Dovolenka na vlastnú päsť: Aké sú jej výhody?

Dovolenka na vlastnú päsť: Aké sú jej výhody?
 • 11.02.2015
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 6

Vedeli by ste si predstaviť inú dovolenku ako tú, na ktorú pôjdete cez cestovnú kanceláriu? Ak ste nikdy takúto možnosť ani nezvažovali, práve v našom článku nájdete pár postrehov na túto tému. Lebo aj dovolenka na vlastnú päsť má svoje výhody.

Samozrejme, ísť na dovolenku s renomovanou a odskúšanou cestovkou má svoje výhody. Všetko je zariadené a vaša jediná starosť spočíva v tom, koľko času strávite na ležadle pri bazéne či koľko miniete na nákupoch. Pozrime však na to aj z druhej strany!

Odporúčame prečítať: Exotická dovolenka v Európe - nepoznaný Balkán

plánovanie dovolenky

Zdroj: Shutterstock®

Aké sú výhody dovolenky na vlastnú päsť?

Pri dovolenke na vlastnú päsť oceníte najmä to, že si presné miesto svojho oddychu vyberáte samé. Nielen destináciu kam pôjdete, ale aj mnoho iných vecí. Pod vašou kontrolou je cena dovolenky, úroveň ubytovania, čas odchodu a príchodu z dovolenky, ako aj možnosť vytvoriť si svoj vlastný individuálny dovolenkový plán, čo vám neposkytne žiadna cestovná kancelária. Ani s prižmúrením oka. Skrátka, takýto pocit slobody s cestovkou nezažijete.

Veľmi dôležitým plusom dovolenky na vlastnú päsť je jej cena. Je to jednoducho lacnejšie. Odrátajte si služby delegáta, transfery aj náklady cestovnej kancelárie, ktorá vás na dovolenku neberie pre vaše krásne modré oči. Až dospejete k číslu, ktoré jasne hovorí, že dovolenka na vlastnú päsť vás vyjde určite menej ako tá cez cestovnú agentúru. Pokojne môžete rátať aj s ušetrenými pár stovkami, niekedy zaplatíme dokonca menej než 50 % zo sumy katalógového zájazdu. Samozrejme, je to spojené s istou dávkou námahy a plánovaním. Je potrebné sledovať zľavové portály a googliť ostošesť. Veľmi výhodné je tiež zakúpiť si letenky už v predstihu či v akcii. 

Odporúčame prečítať: First moment alebo last minute?

cestovanie na vlastnú päsť

Zdroj: Shutterstock®

Stále vám však ostáva tá najvyššia pridaná hodnota dovolenky na vlastnú päsť, a tou je vaša sloboda. Nedá sa povedať, že dovolenky s cestovkou sú snáď nejaké nútené práce, to by sme si nedovolili tvrdiť ani omylom. No je to stále od do. Príchod načas, odchod načas, presne rozdelený program, hlavne pri poznávacích zájazdoch. Ak sa vám napríklad v Andalúzii zapáči tak, že tam chcete s priateľmi či rodinou ostať ešte pár dní, tak pri zájazde s cestovkou máte jednoducho smolu. Program nepustí a nie ste tam iba vy a vaši blízki, a tak sa ide prosto ďalej. Keď ste tam však trebárs vlastným autom a netlačí vás čas v zmysle „zajtra musím byť v práci“, rozlúčku s plážou, do ktorej ste sa zamilovali, môžete preložiť na neskôr.

Odporúčame prečítať: 7 najlepších krajín pre život ženy

dovolenka bez cestovky

Zdroj: Shutterstock®

Aj kvôli tomu je individuálna dovolenka vhodná pre individuality, pre tých, ktorí túžia po štipke dobrodružstva, pre tých ktorí sa neboja tej trošky neznámeho a chcú sa ,,posunúť vyššie.“ Tak smelo do toho. Čaká na vás celý svet.

Odporúčame prečítať: Dovolenka pri Mŕtvom mori


  • Zdieľaj:
 • 6
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Libuše Šumná 11.02.15 17:14

karma
112.00

já mám raději průvodce, který mi ukáže, kde jsou zajímavosti, které bych přehlédla

 • 0
Odpovedať

Gabriela Vrabľová 23.02.15 21:06

GV
karma
83.00

Takýto typ dovolenky mám veľmi rada a preferujem ho...

 • 0
Odpovedať

Nikola Sisáková 22.05.15 23:53

NS
karma
-1.00

aj jedno aj druhé je fajn, ak chcete zažiť dobrodruzstvo tak na vlastnu past ale ak je to viac o oddychu tak cez agenturu

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 26.09.15 14:31

MR
karma
-1.00

každý druh dovolenky ma svoje výhody

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 11.12.15 18:38

SK
karma
113.00

vsetko ma svoje caro,ale ja mam radsej istotu - cestovku

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 02.01.21 15:36

KS
karma
133.00

Určite je to pekná predstava, ale bez dostatočných jazykových znalostí by som sa do takého niečoho nepúšťala.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní