Sebarozvoj s koučkou: Čo keď ťa týrajú neobmedzené možnosti?

Sebarozvoj s koučkou: Čo keď ťa týrajú neobmedzené možnosti?

Celý náš život je jedno veľké rytmické pohupovanie s vrcholmi vĺn – hore aj dolu. Stavy „na dne“ by sme však najradšej zrušili. Aj sa o to snažíme a „ideme proti prírode“. Chceme od seba, aby sme boli vždy fit, krásni, štíhli, upravení, vysmiati, uvoľnení, vyrovnaní… Nechceme sa zmierovať s tým, že by sme neboli v každej chvíli tip-top. Zotročuje nás kult mladosti, tela, krásy… Triezvo a s nadhľadom sa voči tomu brániť chce poriadnu guráž, lebo odvšadiaľ sme „tlačení“ do toho, aby sme sa nepretržite snažili.

Pozri aj: Ako odhaliť manipulátora? Toto sú jasné znaky, ktoré ho prezradia

tyrania neobmedzených možností

Zdroj: Shutterstock®

Tyrania zdanlivo neobmedzených možností

Už ani na Východe neplatí, že človek nemôže mať tisíc dobrých dní, tak ako kvetina nemôže sto dní kvitnúť. My si povieme, že môže – veď to chce len poriadne hnojenie a špeciálnu opateru, no a kvetina „to dá“. Prípadne jej pomôžeme genetickou úpravou.

Takéto „zásahy“ robíme aj samým sebe. Potláčame svoju prirodzenosť, aby sme obišli rytmy prírody. Zdanlivo neobmedzené možnosti nás vháňajú do divnej pohodlnosti. Ba čo viac, v mnohých oblastiach života sa dokážeme vzdať zodpovednosti za seba samých a tvrdiť, že nemáme na výber. Áno, niekedy nemáme, ale skôr preto, že sa bojíme slobodne rozhodnúť. Alebo preto, že neuznáme samých seba za zvrchovanú autoritu.

Alebo sa radšej poddáme davovej konformite, než by sme zostali osamotení v presvedčení, že zdravý rozum môže byť viac než módne trendy.

Janett Šimková kniha

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 08.05.19 07:09

ĽŠ
karma
100.00

Výborný článok!

  • 0
Odpovedať

Jana Tonhauserová 08.05.19 12:12

karma
104.00

Poučný článok...

  • 0
Odpovedať

Lenka Petrušová 15.05.19 22:16

LP
karma
-1.00

Akosi som niekde v duši tušila že je to môj problém, poučné citanie!

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní