Za vrásky na krku môžu aj mobily: Poradíme ti, ako sa ich zbaviť!

Za vrásky na krku môžu aj mobily: Poradíme ti, ako sa ich zbaviť!

Aj vás trápia vrásky na krku? Je možné, že ste podľahli svojmu smartfónu natoľko, že sa nad ním zohýbate príliš často. Je tak dosť možné, že trpíte fenoménom „tech neck", čo vo voľnom predklade znamená „technický krk". Nejde však len o prázdnu frázu v cudzom jazyku... Váš mobil vám naozaj môže spôsobovať nepekné vrásky na krku, ktoré by každá žena videla na svojom tele najradšej až po päťdesiatke.

Realita je však iná, vrásky na tvári a na krku trápia ženy už okolo tridsiatky. Z odborného hľadiska dochádza k vzniku vrások, aj tých krčných, postupným znižovaním kolagénu v pleti, čo vedie k postupnému ochabnutiu pokožky a k jej následnému prehýbaniu.

Vyskúšaj: Pravé americké palacinky: Raňajky, za ktoré vás bude partner milovať

Vedci a dermatológovia sa však zhodujú v tom, že k vráskam v nemalom množstve prispieva súčasný hektický životný štýl, stres, nedostatočná starostlivosť o pleť a takisto aj nekonečné scrollovanie Facebooku či Instagramu. Pýtate sa, ako vráskam na krku predísť, alebo ako ich zredukovať? Prinášame vám zopár tipov!

Hydratácia krku

Zdroj: Shutterstock®

Starostlivosť o pokožku je dôležitá

Pre krásu je veľmi dôležité, aby ste krčnej oblasti venovali toľko pozornosti, ako oblasti tváre. To znamená, že keď si pred spaním či pred nanesením makeupu čistíte pleť, krk v žiadnom prípade nevynechávajte. To platí aj pri nanášaní krémov či séra, hydratácia pokožky na krku je rovnako dôležitá, ako hydratácia pleti. Dobrou správou je, že na krčnú oblasť si nemusíte kupovať žiadne špeciálne produkty, využite tie, ktoré používate na tvár.

To isté platí aj pri nanášaní opaľovacieho krému. Koža na krku je veľmi citlivá, preto na ňu môžete použiť pleťový opaľovací krém či mlieko. Ak máte krycí krém s SPF faktorom, naneste malú vrstvičku aj na krčnú oblasť. Váš makeup bude vyzerať prirodzenejšie a váš krk bude chránený počas celého dňa.

Pite veľa vody

Zdroj: Shutterstock®

Voda, spánok a vitamíny

Pre krásu je dôležité vždy prijímať dostatok vody. Veď viac ako 50 percent ľudského tela tvorí práve voda. Pite, pite a znova pite! Pokožka, ako aj všetky bunky vo vašom tele doslova prahnú po vode. Vypite aspoň dva litre vody denne, keď vyvíjate fyzickú aktivitu, pokojne liter pridajte.

Zaujme ťa: Čo je to čaga? Zdraviu vysoko prospešná a zázračná v kozmetike

Podobne je to aj s vitamínmi, pretože pre krásnu pleť a pokožku bez vrások potrebujete dostatok vitamínu A, C a E. Doprajte si ich v citrusoch, mrkve, zelenej zelenine či v mliečnych výrobkoch. Nezabudnite svojmu telu dopriať aspoň 7 hodín spánku denne.

Smartfńy spôsobujú vrásky na krku

Zdroj: Shutterstock®

Prevencia pred „tech neck“

Čo sa týka našich smartfónov, ich častému používaniu sa už asi v dnešnej dobe zabrániť nedá. Môžeme sa však držať jednoduchých krokov, vďaka ktorým sa možno vrásky na krku nevytvoria v takej intenzite  a v takom množstve. 

Skúste niekoľko minút denne krčné svaly potrénovať opakovanými pohybmi hlavy smerom k stropu, či vyplazením jazyka čo najbližšie k brade na niekoľko sekúnd. Používanie smartfónu si rozdeľte na etapy a snažte sa ho nepoužívať vkuse viac ako 15 minút. Ak to už nedokážete obmedziť v profesionálnom živote, skúste to aspoň v tom osobnom!

- Anketa

KOĽKO HODÍN DENNE POUŽÍVATE SMARTFÓN?

Odpovedalo 5 ľudí  

Menej ako hodinu
60%
1-2 hodiny
20%
3-4 hodiny
0%
Viac ako 4 hodiny
20%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Katarína Kusá 26.11.17 12:09

KK
karma
90.00

voľakedy dávno som spávala len na tenkom vankúši kvôli tomu aby som predišla vráskam na krku ale dnes si dám aj dva vankúše pod hlavu a ešte si zdvihnem aj kúsok rošt lebo inak nezaspím

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 26.11.17 14:25

MM
karma
100.00

keby som mala vrásky len od mobilu, tak by som mala úplne hladkú pleť a to by bolo super

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 26.11.17 16:14

KK
karma
105.00

všade kde sa pozriem okolo seba, tak minimálne 50% ľudí "čumí" do telefónu, niečo strašné

  • 0
Odpovedať

Milka Damašková 27.11.17 22:38

MD
karma
132.00

Som zvedavá aké krky bude raz mať generácia dnešných mladých..

  • 0
Odpovedať

Mária Frnová 29.11.17 15:20

MF
karma
-1.00

k veku patria ja vrásky...

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 11.12.17 15:40

SK
karma
114.00

je to daň aj za také vecičky ako mobily, treba ho mať pri sebe čo najmenej

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní