Schudnite podľa znamenia – časť I.

Schudnite podľa znamenia – časť I.
  • 22.09.2014
  • Silvia Karasová

Nech skúšate akékoľvek techniky nie a nie zabrať? Alebo sa ručička na vašej váhe pohybuje akosi pomaly, napriek tomu, že ste vo svojom živote urobili radikálne zmeny?

Možno vám pomôžu aj rady, ktoré platia pre jednotlivé znamenia slnečného horoskopu. Stačí si nájsť to svoje.

Odporúčame prečítať: Schudnite podľa znamenia - časť II.

BARAN 

Keďže sa častokrát priveľmi rozčuľuje, a zároveň žije pomerne hektický život, neraz na ich jedálnom lístku nájdete aj nezdravé jedlo z fast foodu. Barani žijú rýchlo a podľa toho sa stravujú. Potom môžu byť prekvapení, že napriek tomu, že majú dostatok pohybu, a venujú sa nejaké športu, predsa len sa tuk drží na tých nesprávnych miestach.

Schudnite podľa znamenia – časť I.

Zdroj: Shutterstock®

Čo by mali jesť? Barani by v prvom rade mali znížiť počet vypitých kávičiek denne (obzvlášť ak si ich radi cukria), sladké nápoje by mali vymeniť za bylinkové čaje (vhodná je materina dúška, aj lipa na upokojenie), a samozrejme vylúčiť všetky polotovary a fastfoodové jedlá. Za vhodnú diétu sa považuje taká, ktorá bude mať dostatočný prísun bielkovín, a čo najmenej sacharidov.

Ako by mali cvičiť? Barani sú ohnivé znamenia. Aby sa nenudili a nemali pocit stereotypu, cviky by mali striedať. Ideálne 3x do týždňa. Pre Baranov sú vhodné kardio cvičenia a rytmické + kolektívne športy. Vyskúšajte napríklad zumbu, piloxing, no čas od času dajte svojmu telu zabrať aj vo fitku.

Odporúčame prečítať:  Ako sa zbaviť chutí na sladkosti?

BÝK

Býci sa radia k mimoriadne gurmánskym znameniam, ktoré sa v chutnom jedle dokážu poriadne vyžívať. Aj preto mávajú problémy s trávením, najmä v prípade, keď si „roztiahnu“ svoj žalúdok a nenápadne zvyšujú dávky na tanieri. Keď sa k tomu zapojí aj ich sklon k pohodlnosti, sklon k nadváhe je po ruke.

Schudnite podľa znamenia – časť I.

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Ako si vybrať správny dátum na svadbu

Čo by mali jesť? Býci by v prvom rade mali obmedziť pečivo a mastné jedlá. Klasický tuk by mali nahradiť za olivový olej, a naučiť sa variť v prvom rade na ňom. Zamilovať by si mali všetky zdravé formy varenia, vrátane varenia na pare. Obmedziť tiež alkohol a sladkosti a samozrejme nočné pojedanie, ktoré majú mnohí Býci v obľube.

Ako by mali cvičiť? Keďže patria skôr k lenivejším znameniam, ktorým sa veľmi nechce hýbať a už vôbec nie potiť sa, ideálne je pre nich plávanie. Vďaka svojej tvrdohlavosti si môžu zvoliť aj športy, kde sú potrebné isté výzvy. Napríklad v takom behu môžu dosiahnuť viac, než si myslia.

BLÍŽENCI 

Dobrodružní Blíženci, ktorí sú charakteristickí viacerými tvárami, potrebujú neustále zmeny. Aj preto sa im trošku ťažšie zhadzujú kilá, ktoré im najviac zasadnú na stehná, lýtka a zadok. Blíženec je pomerne netrpezlivé stvorenie, a tak pri jednom cvičení dlho nevydržia. 

Schudnite podľa znamenia – časť I.

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Vitamíny pre krásnu pleť

Čo by mali jesť? Blíženci majú na tanieri radi zmenu, obľubujú nové chute, najlepšia je pre ne stredomorská diéta, dobre im ale urobí tiež sushi, alebo kvalitne pripravená čína. Vyhýbať by sa však mali glutamanu, chipsom, sušienkam, a zbytočnému „zobkaniu“ pred telkou, ale tiež jedeniu za chôdze.

Ako by mali cvičiť? Pre toto spoločenské znamenie sú vhodné kolektívne športy, ktoré nie sú len drinou, ale taktiež hrou a zábavou. Ide napríklad o tenis, squash, basketbal, ale tiež spoločenské tance.

Odporúčame prečítať: yskúšajte rýchlu rajčinovú diétu

RAK

Toto znamenie máva veľmi citlivý žalúdok, napriek tomu si nie vždy dá pozor na to, čo zje. Hlavným problémom je jeho nepravidelné stravovanie. Raz sa naje do prasknutia, inokedy hladuje celý deň. Riešením by mali byť pravidelné raňajky, obedy, aj večere.

Schudnite podľa znamenia – časť I.

Zdroj: Shutterstock®

Čo by mali jesť? Ideálne každé 3 až 4 hodinky menšie a zdravé porcie. Na ich jedálničku by nemalo chýbať ovocie, aj čerstvá zelenina. Raci by sa mali pravidelne detoxikovať, a keďže ich vládnucou planétou je Mesiac, očistu aj stravu by mali prispôsobiť jeho pohybom.

Ako by mali cvičiť? Vhodné cviky sú relaxačné, napríklad joga, či cvičenie 5 Tibeťanov. Raci sa dokážu odreagovať aj vo vode, takže plávanie, alebo aqua aerobic, ich taktiež dokáže udržať v skvelej forme.

Ďalšiu časť znamení prinesieme už čoskoro.

Odporúčame prečítať: Buďte krásne s Lunou

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Martina Zahoranová 22.09.14 08:18

MZ
karma
92.00

teším sa na ďalšiu časť :-)

  • 0
Odpovedať

Katarína Šutvajová 22.09.14 09:00

karma
-1.00

presne ma to vystihuje,len teraz sa držať týchto rád

  • 0
Odpovedať

Libuša Vartovníková 22.09.14 22:23

LV
karma
-1.00

Nuž niečo na tom bude :-)

  • 0
Odpovedať

JAN KOMADA 06.10.14 21:59

JK
karma
100.00

som rak a presne to sedí no teda

  • 0
Odpovedať

ľubka Olexyová 14.10.14 09:40

ľO
karma
-1.00

na mňa to celkom sedí,dobrá rada!

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní