Je lepšie holiť, depilovať alebo epilovať? Všetko má PRE i PROTI!

Je lepšie holiť, depilovať alebo epilovať? Všetko má PRE i PROTI!

V horúcom letnom počasí rady vystavujeme svoje telo a pokožku príjemným slnečným lúčom. Niektoré časti tela nám prirodzene zarastajú chĺpkami. Spoločnosť však nastolila trend dokonale hladkých oholených nôh, podpazušia či intímnych partií. Priznajme si, že zarastené nohy či podpazušie nie sú príliš estetické, a preto si mnoho žien, ale i mužov, tieto partie holí. 

Existuje niekoľko možností, ako nežiaduce chĺpky možno odstraňovať. Každej z nás však môže vyhovovať niečo iné, preto si dnes tieto možnosti odstraňovania chĺpkov predstavíme. Aj odstraňovanie chĺpkov ide s modernou dobou ruka v ruke a na kozmetický trh prichádza v tejto oblasti mnoho inovácií a noviniek, akými možno chĺpky odstraňovať príjemnejšie a bezbolestnejšie. Akým spôsobom možno teda chĺpky odstraňovať?

Odporúčame prečítať: Wellness pre vaše nohy

holenie nôh

Zdroj: Shutterstock®

Holenie pomocou žiletky

Stará dobrá žiletka, ktorou sa holili aj naše staré mamy je v stále v kurze. Je to akási prvá pomoc, ktorú môžete použiť vždy, keď potrebujete dokonale a rýchlo oholené nohy či inú časť tela. Jej jedinou nevýhodou je fakt, že o 1 až 2 dni chĺpky vyrastú a vy si môžete nohy holiť opäť. Pri holení žiletkou sa odporúča chĺpky zmäkčiť holiacou penou alebo gélom. Holenie tak bude príjemnejšie a navyše aj voňavé.

Depilačný krém

Okrem žiletky môžu pomôcť chĺpky odstrániť aj depilačné krémy. Pracujú na základe chemického rozpustenia chĺpku. Potom už stačí len priloženou škrabkou chĺpky z pokožky jemne stiahnuť a nohy od krému umyť. V minulosti sa tieto krémy vyznačovali nepríjemnou vôňou a dlhou dobou čakania.

Dnes však v drogériách nájdete množstvo značiek takýchto krémov, ktoré sú voňavé a účinné. Vyvarovať by sa týmto krémom mali najmä ženy s citlivou pokožkou, ktorým môže krém vyvolať alergickú reakciu. Krémy zabránia chĺpkom vyrastať o niekoľko dní dlhšie ako žiletka. 

Odporúčame prečítať: Letná manikúra i pedikúra je v móde

odstraňovanie chĺpkov voskom

Zdroj: Shutterstock®

Odstraňovanie chĺpkov voskom

Mnoho žien takúto metódu odstraňovania chĺpkov zďaleka obchádza, pretože majú zo strhávania chĺpkov z pokožky strach. Rovnako ako z možnej bolesti, ktorá závisí od lokality na tele. Pre túto metódu sa používajú prúžky, ktoré sú natreté voskom. Ten sa nahreje a priloží, respektíve prilepí na pokožku. Vosk necháme stuhnúť a po pár minútach sa prúžok prudko strhne. Táto metóda funguje pomerne dobre a chĺpky nemusíte uvidieť vyrastať aj týždeň či viac.

epilátor

Zdroj: Shutterstock®

Epilácia strojčekom

Na epiláciu sa využíva epilačný strojček, ktorý má na svojom konci malé kotúče, ktoré chĺpok zachytia a vytrhnú i s korienkom. To zabezpečí zhruba trojtýždňovú absenciu chĺpkov. Priznajme si, nejde o práve najpríjemnejšiu procedúru, ktorá nie je vhodná pre podpazušie a intímne partie, avšak ako sa vraví: „Pre krásu sa trpí.“

Kedysi išlo o drahú záležitosť, dnes zoženiete epilátor od 30 eur a vyššie. Nevýhodou epilátoru môže byť zarastanie chĺpkov. Tie sa môžu zapáliť a nepríjemne bolieť. Vtedy je už potrebné navštíviť kožného odborníka.

Odporúčame prečítať: Ako na pekné nohy

odstránenie chĺpkov laserom

Zdroj: Shutterstock®

Laserové odstránenie chĺpkov

Prichádzame k najdrahšej variante odstraňovania chĺpkov, ktorá však nemusí byť účinná hneď. Je potrebné absolvovať niekoľko sedení a všetko záleží od sily a hrúbky vašich chĺpkov a typu pokožky. Prostredníctvom laseru sa chĺpky ničia priamo vo vlasovej cibuľke. Počas sedení sa neodporúča navštevovať solárium ani slniť sa.

- Anketa

OTÁZKA PRE VÁS: AKÚ METÓDU ODSTRAŇOVANIA CHĹPKOV PREFERUJETE VY?

Odpovedalo 99 ľudí  

Žiletka
30%
Depilačný krém
36%
Depilačný vosk
3%
Epilátor
27%
Laser
3%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Gabriela Vrabľová 23.09.14 12:04

GV
karma
85.00

Epilácia je podľa môjho názoru asi najlepšia, cenovo aj časovo dostupná, aj keď efekt by mohol vydržať dlhšie. Chĺpky sú však po nej omnoho jemnejšie ako keď sa stále holia žiletkou.

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 01.05.20 10:56

KS
karma
133.00

Ja som za starú a osvedčenú klasiku v podobe žiletky :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní