Letná dovolenka trochu inak? Máme pre teba skvelé tipy!

Letná dovolenka trochu inak? Máme pre teba skvelé tipy!
  • 21.05.2013
  • Silvia Karasová

Väčšina z nás už určite v týchto dňoch aspoň občas v mysli skĺzne k myšlienkam o letnej dovolenke. Ako by ste ju najradšej trávili vy? Klasika pri mori, na pláži, takmer v nehybnom stave? Alebo už máte tohto roku chuť na zmenu? Máme prev vás tipy, keď si chcete dovolenku užiť trochu inak!

Odporúčame: Prírodná liečba žalúdočných vredov: Jediná šťava, ktorú odporúčajú aj vedci!

poznávací zájazd

Zdroj: Shutterstock®

Prečo vymeniť more za poznávací zájazd?

Letná dovolenka nemusí byť len o pasívnom relaxe pri vode. Aj keď ruku na srdce, mnohým z nás práve takýto dovolenkový scenár po mesiacoch aktívnej práce padne viac než dobre. Rovnako dobre však padne tiež dovolenka s „pracovným“ názvom: poznávacie zájazdy.

Ak nepatríte k dobrodruhom, ktorí neváhajú a bez problémov vyrazia na poznávaciu púť sveta na vlastnú päsť, no napriek tomu túžite dodať svojim dovolenkovým časom pridanú hodnotu v podobe zážitku z poznávania inej kultúry a miest, vyberte si zo širokej ponuky rôznych cestovných kancelárií, ktoré sa sústredia aj na tento typ dovolenky.

cudzie jazyky

Zdroj: Shutterstock®

Výhodou takéhoto poznávacieho zájazdu je fakt, že sa nemusíte prakticky o nič starať. Vopred poznáte naplánovaný program, máte zabezpečené ubytovanie, stravu, cestu a, samozrejme, profesionálneho sprievodcu, ktorý vám dokáže vo výklade poskytnúť viac informácií, než by ste sa sami dozvedeli z turistického letáčika. Vašou jedinou starosťou bude sa na takúto dovolenku dôkladne pripraviť. V prípade, že by ste radi pred vycestovaním nasiali trošku vedomostí o cieľovej krajine a máte k dispozícii iba cudzojazyčnú literatúru, využite agentúry poskytujúce preklady, pri zvukových nahrávkach napríklad tlmočenie.

Nikdy predsa nemôže byť na škodu, ak sa naučíte správne vyslovovať niektoré dôležité frázy, obzvlášť ak plánujete poznávací zájazd v krajine, ktorá je svojou kultúrou tej našej na míle vzdialená.

balenie na dovolenku

Zdroj: Shutterstock®

Ďalším dôležitým faktom bude vaša batožina. Poznávacie zájazdy si vyžadujú trochu iné outfity, než oddychová dovolenka pri mori. Nezabúdajte preto na teplé oblečenie, pršiplášť, ale hlavne pevnú obuv. Konkrétne módne kúsky, samozrejme závisia, od podnebia krajiny, ktorú plánujete spoznávať. Vo vašich kufroch by nemali chýbať ale ani maličkosti, ako napríklad potrebný fotoaparát, ďalekohľad, telefón či puzdro na mobil, ktoré môže v prípade pádu hoc aj zachrániť vaše spojenie s okolitým svetom.

Dovolenka formou poznávacieho zájazdu si zároveň vyžaduje aspoň akú takú kondíciu. A bezpochyby tiež váš záujem. Ak ste nikdy k takémuto typu relaxu neinklinovali, môžete sa pri lození po pamiatkach či kopcoch a horách, jemne povedané, nudiť. Preto pred samotným výberom letnej dovolenky zvážte všetky PRE a PROTI. Dovolenku by ste si mali predsa v prvom rade poriadne užiť!

 A aký typ dovolenky preferujete vy?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Kristína Sekeráková 31.12.20 08:28

KS
karma
133.00

Kedysi som mala rada more a vylihovanie na pláži, ale teraz s pribúdajúcim vekom ma skôr láka takýto poznávací typ dovolenky, pri ktorom si tiež človek svojim spôsobom oddýchne, načerpá nové sily a k tomu sa aj niečo naučí a prinesie okrem veľkého množstva zážitkov aj kopec suvenírov a pochúťok z lokálnej kuchyne :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní