Zelenina v hlavnej úlohe!

Zelenina v hlavnej úlohe!

Lekári a odborníci na stravu sa zhodujú, že napriek všetkým snahám máme na tanieri stále príliš málo zeleniny. Aj napriek tomu, že mnoho ľudí dnes holduje vegetariánstvu, vegánstvu či celkovo zdravej strave. A tiež napriek rapídne sa zvyšujúcemu počtu ľudí trpiacich obezitou, problémami so srdcom a inými civilizačnými ochoreniami. Pritom zelenina, ktorú by sme mali denne skonzumovať, nás dokáže dostatočne ochrániť pred ochoreniami a taktiež nám dokáže dodať dostatok všetkých potrebných látok. 

Zelenina je vojak, ktorý za nás dokáže vybojovať mnoho bitiev. Zistite čo všetko zelenina dokáže pre naše telo urobiť a nebojte sa vyraziť s prázdnym košíkom na nákup čerstvých plodov! Stačí vám jeden malý šalát denne.

Zelenina v hlavnej úlohe

Viete ako pôsobí zelenina blahodárne na náš organizmus? A ako dobre padnú studené zeleninové šaláty v horúčavách? Zeleninové šaláty nám dodajú viac energie ako vysmážané rezne! Rýchlejšie ich telo dokáže spracovať a pripraviť žalúdok na prijatie ďalšej potravy. Nezaťažujú organizmus a zbytočne ho netoxikujú.

Nechutia vám zeleninové šaláty? Tak si ich spestrite omáčkami (vynikajúca je omáčka tzatziki), zálievkami (octová), syrom (ovčím, čerstvým, fetou), s tofu (vynikajúce je osmažené zeleninové), tuniakom, kuracím mäsom, s krabími tyčinkami, krevetami, či morskými plodmi, atď. Šaláty sú aj vynikajúcou prílohou k vysmážaným jedlám.

prečo je dôležitá zelenina

Zdroj: Shutterstock®

Jedzte zeleninu, budete šťastní!

To, že zelenina a ovocie, sú mimoriadne schopnými bojovníkmi s viacerými chorobami ako je rakovina či problémy so srdcom a zvýšeným tlakom, už dávno vieme. Najnovšie výskumy potvrdzujú, že zelenina, hlavne tá surová, vám zaručí nielen zdravie ale aj šťastie! Zistilo sa totiž, že ľudia, ktorí zvýšili denné množstvo zeleniny, cítili podobný pocit šťastia ako keď prejdete z nezamestnanosti do zamestnania. Neveríte? Skúste chrúmať mrkvu a sami uvidíte!

Odpadneš: Ako zdravo športovať


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Blažena Sádovská 28.01.14 20:07

BS
karma
100.00

šalátiky sú zdravé v surovom stave...

  • 0
Odpovedať

Dominika Sedliaková 09.02.14 21:08

DS
karma
-1.00

Zeleninu mám najradšej čerstvú zo záhradky :))

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní