Vedela si o tom? Indulona Original je vhodná aj pre deti!

Vedela si o tom? Indulona Original je vhodná aj pre deti!

Krémy z radu Indulona Original ako jedny z mála neobsahujú žiadne pokožkou netolerované konzervačné látky, sú preto ideálne aj pre najcitlivejšie typy pokožky.

Nedávno obstáli v prísnych testoch v bezpečnosti a získali certifikát na použitie na detskú pokožku. Značka tak vstupuje na nový trh detskej kozmetiky. 

Indulona Original sa odporúča v dermatológii už desaťročia. Nie je tajomstvom, že sa v mnohých nemocniciach v SR a ČR aplikuje krém na kožu novorodencov už tesne po narodení, aby sa predišlo strate vlhkosti v pokožke a používa sa aj na detských dermatologických klinikách.

„Modrú Indulonu sme zvykli používať na oddelení na  premastenie kože u detských pacientov a nespomínam si, že by mali problémy po jej použití. Treba vyzdvihnúť jej vyvážené zloženie z kvalitných surovín, bez zbytočných ingrediencií a najmä bez konzervačných látok,“ povedala MUDr. Zuzana Velická, CSc., zástupkyňa prednostu Detskej dermatologickej kliniky DFNsP v Bratislave.

V júni 2017 Indulona uskutočnila prieskum a oslovila vyše 100 slovenských a českých dermatológov. Z nich až 95 % opýtaných uviedlo, že odporúča Indulonu Original vo svojej praxi. A čo viac, väčšina z oslovených lekárov ju odporúča až dvom tretinám svojich pacientov. Aj tieto fakty motivovali značku nechať svoju vlajkovú loď otestovať a získať certifikát ako bezpečnej kozmetiky pre deti.

Odporúčame: Čistý kolagén: Naozaj nám skrášli pleť a zbaví nás vrások?

krém pre deti

Zdroj: Shutterstock®

Najprísnejšie kontroly pre zaručenú kvalitu

Výroba Indulony podlieha pravidelnej a dôkladnej kontrole, hodnoteniu a testovaniu. „Všetky druhy krémov z nášho farmaceutického závodu sú dermatologicky testované. Pravidelne hodnotíme chemické, fyzikálne a mikrobiologické vlastnosti. K získaniu atestácie kozmetiky ako vhodnej pre deti však bolo potrebné vykonať posúdenie v externom, akreditovanom skúšobnom laboratóriu,“ povedal MUDr. Richard Král, Director of Cosmetics Sales & Marketing Saneca Trade s.r.o.

Testovanie radu Indulona Original vykonala renomovaná medzinárodná spoločnosť EUROFINS BEL/ NOVAMANN*. Certifikácia spočíva v testovaní množstva parametrov. Okrem zloženia a rozboru fyzikálnych, chemických vlastností a stability zahŕňa napríklad aj toxikologický profil látok, mikrobiologickú kvalitu, stopové množstvá látok, test očnej dráždivosti, ale aj vykonanie štúdie na skupine dobrovoľníkov. Výsledkom je 8 – stranová Správa o bezpečnosti kozmetického prípravku k obom testovaným produktom. Krém aj telové mlieko Indulona Original vyhoveli ako kozmetika aj pre deti po všetkých stránkach. Navyše, inštitúcia dokonca zaradila krém Indulona Original medzi 2 % najkvalitnejších krémov na trhu, ktoré boli v laboratóriách testované.

Indulona patrí medzi kultové značky a jej príbeh trvá takmer 70 rokov. Je lídrom kategórie krémov na ruky, takmer každý druhý zakúpený krém na ruky v SR je práve Indulona. Ročne sa vyrobí bezmála 6 miliónov krémov a počas jednej minúty sa v závode, ktorý rešpektuje podmienky farmaceutickej kvality, vyrobí 110 kusov krémov.

Pozri aj: Využi jelení loj úplne inak: O tomto si určite nevedela!

vianočný balíček Indulona

Zdroj: Shutterstock®

Minulý rok sa spolu s launchom radu Bodycare stala Indulona plnohodnotnou kozmetickou značkou. Značka má za cieľ priniesť na trh produkty s funkčnými benefitmi, ktoré ju posunú aj do kategórie špecializovanej kozmetiky. „Funkčné krémy a mlieka vychádzajú v ústrety preferenciám spotrebiteľov, kde Express Hydration a Long Lasting Effect boli najlepšie hodnotené koncepty po všestrannej starostlivosti. Ide predovšetkým o ľahšie a rýchlo vstrebateľné krémy. Mnohé produkty Indulona obsahujú rastlinné výťažky, ktoré majú na pokožku blahodarný účinok. Aj to je trend, v ktorom budeme pokračovať aj budúci rok,“ povedala PharmDr. Ľubomíra Gӧmӧryová, riaditeľka farmaceutickej výroby Saneca Pharmaceuticals. Indulona uvedie v roku 2018 až deväť noviniek.

Najobľúbenejšie rady produktov sú tentokrát po prvý raz v ponuke aj ako darčekové sety, resp. vianočné balenia. Indulona Original bude v ponuke v balení po dvoch produktoch, ktorého súčasťou bude 85 ml verzia vlajkovej lode značky a telové mlieko. V balení po troch produktoch bude k dispozícii Indulona Original a Indulona Nechtíková. Sety obsahujú krém na ruky, telové mlieko a univerzálny krém v cestovnom balení.

Pozri aj: Kolostrum: Vraj univerzálny liek na imunitu. Ale, aká je pravda?

nechtíková Indulona

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Milka Damašková 06.11.17 13:18

MD
karma
132.00

Že je to vysokokvalitný krém som vedela, ale nevedela som že ho môžu už aj novorodenci....je to vraj obľúbený krém Petry Černockej- používa ho už roky na tvár a všetci vieme, ako super táto pani vyzerá ;)

  • 1
Odpovedať

Marianna Rajniaková 06.11.17 17:24

MR
karma
109.00

moja mama si celý život natiera tvár aj ruky žlttou indulonou a vyzerá stále dobre..

  • 1
Odpovedať

Daniela Bieliková 08.11.17 17:54

DB
karma
117.00

Stará, dobrá a osvedčená indulona, keď idem do zahraničia musím doniesť aspoň zo 3 ks...

  • 1
Odpovedať

Soňa Krátka 11.12.17 21:39

SK
karma
114.00

...veru, nevedela

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní