Ako si zútulniť balkón

Ako si zútulniť balkón
 • 17.03.2015
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 3

V zime sme svoje balkóny možno tak trochu ignorovali. Prichádza ale jar a my sa pomaly ale isto začneme zo svojich príbytkov presúvať aj na tieto svoje „terasy“. Pokiaľ váš balkón doteraz nedostal príležitosť prejaviť sa a s jeho rekonštrukciou, či skrášľovaním ste čakali, možno je najvyšší čas to zmeniť. Čas na prvé jarné kávičky už nastupuje. Vytvorte si tohto roku na svojom balkóne nezameniteľnú atmosféru a užívajte si voľné chvíle.

Čo na balkóne nesmie chýbať?

Čokoľvek, čo vám dokáže zlepšiť náladu:

Odporúčame prečítať: Soľná lampa ozdraví vašu domácnosť

balkón

Zdroj: Shutterstock®

Ako si zútulniť balkón

Zdroj: Shutterstock®

Čokoľvek, čo vám dokáže zlepšiť náladu:

Kvietky – kúsok vlastnej prírody nám pomôže zinscenovať práve vlastnoručne vypestovaný kvietok. A čím ich je viac, tým lepšie. Na balkón sa hodia v podstate akékoľvek druhy, ku ktorým máte vzťah. Takou to najväčšou klasikou sú muškáty, okrem nich, môžu to ale byť tiež ťahavé petúnie, zvončeky, ale trebárs tiež taká romantická levanduľa. Okrem kvietkov okrasných si na balkón môžete vysadiť aj bylinky, a urobiť si taký svoj mini bylinkový záhon.  Pestovanie „čohosi“ môžete aj na balkóne ďalej posúvať a vypestovať si napríklad chilli papričky, cherry paradajky, ale tiež jahody. Fantázii sa ani pri obmedzených možnostiach medze nekladú. 

Odporúčame prečítať: Farby podľa feng shui

Ako si zútulniť balkón

Zdroj: Shutterstock®

Ako si zútulniť balkón

Zdroj: Shutterstock®

Posedenie – na balkón, ktorý vám má slúžiť ako miesto oddychu patrí jednoznačne aj posedenie. Prispôsobiť ho určite musíte rozmerom vášho balkóna, na trhu je však dostatočné množstvo rôznorodých variácií. Od ratanových kresiel, cez drevenú lavicu, alebo stoličky, až po lehátka. Podstatné je, aby sa vám sedelo dobre, pohodlne, a aby ste si kde mali položiť šálku s rannou kávou, či čajom.

Väčšie doplnky – medzi ne by sme zahrnuli určite vankúše, ktoré balkón zútulnia a zároveň dodajú vám, aj vašej návšteve väčšie pohodlie. Pre slnečné dni odporúčame tiež slnečník, pre chladnejšie večery zopár teplých diek. Ak máte dostatok priestoru, zabezpečte si na balkón aj truhlicu, do nej môžete ukladať všetky vaše „balkónové potreby“.

Odporúčame prečítať: Privolajte si do bytu jar

Ako si zútulniť balkón

Zdroj: Shutterstock®

Ako si zútulniť balkón

Zdroj: Shutterstock®

balkón

Zdroj: Shutterstock®

Menšie doplnky – čo by bol náš svet bez dekorácií. Každá z nás má svoj vlastný štýl, niekto uprednostňuje jednoduchú eleganciu, či minimalizmus, iný zas nedá dopustiť na farebnosť, lesk a kadejaké milé drobnosti. Na balkón vo všetkých štýloch však určite patria sviečky, alebo lampášiky. Pre dotvorenie atmosféry to môže byť aj zvonkohra, vázičky, pokojne tiež fotorámiky, sošky, záclonky, obrazy...čokoľvek, čo vám urobí radosť.

Odporúčame prečítať: Inšpirácia do bytu - žltá farba

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Martina Zahoranová 17.03.15 20:27

MZ
karma
92.00

vždy som chcela byt s balkónom ale bohužial sa to nepodarilo a balkon nemám , tie na obrázkoch vyzerajú super a viem si predstaviť ako by som na nich relaxovala

 • 0
Odpovedať

Marcela Šagatova 27.03.15 17:35

karma
-1.00

úžasné tipy, ďakujem! Nabudúce by potešilo napríklad i tipy na vylepšenie loggie :)

 • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 22.05.15 09:49

karma
93.00

veľmi pekné nápady :)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní