Certifikácia DEMETER mení svet: Prečo hovorí nie kolagénu?

Certifikácia DEMETER mení svet: Prečo hovorí nie kolagénu?

Pýtate sa, čo alebo kto je Demeter? Veru, aj my sme boli prekvapení, keď sme tento názov počuli prvýkrát. Čím viac sa s ním však oboznamujeme, tým viac sme presvedčení, že o ňom musíte vedieť aj vy.

Od svojho zavedenia v roku 1928 značka Demeter znamená certifikovanú kvalitu od výroby až po spracovanie a obchod. Označenie Demeter na kozmetických výrobkoch zaručuje používanie organických prísad s najvyššou možnou úrovňou kvality. Je oveľa prísnejšia, ako všetky ostatné ekologické certifikáty. Produkty, označené štítkom Demeter, vyžadujú konzistentné kontroly od pestovania až po spracovanie, aby odborníci zistili, či výrobcovia dôsledne dodržiavajú pokyny združenia Demeter. Neznamená to len absolútnu absenciu syntetických hnojív, chemických pesticídov a umelých prísad pri spracovaní, ale aj podporu životných procesov v pôde.

Certifikácia DEMETER sa používa už vo viac, ako 3 200 spoločnostiach. Demeter International je najväčšou certifikačnou organizáciou pre biodynamické poľnohospodárstvo a je jedným z troch prevládajúcich organických certifikačných orgánov. Jeho názov je odkaz na Demeter, grécku bohyňu pestovania a plodnosti. Demeter Biodynamic Certification sa používa vo viac, ako 50 krajinách na overenie, či biodynamické výrobky spĺňajú medzinárodné štandardy vo výrobe a spracovaní. Certifikačný program je prvou ekologickou značkou pre biopotraviny. 

Pozri aj: Deväťsil lekársky: Akú liečivú silu skrýva? Budeš ohromená!

Demeter

Zdroj: Shutterstock®

Naozaj je Demeter symbolom dôveryhodnosti?

Spomenuté informácie sú len polovicou príbehu. Samotná biodynamika je vizionársky, holistický a duchovný prístup k prírode a životu. Je tiež zakotvená v jej normách, čo znamená, že výrobky Demeter nie sú jedinečné len pre nás, ale najmä pre svet a prírodu okolo nás.

Týmto spôsobom poskytujú produkty osobnej starostlivosti, označené symbolom Demeter, konečne dobrý pocit - pocit dôveryhodnosti a zdravia. Niet divu, že celebrity, ako Kylie Jenner, Kate Moss a Cate Blanchett im podľahli a biodynamické kozmetické výrobky sú najhorúcejším trendom v amerických kúpeľniach. Ak túžite po prírodných produktoch a chcete zmeniť vašu dennú rutinu, produkty s certifikátom DEMETER sú pre vás tie pravé.

Bude sa ti páčiť: Potraviny bohaté na kremík: Sú súčasťou aj tvojho jedálnička?

prírodná kozmetika

Zdroj: Shutterstock®

Cieľom certifikácie výrobkov DEMETER je priniesť niečo viac, ako bio. Štandard bežne stanovený príslušným štátom v tomto prípade nestačí.

Farmy, patriace pod Demeter, sú každoročne podrobené prísnym kontrolám, nesmú sa nachádzať pri akejkoľvek ceste, zvieratá musia byť chované farmármi, mláďatá musia vyrastať v stádach, obmedzuje sa odber mlieka, rastliny sú pestované v ich prirodzenom prostredí, pesticídy sú zakázané a obaly, do ktorých sa balia výrobky, musia byť recyklovateľné. Suroviny z mŕtvych zvierat, ako je napríklad kolagén, sú zakázané, rovnako ako testy na zvieratách. Takisto je zakázané používanie nanočastíc a voda, použitá pri výrobe, by mala byť pramenitá alebo destilovaná. Výrobky z biodynamického hospodárstva sú preto tej najvyššej kvality a vyrobené plne v súlade s prírodou.

Tak čo, necháte sa presvedčiť a zmeníte nielen svoj život, ale aj svet okolo vás?

- Anketa

BUDETE NABUDÚCE PRI KÚPE HĽADAŤ PRODUKTY OZNAČENÉ CERTIFIKÁCIOU DEMETER?

Odpovedalo 52 ľudí  

ÁNO
88%
NIE
12%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Ľubica Šťastná 07.09.18 06:45

ĽŠ
karma
100.00

Taktiež som prekvapená; čítam o ňom prvýkrát, ďakujem za článok!

  • 0
Odpovedať

Alžbeta Stanková 07.09.18 12:16

AS
karma
108.00

tiež o tom prvýkrát počujem- budem si všímať viac nápisy na produktoch

  • 0
Odpovedať

Mária Sivová 07.09.18 12:19

MS
karma
100.00

Zaujímavé zistenie,o tomto certifikáte počujem prvýkrát.

  • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 07.09.18 19:13

MC
karma
109.00

Demeter pôsobi už 90 rokov a temer nikto taký certifikát nepozná ???

  • 0
Odpovedať

Anton Marek 27.09.18 16:35

karma
127.00

Zaujímavé, ale možno je to len marketingový ťah.

  • 0
Odpovedať

Zuzana Szocsova 11.11.18 23:12

ZS
karma
100.00

nikdy som o tom nepocula...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní