Dovolenka na Slovensku: Aj doma sa dá zažiť nezabudnuteľné!

Dovolenka na Slovensku: Aj doma sa dá zažiť nezabudnuteľné!

  • Zdieľaj:
 • 6

Nemusíme byť milionári a mať jachty, aby sme si vychutnali dovolenku plnými dúškami. Slovensko je krásna krajina, kde si každý nájde to svoje. Jediné, čo nám chýba, je more a tropické podnebie. Naša krajina je však namiesto toho bohatá na vysoké hory, vodné nádrže, kultúrne pamiatky, hrady, zámky, zrúcaniny a krásnu prírodu. I napriek tomu, že tu strávime celý život, tak nevieme, aké bohatstvo nás obklopuje a preferujeme dovolenku v zahraničí. Dovolenka na Slovensku má jednoducho svoje čaru a dozaista si ju vychutnáte i vy!

Pozri aj: Je detox zdravý či klam?! Názor odborníkov na „očistu” ťa prekvapí

Kam zavítať?

Počas zimy sa vyberte na lyžiarske svahy alebo zavítajte do krytých aquaparkov, wellnessov či termálnych kúpalisk. Leto strávte pri vodných nádržiach, návštevou jaskýň, spoznávaním kultúr jednotlivých miest, návštevou galérií alebo ZOO, botanických záhrad, skanzenov a prírodných múzeí. Je veľa miest, ktoré sa oplatí navštíviť a spoznať. Leto je špecifické aj festivalmi rôzneho žánru, či už hovoríme o folklórnych, rockových, gospelových, muzikálových alebo filmových podujatiach.

Pozri aj: Odvážila by si sa na pastelové vlasy? Pozor, je to horúci hit tohto leta!

Slovensko

Zdroj: Shutterstock®

Dobrá rada na záver! Pri plánovaní termínu dovolenky si zistite, čo sa kde koná, čo by vás zaujalo a čo by ste chceli navštíviť. V nasledujúcich článkoch vám priblížime jednotlivé regióny drobnej a zaujímavej krajiny v srdci Európy. Tak sa teda pobaľme a cestujme Slovenskom na pokračovanie!

V jednotlivých častiach vám ponúkneme možnosti strávenia skvelej dovolenky v Bratislavskom, Trnavskom, Nitrianskom, Trenčianskom, Banskobystrickom, Žilinskom, Košickom a Prešovskom kraji.

Odporúčame: Prečo nikdy nevyhadzovať kôstky z čerešní? Je to najväčšia chyba, akú môžeš urobiť!


  • Zdieľaj:
 • 6
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Jana Komadová 20.10.13 14:15

karma
100.00

aj u nás na slovensku je krásne máme čo obdivovať len treba otvoriť oči a poobzerať sa

 • 0
Odpovedať

Dominika Sedliaková 07.03.14 15:49

DS
karma
-1.00

Rada navštevuje pamiatky na Slovensku ;)

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 10.09.14 16:27

MR
karma
-1.00

a prečo nie ? aj my máme krásne prírodné pamiatky, hrady zámky. Tatry naša pýcha :)

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 05.05.20 09:42

KS
karma
133.00

Presne tak, aj dovolenka na Slovensku má svoje čaro, aj keď niekedy vyjde drahšie ako dovolenka trebárs v Chorvátsku pri mori :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní