Spoznaj tajomstvo krásy kórejských žien: Ako získať mladistvý vzhľad?

Spoznaj tajomstvo krásy kórejských žien: Ako získať mladistvý vzhľad?

Vraví sa, že menej je niekedy viac. Avšak to neplatí v prípade kórejských žien. Všetci dobre vieme, že veľa skvelých techník líčenia, či starostlivosti o pleť pochádza priamo z Kórey - napríklad taký BB krém, ktorý si obľúbili mnohé z nás.

No čo sa týka ich starostlivosti o pleť, tak v tomto prípade sa riadia heslom: viac je viac! Možno aj preto vyzerajú stále tak mlado.

Kórejský priemysel starostlivosti o pleť si získal pôsobivú povesť po celom svete pre svoje inovatívne a jedinečné kozmetické výrobky. V snahe o získanie žiarivej a bezchybnej pleti využívajú vždy najnovšie prelomové produkty a technológie. Preto v tomto rýchlo sa rozvíjajúcom odvetí je kórejská starostlivosť o pleť pred svetom o niekoľko rokov popredu a tieto ich tajomstvá sú toho dôkazom. 

Pozri aj: Ako relaxovať počas prestávky v práci? Toto ti vždy dobije baterky!

Cremorlab Fresh Water Gel

Zdroj: Shutterstock®

Ochrana pred predčasným starnutím pokožky

Kórejské ženy sú náchylnejšie na pigmentáciu, preto si dávajú mimoriadne záležať na ochrane svojej pokožky. Videli ste ich niekedy slniť sa alebo prechádzať počas slnečného dňa v krátkom oblečení? Dokonca aj keď je vonku +30 °C tak chodia v dlhom oblečení, vyhýbajú sa priamemu slnečnému žiareniu prostredníctvom klobúkov, dáždnikov, či rukavíc. Navyše si dávajú pozor na ochranu svojej pokožky pred škodlivými UV lúčmi prostredníctvom opaľovacích krémov, respektíve prostredníctvom krémov s SPF ochranou. Aj to je dôvod prečo vo vyššom veku vyzerajú stále tak mlado!

čistenie pleti

Zdroj: Shutterstock®

Dvojité čistenie pleti? Nie, trojité!

Čistenie pleti je alfou a omegou dokonalej starostlivosti o pleť. Je nesmierne dôležité, pretože vďaka nemu z pokožky dokážete odstrániť prebytočný kožný maz, baktérie a špinu, ktorá sa na koži usadila a môže viesť nielen k tvorbe nedokonalostí na pleti, ale tiež k jej predčasnému starnutiu. Je dôležité, aby ste boli proaktívni a udržali svoju pokožku čistú, pretože bez tohto základu nebude ani makeup na nej vyzerať dobre.

Kórejské ženy sa čisteniu pleti venujú v 3 krokoch. V prvom kroku si prostredníctvom častiach obrúskov alebo pomocou čistiacej pleťovej vody odstraňujú z pleti nečistoty, pričom pozornosť venujú hlavne citlivému očnému okoliu a krku.  V druhom kroku si do pokožky vmasírujú pleťový olej, ktorý odstráni všetky nečistoty na báze oleja. V poslednom krokom zase na vlhkú pleť nanášajú čistiacu penu/gél a odstraňujú tak všetky nečistoty na báze vody. Zaberie to síce viac času, no funguje to perfektne!

Testovali sme: Jimmy Choo MAN ICE toaletná voda

Vrstvenie produktov

Zdroj: Shutterstock®

Vrstvenie je kľúčové

Možno si myslíte, že čistením celá starostlivosť o pleť končí. Že už len stačí aplikovať krém a je to. No bohužiaľ, v prípade kórejských žien to vôbec neplatí. Čistenie je len prvým krokom - dôležité je vrstvenie! Môže to byť síce zastrašujúce a možno finančne a časovo náročné, no rozhodne to stojí za vyskúšanie. Vrstvenie je vraj najdôležitejším krokom pre získanie večnej mladosti. Nikdy teda neprehliadajú dôležitosť krokov ako je exfoliácia, tonizácia či esencie.

Exfoliáciou získavajú žiarivý a lesklý vzhľad pleti, pretože tá im pomáha odstraňovať odumreté kožné bunky, a rovnako im napomáha zlepšovať cirkuláciu krvi v pleti. Kórejky veľmi dobre vedia, že ku zdravej a krásnej pleti vedie tonizácia. Preto toner je súčasťou ich každodennej rutiny. Používa sa na vyrovnanie hladiny pH pleti, minimalizáciu podráždenia a vďaka nemu dokážu látky z krému preniknúť do hlbších vrstiev pokožky. Srdcom kórejskej starostlivosti o pleť sú esencie. Je to ľahký výrobok na báze vody, ktorý sa jemne vklepáva do pleti. Esencie nie sú tak vysoko koncentrované ako séra, no dokážu prenikať hlboko do pokožky a vyrovnávať jej pH zvnútra. Úlohou tohto tajomného výrobku je pripraviť pokožku na aplikáciu séra alebo krému. 

Cremorlab pleťové masky

Zdroj: Shutterstock®

Tajomstvo sa ukrýva aj v pleťových maskách

Kórejské žienky nedajú dopustiť na pleťové masky, ktoré si aplikujú po očistení pleti a jej ošetrení prostredníctvom esencií alebo séra. Dôležitosť kladú na nočné pleťové masky, ktoré obsahujú výťažky z ovocia a kvetov, či dokonca slimačí sliz. Tieto jedinečné masky sú nielen v Kórei, ale dokonca už po celom svete obľúbené, pretože už počas jednej noci dokážu hlboko hydratovať pleť, rozjasniť ju, odstrániť odumreté kožné bunky a utiahnuť rozšírené póry -  a to všetko počas spánku.

Okrem týchto nočných masiek, ich esom v rukáve sú aj jednorazové masky pre ošetrenie pleti počas dňa. Hlavnou myšlienkou týchto masiek, je použiť ich na riešenie konkrétnej problematiky v závislosti od stavu pokožky. Hydratačná maska v jeden deň, rozjasňujúca zase v deň druhý! 

CREMORLAB

Zdroj: Shutterstock®

Objavte dávne tajomstvá Ázie s jedinečnými prípravkami CREMORLAB!

Ak by ste radi okúsili tajomstvo kórejských žien na svojej pleti, tak to vysúšajte prostredníctvom prípravkov značky CREMORLAB. Je to mladá kórejská značka, ktorá vznikla na základe 10-ročného skúmania špeciálnej minerálnej vody v kórejskej provincii Gangwon-do.

Minerálna voda T.E.N™ je súčasťou všetkých prípravkov CREMORLAB. Vyniká 300-násobne vyšším obsahom základných aj vzácnych minerálov, než je možné nájsť v bežnej minerálnej vode. Laboratórne rozbory patentovanej minerálnej vody T.E.N™ naviac preukázali, že obsiahnuté látky v podobe koloidných nanočastíc ďaleko lepšie a rýchlejšie prenikajú do hlbších vrstiev pleti a poskytujú jej tak efektívnejšiu starostlivosť.

Zloženia prípravkov CREMORLAB sú:

 • BEZ PARABÉNOV,
 • BEZ MINERÁLNYCH OLEJOV,
 • BEZ BENZOFENÓNU,
 • BEZ UMELÝCH FARBÍV,
 • BEZ PARAFÍNU.

Produkty kórejskej značky Cremorlab nájdete v sieti FAnn parfumérií. 


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Katarína Kusá 07.11.17 09:35

KK
karma
90.00

Všetky aziatky vyzerajú mladšie a nie je to len kozmetikou, ale ako bolo spomenuté v článku, vyhýbajú sa slnku a zdravo sa stravujú. Majú detské črty tváre, takže aj štyridsiatničky vyzerajú ako deti. A týka sa to nielen žien ale aj mužov, tiež neviem niektorým uhádnuť vek.

 • 1
Odpovedať

Marianna Rajniaková 08.11.17 16:18

MR
karma
109.00

pekné sú to žienky, len tej starostlivosti je na môj vkus už priveľa..

 • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 09.11.17 21:29

KK
karma
105.00

zaujímavá kozmetika, ale asi zostnem pri tej svojej

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 11.12.17 20:25

SK
karma
114.00

lákavá kozmetika

 • 0
Odpovedať

Zuzana Szocsova 23.11.18 23:29

ZS
karma
100.00

moze za to hlavne genetika a strava... fakt su vsetky aj vo vysom veku fesandy:)

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní