Najstrašidelnejšie hotely na svete: Tu by si noc stráviť nechcela!

Najstrašidelnejšie hotely na svete: Tu by si noc stráviť nechcela!
 • 18.07.2019
 • Michaela Kožáková

Veríte na duchov? Určite ste počuli veľa príbehov o mysterióznych miestach, o duchoch neviest prechádzajúcich sa po schodisku hotela, prízrakoch, neviditeľných psoch, ktorí v noci hryzú prsty na nohách hotelových hostí či zvláštnych a nevysvetliteľných javoch. Je to len výmysel? Nápad hotelierov, ako prilákať viac klientov? Alebo skutočná udalosť? Poďte sa s nami pozrieť na tie najstrašidelnejšie hotely na svete. 

Neprehliadni: Najnebezpečnejšie miesta planéty: Budeš mať zimomriavky po tele!

Chillingham castle, Northumberland, Anglicko

Zámok v Anglicku pochádzajúci z dvanásteho storočia má priam strašnú históriu. V minulosti bol tento zámok dejiskom stoviek popráv. Práve tu boli zradcovia vešaní, ich telá rozťahované a roztrhané alebo rozštvrtené. Návštevníci si môžu dnes prezrieť mučiareň so šikmou podlahou, po ktorej krv rýchlejšie stekala, miestnosti pre kata a rôzne mučiace nástroje. Vraví sa, že na hrade strašia duchovia umučených zradcov. Len ten najväčší odvážlivec si môže zarezervovať pobyt v jednej z izieb hotela. Niektorí z hostí, ktorý tu strávili noc, tvrdia, že videli v noci zvláštne svetelné výjavy a počuli vzdychy.

Karosta Prison Hotel, Lotyšsko

Karosta Prison bolo kedysi využívané ako nacistické a sovietske vojenské väzenie. Dnes je v budove zriadený tematický hotel. Veľa návštevníkov tvrdí, že sa tu počas pobytu stretlo s paranormálnymi javmi. Nič nezvyčajné. Zomreli tu predsa stovky väzňov od hladu a zimy. Ak hostí nevystraší personál, ktorý sa k nim správa ako k väzňom, tak pri slabom svetle im radi vyrozprávajú príbehy o žene, ktorá sa tu obesila a jej duch doteraz blúdi chodbami hotela, o dverách, ktoré sa sami od seba otvárajú alebo o žiarovkách, ktoré sa samé odkrúcajú. Kto si z vás si trúfne stráviť tu noc?

Emily Morgan Hotel, San Antonio

Emily Morgan – budova bola postavená v roku 1924 a slúžila ako zdravotnícke zariadenie, pričom poschodie dvanásť a štrnásť boli využívané ako nemocničné a chirurgické priestory. Hostia ubytovaní v tom hoteli tvrdia, že na poschodiach počuli zvláštne zvuky a videli rôzne javy, najmä ženy v bielych košeliach. Niekoľkokrát za noc sa ozýva zvonenie telefónu. A hádajte, kto sa ozýva na druhej strane. Nikto. Hotel sa nachádza priamo pri historickom pohrebisku padlých vojakov Alamo. Náhoda?

Zámok Ballygally, Severné Írsko

Zámok v Ballygally má jednu zvláštnu izbu. Vraví sa, že sa tu v roku 1625 ubytovala tehotná Lady Isabella Shaw. Lady porodila a Lord jej nasilu vzal dieťa, pretože chcel dediča. Lady zamkol v izbe v hradnej veži a tá zo zúfalstva vyskočila cez malé okno v snahe nájsť svoje dieťa. Duch Isabelly je považovaný za priateľského ducha, ktorý sa túla po chodbách zámku. V priebehu rokov hoteloví hostia porozprávali príbehy o svojich zvláštnych zážitkoch, divných zvukoch a pocite, že nie sú sami v izbe. Dokonca nad hradom sa objavuje strašidelné zelená hmla! Majitelia hotela sú veľmi pyšní na legendu, ktorá sa spája s duchom Lady Isabelly a v jednej z veží zriadili izbu venovanú duchovi – The Ghost Room. Ak budete mať šťastie a priplatíte si, môžete stráviť noc v tejto mysterióznej izbe.

Hotel Burchianti, Taliansko

O hoteli Burchianti v talianskej Florencií sa hovorí, že je plný duchov. Hostia, ktorí tu boli ubytovaní, tvrdia, že videli skákať malé deti z poschodí, štrikujúcu ženu sediacu v hojdacom kresle, chyžnú pri rutinnom upratovaní izieb v skorých ranných hodinách. Dokonca v izbe Fresco, kde kedysi strávil noc Benito Mussolini, sa hostia cítili ako keby ich niekto sledoval a dokonca cítili studený duch na tvári počas spánku. 

Pozri aj:  Existuje závislosť na adrenalíne? Zisti, či s ňou máš problém aj ty

Hotel Hollywood Roosevelt, Los Angeles

Marilyn Monroe patrí medzi najznámejších hosťov, ktorí strávili niekoľko nocí v tomto hoteli. V roku 1929 sa tu konalo i prvé odovzdávanie cien. Hostia i personál tvrdia, že vo veľkom zrkadle v izbe, kde Marilyn spala, sa objavuje odraz ženskej postavy s blond vlasmi. Takisto jej prítomnosť je cítiť v hotelovom bare pri bazéne. Ďalší duch tu údajne na seba z času na čas upozorní. Z izby číslo 928, kde prespal herec Montgomery Clift, je niekedy počuť zvuk trombónu.

Toftaholm Herrgård, Švédsko

Hostia ubytovaní v tomto hoteli zo štrnásteho storočia umiestneného na brehoch jazera Vidöstern ostali vystrašení z nevysvetliteľných javov, ako boli napríklad zvláštne zvuky, búchanie dvier a okien. Podľa legendy tu straší duch mladého roľníka, ktorý sa zamiloval do dcéry vtedajšieho majiteľa domu. Ten však dcéru nasilu vydal za niekoho iného. Mladík sa obesil v deň jej svadby v izbe číslo 324. Verí sa, že jeho duša stále smutne blúdi po chodbách hotela.

Ghosts Hunters

Zdroj: Shutterstock®

Máte radi legendy a strašidelné príbehy? Poznáte americký seriál Ghost Hunters? Radi čítate o rôznych záhadách a nevysvetliteľných javoch?

Niekoľko múdrych hláv vyvinulo aplikácie práve pre takýchto zvedavcov a odvážlivcov. Jednou z nich je Ghost Radar, ktorý červeným svetlom zobrazujúcim sa na displeji vášho telefónu signalizuje zvýšenie hladiny energie. Ďalšou je aplikácia s názvom M2, ktorá vám prostredníctvom elektronického hlasového detektoru umožní spýtať sa ducha napríklad na to, čo mal na raňajky. Ak sa vám ho podarí vystopovať. Aplikácia iEMF funguje na základe detekcie kolísania magnetického poľa pomocou zabudovaného magnetometra. Dnes si môžete stiahnuť do svojho telefónu množstvo spoplatnených i nespoplatených aplikácií. Hor sa na duchov!


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

11 komentárov

Ľubica Šťastná 18.07.19 06:28

ĽŠ
karma
100.00

Strašidelné i lákavé zároveň!

 • 0
Odpovedať

Jana Mariaková 18.07.19 09:44

JM
karma
90.00

Zaujímavé, jednu noc v takom strašidelnom hoteli by som veru vyskúšala.

 • 0
Odpovedať

Dominika Pňačková 18.07.19 20:40

DP
karma
-1.00

Ja zbožňujem o tom čítať, ale či by som to chcela aj zažiť...no neviem, šedivá som už dosť. xixi

 • 1
Odpovedať

Iveta Ondáková 18.07.19 21:15

IO
karma
96.00

Waw určite by som sa nechala prehovoit , aj ked neviem, či by som dokázala zaspat. Určite verím na veci medzi nebom a zemou.

 • 0
Odpovedať

Marika Michálková 22.07.19 19:50

MM
karma
107.00

Tam by som nešla ani náhodou :D

 • 0
Odpovedať

Alica Mareková 04.08.20 16:26

AM
karma
-1.00

Radšej by som sa asi ubytovala na nejakom pozitívnejšom mieste.

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 28.02.21 03:21

KS
karma
133.00

Ja som taký bojko, takže toto by som určite nedala :-D Ale rada si o takých veciach prečítam aspoň rôzne články.

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 20:27

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 20:27

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 15:26

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 15:26

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní