Viete, koľká bije? 5 zaujímavých faktov o vašom srdci

Viete, koľká bije? 5 zaujímavých faktov o vašom srdci
  • 25.09.2015
  • PR článok

    • Zdieľaj:
  • 0

Oficiálnym dátumom Svetového dňa srdca je 28. september. Neoficiálnym každý deň. Srdce je jeden z kľúčových orgánov tela, na jeho ochranu a prevenciu pred srdcovo-cievnymi ochoreniami preto treba myslieť častejšie ako raz za rok. Začnite tým, že ho spoznáte o čosi lepšie.

Je to výkonný stroj

Viete, koľko krvi prúdi cez srdce? Uviesť ako odpoveď strohý číselný údaj ľudskú predstavivosť nepošteklí, preto vedci vymysleli zaujímavú paralelu. V priebehu života naše srdce prepumpuje toľko krvi, koľko vody by plným prúdom uniklo z vodovodného kohútika, nezatiahnutého 45 rokov!

Nie je tam, kde si myslíte

Starovekí Egypťania verili, že srdce – podobne ako ďalšie dôležité orgány – má svoju vlastnú vôľu a v priebehu života sa voľne presúva po tele. Dnes, keď chceme gestom naznačiť, že niečo myslíme srdcom, zvyčajne ukazujeme na ľavú stranu hrude, čo tiež nie je anatomicky úplne správne. Srdce je situované centrálnejšie – medzi pravým a ľavým pľúcnym lalokom, a len veľmi mierne doľava.   

Odporúčame vyskúšať: Recepty šéfkuchárov: Dobroty z lososa

OmegaMarine Forte+

Zdroj: Shutterstock®

Neunaví sa

Koľkokrát nás zmôže taká silná únava, že zaspíme v sekunde, ako padneme do postele... Ľudské srdce však pojem únava nepozná. Bije od štvrtého týždňa po splodení až do smrti a zdravému človeku zatlčie v hrudi približne stotisíckrát denne. Ženské srdce sa pritom ponáhľa o čosi viac – každou minútou zvyšuje náskok pred mužským ôsmimi údermi.  

omega marine forte

Zdroj: Shutterstock®

Potrebuje „dobré“ tuky

Tuky sa nám spájajú s obezitou, obezita zas s infarktom. Nízkotučný život však nie je to isté ako život bez tuku. Existuje viac ako 10 000 vedeckých štúdií týkajúcich sa účinkov omega-3 mastných kyselín, ktoré ukazujú na priame spojenie medzi príjmom omega-3 a zachovaním zdravého srdca. To okrem pohybu potrebuje aj vyváženú stravu, bohatú na kvalitné tuky z morských rýb – tiež nazývané omega-3 mastné kyseliny. Ak vám rybacina „nevonia“, plnohodnotnou alternatívou sú overené výživové doplnky, ako napríklad OmegaMarine Forte+ od NaturaMed Pharmaceuticals s výťažkom z čerstvého nórskeho lososa. Prehltnutím už dvoch kapsúl denne zabezpečíte srdcu toľko omega-3 mastných kyselín, koľko potrebuje.  

Odporúčame vyskúšať: S čím nám pomôže rybí olej?

OmegaMarine Forte+

Zdroj: Shutterstock®

Dokáže sa zlomiť

Tak ako existujú prieskumy o prospešnosti pozitívneho prístupu k životu na zdravie srdca, platí aj opačná strana rovnice. Príliš veľký žiaľ dokáže „zlomiť srdce“, takže za známou frázou stojí seriózna porucha s menom Tako-tsubo kardiomyopatia. Človek zronený nešťastnou láskou, po strate milovaného človeka alebo dlhodobo vystavený ťažkému emocionálnemu stresu môže fyzicky pocítiť príznaky veľmi podobné nastupujúcemu infarktu. Našťastie, ako prídu, tak odídu a liečba syndrómu zlomeného srdca netrvá dlhšie ako pár dní. Každopádne, je to o dôvod viac, aby ste sa na svet dívali s úsmevom – ak pre nič iné, spravte to pre vaše srdce.

omega marine forte +

Zdroj: Shutterstock®

V súčasnosti prebieha špeciálna akcia po celom Slovensku – každý má možnosť získať mesačné balenie OmegaMarine Forte+ zadarmo, iba za cenu poštovného a balného 1,95 eur.

Využite túto jedinečnú ponuku a objednajte si svoju vzorku zadarmo na bezplatnej linke 0800 60 68 87 alebo na www.omegamarineforte.sk. Pri objednávke cez internet použite, prosím, zľavový kód 331.


    • Zdieľaj:
  • 0
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní