Dekorácie z betónu do domácnosti: Vyrob si unikátne doplnky!

Dekorácie z betónu do domácnosti: Vyrob si unikátne doplnky!

Betón – stavebný materiál, ktorý sa prioritne používa pri stavbe domov, panelákov a podobne. No nielen to! Betón je ústredným prvkom nášho dnešného článku, pretože nás udivuje ľudská vynaliezavosť, vďaka ktorej môžeme na internete sledovať milióny ľudí z celého sveta, ktorí premenili svoju fantáziu na skutočnosť a vyrobili si svoje vlastné doplnky do domácnosti alebo do záhrady a to s použitím betónu.

Ich príprava je naozaj jednoduchá a výsledok unikátny. Všetko, čo potrebujete, je len suchý betón, voda, fantázia a chuť si niečo vytvoriť. Popýšte sa teda aj vy krásnymi dekoráciami, ktoré dodajú vášmu bytu punc luxusu a minimalizmu alebo premeňte vašu záhradu na oázu pokoja, ktorá bude vaším útočiskom.

Nalaďte sa teda na našu „betónovú“ vlnu a pridajte sa k nám v tvorení vlastných dekorácií a užitočných predmetov, ktoré vám budú susedky závidieť a možno aj kradnúť. :-)

Pozri aj: Jednoduchá, no krásna ozdoba dverí: Sprav si veniec zo sukulentov!

svietniky z betónu

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Netradične tradičné svietniky

Ak si chcete vytvoriť podstavec pod sviečku, tak stačí do rúk vziať plastovú fľašu, naplniť ju betónom a zastrčiť do nej vysokú sviečku, obalenú v potravinovej fólii. Poprípade môžete betón naliať do mikroténového vrecúška, podľa preferencií ho poohýbať a doň zastrčiť sviečku.

V prípade, že vysoké sviečky sú pre vás v domácnosti tabu, tak si vytvorte svietniky pre čajové sviečky. Nafúkajte balón a vlejte doň trošku betónu – ten rozložte po celej ploche balónu. Nechajte zaschnúť a balón rozrežte. Netradičný dračí svietnik máte hotový. Poprípade nalejte betón do zrezanej fľaše a vložte doň čajovú sviečku. Vyskúšať tiež môžete naplniť vrecúško a naň položiť čajovú sviečku.

kvetináče z uterákov

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Kvetináče zo starých uterákov

Ak sa vám doma nazbierali staré uteráky, ktoré už neplánujete využívať, tak ich premeňte na kvetináče, ktoré budú dokonalou ozdobou nielen vašej záhrady. Jednoducho ich namočte do betónu a následne prehoďte cez nejakú nádobu, na ktorej ich necháte vyschnúť.

Neprehliadni: Pradávna bobuľka s liečivou silou! Čo obsahujú a prečo jesť drienky?

betónový trpaslíci do záhrady

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Záhradní trpaslíci

Je úžasné, že staré nepotrebné oblečenie alebo veci, ktoré plánujete vyhodiť, môžete vďaka betónu premeniť na niečo, čo vyčarí úsmev azda každému. Zo starých ponožiek si môžete vytvoriť rozkošných trpaslíkov. Stačí, ak ponožku naplníte, namočíte do betónu a prostredníctvom gumičiek alebo šnúrky vytvarujete trpasličí nos, nohy a hlavu a prostredníctvom ďalšej ponožky alebo rukáva zo starého svetra môžete vytvarovať čiapku.

A čo také plyšové hračky, s ktorými sa už vaše deti nehrajú? Venovať ich môžete do detských domovov alebo namočiť do betónu a nechať zaschnúť.

inšpirácia na dekorácie z betónu

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Ďalšie inšpirácie na dekorácie z betónu

Popusťte uzdu fantázii a vytvorte si jedinečné dekorácie. Z gumených rukavíc si môžete vytvoriť „kvetináč“ pre skalky alebo iné kvety, zo starých nádob si rovnako môžete vytvoriť kvetináč. Dokonca si z betónu môžete vytvoriť stôl alebo stoličku. V tomto prípade stačí betón naliať do nádoby a vložiť doň drevené alebo kovové nohy.

Odporúčame: Ako spraviť poriadok v skrini či šatníku? Poradíme ti super triky


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Natália Lobodášová 20.11.18 09:03

NL
karma
105.00

Wow tak to je naozaj zaujímavé :-) super

 • 0
Odpovedať

Alžbeta Stanková 20.11.18 11:23

AS
karma
108.00

ďakujem za inširáciu

 • 0
Odpovedať

Alžbeta Stanková 20.11.18 11:23

AS
karma
108.00

inšpiráciu

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 20.11.18 17:24

MM
karma
100.00

páči sa mi to, ale skôr do exteriéru, ja preferujem doplnky z dreva, prútia a pod.

 • 0
Odpovedať

Ľudka Uličná 20.11.18 19:11

ĽU
karma
100.00

vyzera zaujímavé

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 20.11.18 20:34

ĽŠ
karma
100.00

Unikátne dekorácie, stojí za vyskúšanie!

 • 0
Odpovedať

Tomáš Kamenár 21.11.18 13:41

TK
karma
105.00

zaujímavé

 • 0
Odpovedať

Zuzana Szocsova 05.12.18 08:56

ZS
karma
100.00

niektore sa mi pacia :)

 • 0
Odpovedať

Darina Božiková 26.12.18 13:48

DB
karma
114.00

tak krása.strácam reč.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní