Známe osobnosti a Ples v opere 2019: Ako hodnotia 19. ročník?

Známe osobnosti a Ples v opere 2019: Ako hodnotia 19. ročník?

Priestory historickej budovy Slovenského národného divadla v sobotu opäť patrili dobročinnému Plesu v opere, ktorý aj tento rok oficiálne otvoril plesovú sezónu na Slovensku. Počas 19. ročníka tohto významného podujatia nechýbali ani známe osobnosti z oblasti kultúry, umenia, športu a významné mená filantropie. Ako trávili večer plný dobročinnosti, kultúry a umenia?

Pre mnohé známe osobnosti je Ples v opere udalosťou, na ktorú sa každý rok tešia najmä kvôli účasti blízkych priateľov, kolegov a známych, s ktorými nemajú príležitosť stretávať sa pravidelne: „Na plese v opere som bola tento rok druhýkrát. Bola to pre mňa výnimočná spoločenská udalosť, kde som opäť stretla svojich známych, ktorých som dlho nevidela. Všetci mali krásne šaty, akoby bol sviatok. Mám veľmi rada takéto výnimočné udalosti, keď človek vyjde zo svojho stereotypu,“ povedala obľúbená herečka Anna Šišková.

Pozri tiež: Otváranie Plesu v opere gongom: Vieš, kto mal tú česť ples otvárať?

Lucia Hurajová a Anna Šišková

Zdroj: Shutterstock®

Moderátorka plesu Lucia Hurajová

Pre trojnásobnú mamičku, herečku a moderátorku Luciu Hurajovú bol Ples v opere výnimočnou udalosťou nielen kvôli dobročinnému zámeru a možnosti stretnúť sa s blízkymi priateľmi. Počas večera bola hostiteľkou večera a sprevádzala vzácnych hostí bohatým kultúrnym programom: „Moderovať Ples v opere bola veľká prestíž, a preto sa cítim nesmierne poctená, že organizátori oslovili práve mňa. Verím, že sa mi podarilo urobiť všetko pre to, aby som mohla tento post obhájiť. Posledné roky som sa plesu zúčastňovala pravidelne ako hosť. Je to pre mňa udalosť veľkého spoločenského významu najmä pre jej dobročinný rozmer.“

Moderátorka plesu Lucka Hurajová zažiarila počas večera vo famóznej róbe pripomínajúcej ružový obláčik od módneho dizajnéra Marcela Holubca. Návrhár je pravidelným hosťom plesu v opere a už po tretíkrát dostal príležitosť ukázať svoje umenie na šatách moderátorky Plesu v opere. „Prežíval som aj napätie. Takmer celý večer som bol v miernom strese, aby to Lucia ustála, aby sa cítila dobre a tiež, aby všetko dobre dopadlo. Lucke to v šatách mimoriadne pristalo, zvýraznili jej krásu a cítila sa v nich príjemne, čo bolo pre mňa veľmi dôležité. Pred dvomi rokmi som na plese veľa tancoval a zabával sa, tento rok som viac konverzoval“ priznal Holubec.

František Kovár s manželkou a Terézia Drdulová s manželom

Zdroj: Shutterstock®

Špeciálna pedagogička a predsedníčka občianskeho združenia Slovenská spoločnosť pre spina bifida a/alebo hydrocefalus Terézia Drdulová dostala počas večera dôležitú úlohu, a to úderom na gong otvoriť Ples v opere a samotnú plesovú sezónu: „Na takéto pozvanie sa nedalo pripraviť, veľmi ma to prekvapilo a potešilo zároveň. Bola to veľká česť. Cítila som obrovskú zodpovednosť, a preto sa vynoril aj strach a pochybnosti. Vnímam to však ako šancu prepojiť svet dôležitých ľudí a tých, ktorí často za seba nevedia hovoriť a bojovať,“ povedala táto inšpiratívna žena. 

Aj bývalý rýchlostný kanoista a niekoľkonásobný majster sveta Juraj Bača opäť zavítal na Ples v opere: „Na ples sa tešila hlavne moja manželka a veľmi rád som jej na plese robil spoločnosť. Strávili sme spolu príjemný večer. Ja nezvyknem vyhľadávať takéto spoločenské podujatia, ale vzhľadom na to, že sa jedná o ples s charitatívnym zámerom, tak som sa nechal presvedčiť, a práve preto som si ho aj vychutnal a tešil sa, že vyzbierané peniaze reálne niekomu pomôžu.“

Na plese nechýbal ani veľký gentleman a divadelný a filmový herec František Kovár, ktorý kvôli pracovným povinnostiam na podujatie meškal: „Keďže sme s Jožkom Vajdom hrali predstavenie v divadle na ples sme prišli až po oficiálnom programe. Aj napriek tomu sa ale teším, že sme spolu s manželkou prišli. Mohli sme sa stretnúť a porozprávať s blízkymi priateľmi a zatancovať si.“

Neprehliadni: Moderátorky Plesu v opere: Toto sú moderátorky za posledných 18 rokov


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Soňa Krátka 16.01.19 08:04

SK
karma
113.00

niektoré dámy mali naozaj krásne róby...

  • 1
Odpovedať

Jana Komadová 16.01.19 14:51

JK
karma
100.00

Každá róba je pekná vždy je však dôležité sa poradiť či nám pristane

  • 0
Odpovedať

Libuše Šumná 16.01.19 15:04

karma
113.00

ta růžová róba se mi moc nelíbí, ale slečně sluší

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 16.01.19 19:42

MM
karma
100.00

Keď som cca pred mesiacom čítala o návrhárovi Marcelovi Holubcovi a videla jeho návrh šiat pre moderátorku Luciu Hurajovú, veľmi som sa tešila na finálny produkt, ale zostala som sklamaná. Sukňa bola veľmi "šľahačkovo tortová" a Lucia sa v šatách strácala.

  • 0
Odpovedať

Renáta Gallerová 17.01.19 20:38

RG
karma
108.00

Začiatok plesovej sezóny je otvorený, tak len čakať na otvorenie toho nášho. Už sa veľmi teším. Na druhej strane som rada, že nebudem pod takým drobnohľadom. Niektoré dámy mali fakt veľmi pekné róby, no najviac sa mi páčila róba Lucie Hurajovej.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní