Pravidlá starostlivosti o pleť: Aké zásady dodržiavať?

Pravidlá starostlivosti o pleť: Aké zásady dodržiavať?

Starostlivosť o pleť by mala byť naším každodenným rituálom. No pre mnohé z nás to nie je ani týždenný rituál. A tu nastáva problém. Tak, ako ráno neodídete z domu bez umytých zubov, tak by ste nemali ani bez vyčistenej pleti. Výhovorky typu: ,„Nemám na to čas," si nechajte pre seba. Ale vaša pleť vám to vráti! Keď nie hneď, tak vtedy, keď to budete najmenej čakať. Tak sa poďme spolu pozrieť na to, ako sa čo najlepšie starať o svoju pleť!

Vyhovárate sa aj vy?

To, že by sme si mali vyčistiť pleť večer od make up-u, snáď ani nemusím hovoriť. Avšak, mali by sme si ju čistiť aj ráno. A taktiež dennodenne bez ohľadu na to, či sa líčite alebo nie. To je ďalšia z výhovoriek, ktorú som rokmi zozbierala. Medzi ďalšie môžem zaradiť – nelíčím sa, takže sa nemusím ani odličovať; mám peknú pleť, takže sa nemusím o ňu starať; nemám čas; zabudla som; som na materskej, takže sa nemám pre koho o seba starať alebo nakoniec mám deti a nestíham. Ak ste sa tu našli, tak šup šup, je čas si vyčistiť pleť. Veď to robíme pre seba. To je najdôležitejšie! Nezabúdajte na to, že pleť máme len jednu.

Aby ste lepšie pochopili, prečo treba čistiť pleť aj ráno aj večer, pozorne čítajte. Aj keď sa vôbec nelíčite, vaša pleť je po celom dni znečistená. A to rôznymi vplyvmi. V okolí sú výpary z áut, voľné radikáli alebo sa môže znečistiť aj tým, že sa počas dňa chytíme asi 100-krát pleti so špinavými rukami. Toto všetko máme večer na pleti a v póroch. A to sme tam nedali ešte make-up. Čo by bolo môžno aj lepšie, pretože make-up určitou mierou zachytáva niektoré nečistoty a tak nepreniknú hlbšie do pleti. Čiže z toho vyplýva, prečo treba čistiť pleť každý večer bez všetkých výhovoriek.

Pozri aj: TOP účesy so živými kvetmi pre nevestu: Budeš očarujúca a IN zároveň!

čistenie pleti

Zdroj: Shutterstock®

A prečo je dôležité čistiť pleť aj ráno?

Pleť sa nám regeneruje len v noci, keď spíme. Aj preto treba pleť vyčistiť večer, aby mala v sebe látky pre rýchlejšiu regeneráciu. Keďže sa v noci regeneruje, to znamená, že pracuje. Obnovuje sa, rastú nové bunky, pracujú potné žľazy a póry. Tým pádom sa nám spraví jemný mastný film na pleti, s ktorým sa prebúdzame. Ten ráno len ošplechneme studenou vodou,  dáme na pleť make-up a môžeme vyraziť. Je to tak aj vo vašom prípade? Ale čo sa stane keď sa stretne studená voda s mazom? Zrazí sa. Aj preto sa vám môže stať, že vám ráno niekedy zle chytá make-up a celé je to také divné. Preto by sme sa mali ráno a aj počas dňa (hlavne zmiešané a mastné typy pleti) umývať vlažnou až teplou vodou. Takže nezabúdajte, že len v noci sa nám regeneruje pleť. A keď sme celú noc na žúrke a nespíme, tak ráno vyzeráme, ako keby nám niečo prešlo cez tvár. To nie preto, že by ste sama vypila flašu vína, ale preto, že naša pleť sa nemala kedy zregenerovať. Takže nemajte strach, že ste na počkanie zostarla. Len sa choďte dobre vyspať.

Odporúčame: Ako využiť cukor v domácnosti? Nie, nie je len na sladenie!

hydratovanie pleti

Zdroj: Shutterstock®

Čo treba používať?

  • Odličovač (je určený len na oči)
  • Čistiace mlieko/gél (podľa typu pleti)
  • Tonikum (hydratačné alebo podľa typu pleti)
  • Krém (hydratačný alebo podľa typu pleti)

Odličovač na oči správne použijeme, keď ho dáme na odličovacie tampóny a tie jemne priložíme na riasy. Necháme pár sekúnd (aspoň 30) pôsobiť, aby sa nám rozpustila maskara. Potom už len jemne sťahujeme z rias. Žiadne šúchanie zo strany na stranu. Čistiace mlieko/gél jemne rozmasírujeme s mokrými končekmi prstov po tvári. Potom navlhčeným tampónom zotrieme všetky nečistoty.

Čistiace mlieko/gél otvára póry a čistí tukom rozpustné nečistoty. Tonikum nanesieme na čistiaci tampón a jemne zotrieme celú tvár od zvyškov čistiaceho mlieka/gélu. Taktiež čistí vodou rozpustné nečistoty a hydratuje tvár. Hydratáciu potrebujú všetky typy pleti. Krém rozotrieme na celú tvár a aj krk. Všeobecne je najviac zmiešaných typov pletí. Pre tie je vhodné cez jar a leto používať nemastné hydratačné gély a cez jeseň a zimu krémy pre suchú pleť.

Odporúčame: Zákerné onkologické ochorenie: Ako sa prejavuje rakovina hrtana?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Miriama Rusinová 30.10.14 15:54

MR
karma
-1.00

áno v poslednej dobe dosť často používam aj čistiaci gél a následne mliečko na pleť a je vidieť že pleť je ráno živšia.

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 01.05.20 05:03

KS
karma
133.00

V mojom prípade je pravidelné čistenie základ, aj keď sa nelíčim, maximálne keď niekam idem, tak si dám špirálu. Ráno si pleť opláchnem studenou vodou, dočistím ešte pleťovou vodou a nanesiem denný krém. V noci si pleť čistím čistiacim gélom a nanesiem nočný krém. No a jedenkrát do týždňa používam peeling a masku :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní