5 najväčších make-up faux pas: Dávate si na toto pozor?

5 najväčších make-up faux pas: Dávate si na toto pozor?

Podľa britského prieskumu najhoršie make-up faux pas je príliš tmavo vyzerajúce obočie a viditeľná kontúrka, viditeľný rozdiel, kde ste mape-up naniesli a kde zasa nie. Čiara na lícnej kosti vie veľmi udrieť do očí, preto si dávajte pozor a make-up rozotierajte naozaj pozorne. Nezabudnite ani na oblasť pri ušiach! V nasledujúcom článku sa pozrieme na najčastejších 5 chýb, ktorým by sme sa mali pri líčení vyhýbať!

Pozri aj: Ako podporiť zdravie dýchacích ciest? Zoznám sa s tým najlepším pomocníkom!

nanášanie maskary

Zdroj: Shutterstock®

Stará maskara s hrudkami

Ak už máte make-up skoro kompletný a ste s ním spokojná, nepokazte si ho nanesením starej maskary. Tá vám riasy zlepí do hrubých neprirodzených rias. Rovnako vo väčšine prípadov sa pri jej nanášaní vytvárajú škaredé hrudky. Nakoniec budete vyzerať ako zombie alebo fašiangový plagát. Takže, ak chcete vyzerať upravene, pravidelne si svoju maskaru kontrolujte a hneď, ako začne meniť hustotu, robiť hrudky alebo zmení vôňu, ju určite vymeňte!

Nanesenie make-upu na mastnú nevyčistenú pleť

Patrí k vášmu pravidelnému rannému a večernému rituálu čistenie pleti? Dúfame, že áno. Lebo ak si ráno robíte make-up bez tejto procedúry, môže to dopadnúť naozaj zle. Počas noci sa totiž z vašej pleti vylučujú toxické látky a iné nečistoty a rovnako zostane vaša pleť mastná. Ak na vašu pleť nanesiete make-up bez jej vyčistenia, bude vaša tvár vyzerať unavene a mdlo.

Odporúčame: Luxusné svadobné šaty, pri ktorých sa ti zastaví tep: Dokonalosť sama o sebe!

zlá špirála

Zdroj: Shutterstock®

Odtlačená maskara alebo očná linka

Pokiaľ bez make-upu do práce nikdy nevyrážate, je potrebné si ho počas dňa aspoň pár krát skontrolovať. Začína nám obdobie častých zmien počasia. Rovnako sa začne čoskoro vykurovacie obdobie, keď sa ochladí. Tieto výkyvy budú pôsobiť aj na vás. A pokiaľ okrem maskary obľubujete aj očné linky, je potrebné sa make-upu venovať aj počas dňa. A ak si líčite linku aj na vnútornom viečku, môžu sa vám často rozmazávať vo vnútornom kútiku oka. Tak pri návšteve toalety si vždy urobte rýchlu kontrolu.

Nesprávne a neúplné nanášanie make-upu

Aplikovať make-up je potrebné aj v oblasti krku a pri ušiach. Ak si pri nanášaní vytvoríte čiaru na lícnej kosti, bude to vyzerať veľmi zle. Pleť na krku má skoro každá z nás bledšiu ako na tvári a tak budete vypadať, ako keby ste si nasadili masku. Oblasť okolo uší je tiež potrebné skontrolovať, hlavne, keď nenosíte rozpustené vlasy. Rovnako to dopadne aj keď to s make-upom preženiete. Naviac vaša pokožka nebude môcť pod takou vrstvou vôbec dýchať.

Odporúčame: 5 tipov skúseného farmára, ako si vybrať melón: Odteraz už zlý nekúpiš!

zlá farba mejkapu

Zdroj: Shutterstock®

Nesprávne zvolený odtieň make-upu

Je veľmi dôležité zvoliť si správny odtieň make-upu pre vašu pleť. Ak používate korektor, dajte si pozor, lebo korektor by mal byť bledší od vášho make-upu iba o jeden odtieň. Pokiaľ si zvolíte bledší a použijete ho na prekrytie kruhov pod očami, nebudú vám pod očami svietiť tmavé, ale bledé kruhy, čo rovnako vypadá dosť nepríťažlivo.

Pozri aj: Veda odhalila, aký je recept na dlhý život. Na toto si zvykni!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Miriama Džupinková 04.11.12 08:44

MD
karma
-1.00

 Môj kamarát raz keď sme cestovali v električke povedal jednej babe : "Moja zlatá pašteka sa je a nie mastí na tvár." :) No chuderka možno si vtedy uvedomila ako príšerne s makeupom vyzerá. Je pravda, že veľa žien sa s líčidlami skôr dokafru ako vylepšia. Ale ktorej sa to aspoň niekedy nestalo však? hlavne v začiatkoch. Aj mne sa stalo, že som si pri zlom svetle dobre nerozotrela makeup alebo v rýchlosti si naniesla druhú vrtvu špiráli.A dievčence s otlačenou špirálou stretávam denno-denne hlavne v zime, keď prebehávame z vyhriatych miestnosti do zimy a nopak. Ja som preto skôr za "nahé" líčenie alebo žiadne. Podľa mňa sa treba hlavne strarať o pokožku, aby vyzerala vždy zdravo a pekne a na makeupy môžme zabudnúť.

  • 0
Odpovedať

Zuzana Babinčáková 17.12.12 13:54

ZB
karma
-1.00

nie každý sa vie správne nalíčiť 

  • 0
Odpovedať

Magdaléna Farulová 17.12.12 15:21

MF
karma
-1.00

No líčenie je hotová veda.........  správne a pekne sa nalíčiť je umenie :)

  • 0
Odpovedať

Veronika Kulanová 01.07.13 20:51

VK
karma
-1.00

taktiez si myslim, ze je veelmi zlozite vybrat spravny odtien maku upu, aj ked je to velmi dolezite. Svetlo v drogrii skresluje a potom, ked pridem domov, zistim, ze opat som sa "sekla " ..:D

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 10.03.14 20:53

JK
karma
100.00

šak toto dokonale sa nalíčiť je umenie a ked sa to preženie tak mám po meste behajú samé MARFUšE z Mrázika

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 25.10.14 15:50

MR
karma
-1.00

na naozaj perfektné líčenie je potrebné absolvovať asi nejaký super kurz tiež si netrúfnem sama sa perfektne nalíčiť

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní