Očné viečka prezrádzajú viac, ako si myslíš: Čo sa s tým dá robiť?

Očné viečka prezrádzajú viac, ako si myslíš: Čo sa s tým dá robiť?

Starnutiu sa nevyhneme, ide o prirodzený jav nášho organizmu. Aby sme sa však cítili dobre, komfortne a navyše aj krásne, treba sa o seba starať. V takom prípade pribúdajúce roky nebolia, dokonca si ich človek vychutnáva plnými dúškami.

Ako hovorí lekárka Alexandra Rozborilová z kliniky Esthetic – krása nemá vek a stojí si za tým, nakoľko tak pomenovala aj svoju knihu. Skúsená odborníčka dopĺňa, že v každej jednej životnej etape sa núkajú možnosti, ako vyzerať podľa svojich predstáv a pokiaľ niekde príroda „ubrala“, pomôcť môže odborný zákrok.

Pomôže botulotoxín?

Pribúdajúce roky sa najčastejšie spájajú s prehlbovaním vrások. Väčšina žien už vie, že jedným z najefektívnejších spôsobov, ako ich poraziť, je botulotoxín. „Jeho vpichnutie do svalov tváre odstraňuje viditeľné vrásky, podvihne ústne kútiky a tiež dokáže odstrániť tvárové asymetrie,“ vymenúva odborníčka, ktorá ako prvá na Slovensku začala botox aplikovať. „Výsledkom je dočasná paralýza, nie strata citlivosti svalov nad riešenou oblasťou, kam sa injekcia aplikovala. Vrásky sa postupne stávajú jemnejšie alebo vymiznú úplne,“ vysvetľuje.

Zaujme ťa: Kozie mlieko ako elixír krásy a zdravia? 10 dôvodov, prečo ho piť!

Alexandra Rozborilová z kliniky Esthetic

Zdroj: Klinika Esthetic

Alexandra Rozborilová a jej tím sa na klinike Esthetic špecializujú na odbornú aplikáciu botulotoxínu, no okrem toho dokážu porážať známky pribúdajúcich rokov aj inak. Málokto z nás si uvedomuje, ako veľmi sa na viditeľných prejavoch starnutia podpisujú očné viečka. Skúsená doktorka to spresňuje: „Po tridsiatke strácajú očné viečka elasticitu a kolagén, koža ochabuje a výsledkom môžu byť vačky a prevísajúca koža. Okrem toho tvar očí ovplyvňujú aj genetické a rasové faktory.“

Medicínsky postup, ktorým sa upravuje táto časť očí, sa nazýva blefaroplastika. Dnes už ide o pomerne frekventovaný zákrok a oceňujú ho nielen ženy, ale aj muži. Operácia trvá približne hodinu a jej výsledkom po rekonvalescencii je akoby nový a najmä omladený pohľad. Majiteľka prestížnej kliniky navyše dodáva: „Pokiaľ človek vie, že by mu úprava očných viečok pomohla nielen lepšie vyzerať, ale sa aj lepšie cítiť, je na mieste nechať si pomôcť. O tom moderná medicína je. Ponúka možnosti, ako si dobyť sebavedomie a to je pre náš život nesmierne dôležité.“

Dr. Sandra Rozborilová

Zdroj: Klinika Esthetic

V rámci boja za prirodzenejšie starnutie odporúča aj ďalšie efektívne zákroky. „Každý má svoju achillovu pätu starnutia niekde inde, preto je najlepšia osobná konzultácia. Tam sa rozhodne, ako vieme pomôcť danému problému – či je to podbradok, padnuté obočie, ovisnutá koža na krku alebo starecká bradavica na viditeľnom mieste. Odstránenie pigmentových škvŕn býva malou – veľkou zmenou, takisto aj laserové ošetrenie pleti, po ktorom netreba rekonvalescenciu a už na druhý deň vidia ľudia zmenu,“ vymenúva. Možností je neúrekom, no ako Alexandra Rozborilová dodáva, na klinike zastávajú prirodzenosť. „Nepomáhame ľuďom vyzerať neprirodzene mlado, ale vyzerať lepšie. A to v každom veku.“


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Martina Varhaníková 29.10.19 10:04

karma
110.00

Mne zostali kruhy pod očami ako som otehotnela s prvým synom..bohužial..no nie každý má prostriedky, aby podstúpil taký zákrok, preto som vďačná za make up.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní