Toaletný stolík ako vianočný darček pre ženu: Rozhodne neurazí!

Toaletný stolík ako vianočný darček pre ženu: Rozhodne neurazí!

Ako každý rok, tak určite aj tento tápate v tme a premýšľate, čo by ste tak od svojho drahého chceli nájsť pod stromčekom. Niektoré v tom majú úplne jasno – značková kabelka, krásne čižmy, víkendový pobyt... Ale niektoré samy nevedia, čo si od svojho Ježiška priať. Dokonca aj chlapi to majú pomerne ťažké. Niekedy je náročné vybrať darček žene, ktorá nič nepotrebuje, pretože – ako sama tvrdí, má úplne všetko. Áno, uznávame, ženy sú náročné na darčeky. Teda aspoň poniektoré určite. Vybrať teda personalizovaný darček, ktorý poteší a zaiskrí v očiach každej ženy, je ťažšie než skladanie maturity.

Do Vianoc nám ostáva niekoľko dní a ak nechcete kupovať niečo na poslednú chvíľu na benzínovej pumpe či v obchode, ktorý vám ako prvý vojde do cesty, tak potešte svoju priateľku, maminu, sestru alebo aj seba niečím naozaj praktickým, čo budete využívať počas celého roka. Niečo, vďaka čomu si v domácnosti vytvoríte svoju ženskú oázu – svoj ženský kútik.

História toaletných stolíkov ako takých siaha do čias starého Egypta. No dalo by sa povedať, že súčasnú podobu dostali až v 17. storočí vo Francúzsku, odkiaľ sa začali šíriť do celého sveta. Samozrejme, aj výber toho správneho stolíka pre modernú či romantickú ženu nemusí byť jednoduchý. Preto je potrebné poznať vkus obdarovanej a rovnako štýl, aký preferuje. Či už ide o vychýrenú romantičku, zástankyňu vintage štýlu, štýlu s barokovými prvkami či modernú dámu, na therese.sk určite vyberiete správne.

Odporúčame: Ako sa stať lepším priateľom? Drž sa týchto 7 dôležitých zásad!

vintage toaletný stolík

Zdroj: therese.sk

Vintage toaletný stolík

Každý umelecký sloh, respektíve umelecký štýl mal niečo do seba. Kým v minulosti sme sa s ním stretávali na každom kroku, dnešný moderný štýl ho dostal do úzadia. Aj napriek tomu ho môžeme ešte stále nachádzať na rôznych kusoch nábytku.

Vintage štýl je pomerne zložitý, pretože pod označením „vintage“ si každý predstavuje niečo iné. Pod týmto pojmom však vo všeobecnosti môžeme označiť všetko staré, čo obsahuje staré prvky a čo sa snúbi s moderným štýlom. Vintage sa pohráva s prvkami z minulých dôb a umeleckých slohov, ako je baroko, rokoko či antika. Krásne vyrezávané prvky v dreve, ktoré lemujú zrkadlo, s patinou na úchytkách a dobovými prvkami jednoducho chytia za srdce a uchvátia nejednu dámu.

Ich vzhľad však nie je všetko. Síce vintage štýl pôsobí trošku zasnene, ale krásne dokáže zapadnúť aj do moderného príbytku. Vďaka množstvu odkladacích priestorov sa aj z takého kozmetického stolíka stane plne funkčný nábytok, pri ktorom dokáže každá dáma stráviť hodiny. Ktorý teda učaruje vám? Bude to toaletný stolík Marie Antoinette, Madame de Pompadour, Rachel Blanche, Louise de Boyer alebo Rachel Ruysch?

moderný toaletný stolík

Zdroj: therese.sk

Moderný toaletný stolík

Zrkadielko, zrkadielko – povedzže mi, kto je najkrajší na svete? Tu si už odpovedzte samy! My sa však na chvíľku pozastavíme pri moderných toaletných stolíkoch, ktoré zapadajú do štýlu moderných domácností, v ktorých si dámy dávajú záležať nielen na funkčnosti nábytku, ale aj na jeho modernom prevedení.

Moderné toaletné stolíky predstavujú nadčasový kúsok, ktorý len tak ľahko nevyjde z módy. Ak sa chcete o svoju krásu starať ako skutočné kráľovné, tak toaletný stolík Edith Piaf alebo Sarah Bernhardt je navrhnutý v súčasnom štýle, ktorý sa vďaka svojmu dizajnu hodí do každej modernej spálne. Biela je farbou nadčasovosti a farebné zásuvky zase prvkom moderného umenia. Ak by ste si hovorili, že toaletný stolík sa nedá považovať za moderné umenie, tak Edith Piaf vás presvedčí o opaku. Vkusnosť, nadčasovosť, praktickosť a množstvo úložného priestoru – to je to, po čom mnoho žien sníva!

hollywoodsky toaletný stolík

Zdroj: therese.sk

Hollywoodsky toaletný stolík

História toaletných stolíkov siaha do ďalekej minulosti. Dá sa povedať, že takou priekopníčkou toaletných stolíkov, ktoré preslávila po celom svete, bola milenka francúzskeho kráľa Ľudovíta XV. – Madame de Pompadour, ktorá bola vyobrazovaná na maľbách práve s toaletným stolíkom. O niekoľko storočí neskôr, a to konkrétne v 19. storočí, sa toaletné stolíky začali objavovať aj v hollywoodskych filmoch, ktoré boli určené pre skutočné dámy. Tie sa pri nich menili na skutočné femme fatale. Tieto stolíky boli oproti tým dobovým jednoduchšie a dizajnovo neutrálnejšie.

Ak sa aj vy chcete stať tou skutočnou femme fatale a túžite možno po nadčasovom kúsku, pri ktorom by ste mohli podčiarknuť svoju krásu, tak Greta Garbo, Josephine Baker či iné zvučné meno označujúce toaletný stolík, si získa vaše srdce.

Zaujímavosť na záver: Vedeli ste, že kedysi sa toaletné stolíky vyrábali aj pre pánov? Tie im poskytovali priestor na holenie a úpravu svojho zovňajšku. Tieto stolíky sa však vyrábali pomerne jednoduchšie, bez taburetky a hlavne s vysokým zrkadlom.

- Galéria
1 z 6
Toaletný stolík ako vianočný darček pre ženu: Rozhodne neurazí! - KAMzaKRASOU.sk
Toaletný stolík ako vianočný darček pre ženu: Rozhodne neurazí! - KAMzaKRASOU.sk
Toaletný stolík ako vianočný darček pre ženu: Rozhodne neurazí! - KAMzaKRASOU.sk
Toaletný stolík ako vianočný darček pre ženu: Rozhodne neurazí! - KAMzaKRASOU.sk
Toaletný stolík ako vianočný darček pre ženu: Rozhodne neurazí! - KAMzaKRASOU.sk
Toaletný stolík ako vianočný darček pre ženu: Rozhodne neurazí! - KAMzaKRASOU.sk

Zdroj: therese.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Soňa Krátka 11.12.19 13:12

SK
karma
114.00

Veru, potešila by som sa mu...

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 12.12.19 07:29

ĽŠ
karma
100.00

Toaletný stolík ako vianočný darček ženu rozhodne neurazí.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní