narodené v tomto znamení bývajú studnicou nevyčerpateľných nápadov. Sú to inteligentné a kreatívne bytosti, ktoré sa v živote len tak ľahko nestratia. Radi si vyskúšajú rôzne druhy prác, pričom ich väčšina z nich aj bude baviť. Milujú svoju slobodu a nezávislosť, avšak keď stretnú toho pravého, vedia sa mu naplno odovzdať. Vo vzťahu vyžadujú hlavne vernosť a úprimnosť. V opačnom prípade si balia kufre a navždy odchádzajú. 

Cigánsky horoskop – časť I.

Zdroj: Shutterstock®

KAPLNKA (20.2.-20.3.)

Mystika, hĺbavosť, viera, citlivosť. Aj takto sa dajú charakterizovať ľudia narodení v tomto cigánskom znamení. Kaplnka vyžaruje istotu bezpečia, aj nezlomnosť ducha. I keď na prvý pohľad môžu tieto osoby pôsobiť akosi ustráchane, či zmätene, v skutočnosti klamú telom. Životné prekážky zdolávajú s pokorou a berú si z nich ponaučenie, chybou je pre nich občas to, že k všetkému pristupujú príliš vážne. Mali by si viac smiať a viac počúvať svoj šiesty zmysel.

Odporúčame prečítať: Akú energiu načerpáte v lese, pri mori, na lúke, v jaskyni, či pri jazere?

DÝKA (21.3.-20.4.)

Vie ochrániť, ale aj ublížiť. Človek narodený v znamení Dýky pôsobí egoisticky, avšak ľudí, ktorých miluje, bude vždy brániť. V láske je vášnivý a dominantný, ale tiež žiarlivý a bojovný. Neznáša rutinu a pre pokoj v duši potrebuje akčnosť, zmeny a nové podnety. Má rád tiež cestovanie a adrenalínové zážitky. V práci túži po zdokonaľovaní. Na životné kroky je preň najlepšie jarné obdobie. 

Cigánsky horoskop – časť I.

Zdroj: Shutterstock®

KORUNA (21.4.-20.5.)

Ľudia narodení v tomto znamení majú podľa cigánskeho horoskopu právo nosiť na hlave korunu. Z celého horoskopu robia totiž najlepšie životné rozhodnutia. Aj keď neraz váhajú a s rozmýšľaním si dávajú načas, nakoniec dokážu vždy počúvnuť svoju intuíciu a vydať sa správnym smerom. Podobne dobré rady vedia dať aj svojmu okoliu. Čomu sa bránia sú radikálne zmeny, majú radi svoje istoty a bezpečie svojho domova.

Odporúčame prečítať: Zlaté a strieborné šperky a ich moc

SVIEČKA (21.5.-20.6.)

Tieto osoby možno pokojne nazvať aj nositeľmi svetla. Dokážu ho vniesť do každej pochmúrnej atmosféry, rozveseliť svoje okolie a porozdávať široké a úprimné úsmevy. Sú to ľudia veselej a optimistickej povahy, scestovaní, sčítaní aj svetaznalí. Vedia ale byť tiež náladoví, a tak majú občas chvíľky, kedy svoju sviečku potrebujú zhasnúť a ukryť sa kdesi pred svetom.  


  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Soňa Krátka 12.06.16 07:25

SK
karma
113.00

zaujimave

 • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 15.06.16 10:01

MZ
karma
-1.00

Tak toto pekne sedí, trafili ste sa :)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Netflix seriály v roku 2023 – na pokračovanie ktorých obľúbených seriálov sa môžeme tešiť?
Voľný čas

Netflix seriály v roku 2023 – na pokračovanie ktorých obľúbených seriálov sa môžeme tešiť?

 • 2
 • 25.01.2023
ŠŤASTIE do každej rodiny! Tieto izbové rastliny priťahujú prosperitu i pozitívne vibrácie
Domácnosť

ŠŤASTIE do každej rodiny! Tieto izbové rastliny priťahujú prosperitu i pozitívne vibrácie

 • 1
 • 26.12.2022
Najlepší čas na spanie a vstávanie: Dodržuj tieto časy a budeš oddýchnutá!
Inšpirácie

Najlepší čas na spanie a vstávanie: Dodržuj tieto časy a budeš oddýchnutá!

 • 3
 • 12.10.2022