Ako si vybrať správne svadobné topánky? Drž sa týchto rád

Ako si vybrať správne svadobné topánky? Drž sa týchto rád

Je prirodzené, že nevesty venujú najviac času pred svadbou výberu šiat. Musia byť predsa absolútne dokonalé. Svadobné šaty sú na očiach hostí a gratulantov po celý čas od obradu až do polnoci, kedy sa nevesta prezlieka.

Na čo sa často možno zabúda, a aj podceňuje, je výber vhodných svadobných topánok. Budú s vami, aj keď možno skryté pod šatami, po celý deň a keď si vyberiete zle, môže vás to poriadne mrzieť, ale aj bolieť. Ako si vybrať správne svadobné topánky? Držte sa pri tom niekoľkých zásad.

Pozri aj: Nevesty pozor: Toto je dokonalá farba pre družičky. Aj tie tvoje!

ako vybrať vhodné svadobné topánky

Zdroj: Shutterstock®

Pohodlie je kľúčové

Aj keď počas svadby dbáme na to, aby sme boli dokonalými nevestami, ktoré sledujú módne trendy, pri výbere topánok je dôležité aj pohodlie. Predstavte si, že svadobné topánky budete mať na nohách viac ako 12 hodín, a to naozaj nie je málo. Budete v nich kráčať k oltáru, fotiť sa v nich, ale aj tancovať v nich počas prvého tanca, ako aj počas celej noci.

Opatrné preto buďte pri výberu výšky opätku aj strihu topánok. Ak vás vpredu tlačia už ako nové, nie je to dobré znamenie. Čo sa opätku týka, zvoľte radšej o niečo nižší, ak sa dá, aj širší. Možno ste aj zvyknutá na naozaj vysoké opätky, no na svadbe ich neoceníte a môžete si vytknúť členok.

svadobné tenisky

Zdroj: Shutterstock®

Materiál a farba

Je úplne samozrejmé, že svadobné topánky by mali ladiť k celkovému looku, pretože v istých situáciách sa nemôžeme spoliehať na to, že nebudú vidno. Držte sa zásady, že ak máte jednoduchšie šaty, môžete si dovoliť topánky s kamienkami alebo ozdobami, a to platí aj naopak. Ak sú šaty extravagantnejšie, zvoľte skôr jednoduchšie topánky.

Čo sa farby topánok týka, buď zvolíte tradičné biele alebo krémové, alebo pri topánkach vyjdete z komfortnej zóny a dáte im farbu. Napríklad ich zladíte s kyticou alebo s farbou vášho rúžu či ozdoby vo vlasoch. Môžete staviť aj na telový odtieň topánok, s ktorým nič nepokazíte.

Zaujme ťa: Poradíme ti, kam ísť na rande. Ale nie obyčajné!

farebné svadobné topánky

Zdroj: Shutterstock®

Náhradný plán

Aj keď si zvolíte naozaj dokonalé topánky, určite si ich v deň svadby neobujte po prvý raz. Vieme, že by ste si ich najradšej šetrili, no to nie je najrozumnejšie. Choďte v nich aspoň po byte a rozchoďte ich niekoľko hodín, inak vám hrozia nepríjemné otlaky a bolesti.

A ako sa hovorí, myslite na zadné dvierka a pripravte si náhradný pár topánok. V prípade núdze si lodičky vymeníte za osvedčené balerínky či dokonca tenisky.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Ľubica Šťastná 12.02.18 07:04

ĽŠ
karma
100.00

Škoda, že už to mám dávno za sebou...

  • 0
Odpovedať

Natália Lobodášová 12.02.18 10:06

NL
karma
105.00

Mňa čaká svadba o rok, takže článok potešil :-)

  • 0
Odpovedať

Milka Damašková 15.02.18 12:42

MD
karma
132.00

Vysoké lodičky sú síce efektné, ale tiež som volila nižší podpätok, mala som v pláne svadbu pretancovať a tak sa aj stalo :)

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 16.02.18 09:15

MM
karma
100.00

niet nad pohodlie, ale zasa to netreba preháňať, dnes je už veľký výber topánok

  • 0
Odpovedať

Mária Beniačová 25.02.18 17:36

MB
karma
96.00

Tenisky sú už podľa mňa príliš moc.

  • 0
Odpovedať

Darina Božiková 19.04.18 14:52

DB
karma
114.00

pohodlné topánky áno,ale tenisky?! no tak fajn,najmä keď sa vám spotia nožičky a vy sa vyzujete.len aby ženích potom neodpadol.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 23.09.18 18:08

JK
karma
100.00

Klasika biele lodičky na nie moc vysokom podpätku

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 22.09.21 13:15

KS
karma
133.00

V dnešnej dobe je aj široký výber krásnych topánok na nižšom podpätku, v ktorých nevesta vydrží v pohode aj celý deň a noc :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní