Láka ťa dočasná farba na vlasy? Tak spoznaj jej výhody a hrozby!

Láka ťa dočasná farba na vlasy? Tak spoznaj jej výhody a hrozby!

Farbenie vlasov nie je v módnom priemysle žiadnou novinkou. Po melíroch a trvalých farbách na vlasy siahame vtedy, keď nás už naša prirodzená farba akosi omrzela, alebo máme pocit, že sa nám viac nehodí. Niekedy máme jednoducho chuť experimentovať, na čo je ideálnou pomocníčkou práve dočasná farba na vlasy. Jej najväčšia výhoda? Aj keď sa nepodarí, po čase zlezie!

Kabátik pre vlasy

Dočasné farby na vlasy majú, ako asi všetko, veľa výhod aj nevýhod. V prvom rade o nich môžeme uvažovať ako o akýchsi kabátikoch pre naše vlasy. To znamená, že z vašich vlasov nevyťahujú pigment, ale ich jednoducho farbou obalia, čo vlasy, samozrejme, tak neničí a v podstate si zachovajú pôvodnú kvalitu. To má však vplyv na výdrž dočasných farieb na vlasy, čo je zároveň aj ich prvou nevýhodou. Dlho naozaj nevydržia – spravidla len niekoľko dní, prípadne do najbližšieho umytia.

Zaujme ťa: DIY ružová farba na pery: Dlhotrvajúci rúž si vyrobíš aj z repy

ako na šediny

Zdroj: Shutterstock®

Šediny neprekryjú

K farbeniu vlasov sa prikláňame veľmi často vtedy, keď naše pôvodné vlasy strácajú pigment narastajúcim vekom. Tu sa s dočasnými farbami, žiaľ, neuspokojíte. S prekrývaním šedivých vlasov alebo odrastov majú problém aj klasické permanentné farby na vlasy, takže tie dočasné si s nimi nebudú vedieť rady. Kto by si navyše chcel šediny zakrývať každých pár dní?! Dočasné farby na vlasy priveľmi neposlúžia ani brunetkám s tmavohnedými až čiernymi vlasmi, ktoré väčšina z nich jednoducho požadovanou farbou neprekryje.

farebné vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Možností je veľa

S dočasnými farbami na vlasy sa na beauty trhu naozaj pretrhlo vrece, čo znamená, že máte naozaj bohaté možnosti. V drogérii bežne zoženiete kriedu na vlasy, ktorá však býva veľmi nepraktická, keďže sa zvykne otlačiť na oblečení. Okrem toho môžete siahnuť po rôznych sprejoch, ktoré za niekoľko dní vyblednú, takže sú ideálne na krátkodobé zafarbenie vlasov – napríklad na tematickú párty alebo festival, kde sú najrôznejšie farebné kreácie na vlasoch naozaj IN. Použiť ich môžete aj na prekrytie výrazných odrastov medzi jednotlivými farbeniami permanentnou farbou.

V neposlednom rade sú k dispozícii aj dočasné farby na vlasy, ktoré sa aplikujú podobne ako tie permanentné. Jednoducho si ich z tuby vo forme krému nanesiete na miesta vlasov, ktoré chcete zafarbiť, počkáte určitý počet minút a potom si prípravok zmyjete. Výsledkom je farba, ktorá spravidla vydrží jedno alebo viac umytí, takže ide o dočasnú farbu s najdlhšou výdržou.

Pozri aj: Veľký svadobný manuál: Ako ušetriť na svadobných šatách?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Mária Slováková 06.02.19 08:49

MS
karma
118.00

Ak by som nemusela, vlasy by som si vôbec nefarbila.Prvé šediny sa ale hlásia o slovo,takže farbu jediný odtieň používam.Neviem si ale na sebe predstaviť ružovú alebo modrú farbu na vlasoch.

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 06.02.19 18:40

MM
karma
100.00

dočasná farba je vhodná na experimentovanie a hlavne pre mladšie ročníky ako som ja

  • 0
Odpovedať

Lucia Kobíková 06.02.19 21:18

LK
karma
100.00

Ja mám tmavé vlasy a nechcem si ich zbytočne ničiť, taktiež kamarátka má tmavé a tá skúšala farbu a nebola jej ani vidno. Skôr je to vhodné na blond/svetlé vlasy

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 06.02.19 23:19

karma
113.00

V mojom veku už určite nie...potrebujem prekrývať šediny.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 07.02.19 20:35

JK
karma
100.00

Pre mňa už nie mám šediny takže farba u kaderníčky

  • 0
Odpovedať

Alexandra Mikulová 10.02.19 11:12

AM
karma
-1.00

Vlasy som si prestala farbiť a výsledok bolo vidieť onedlho. Vlasy boli pevnejšie nelámali sa mi končeky a nevypadávali v takom množstve. Pokiaľ máte peknú svoju farbu vlasov je to zbytočné ich farbiť.

  • 0
Odpovedať

Lívia Rusnáková Urbanová 13.02.19 10:06

LRU
karma
-1.00

po dlhoročnom farbení už vážne uvažujem nad tým, že si farbiť prestanem. šediny ešte nemám, tak by to bolo aj fajn..len najväčší problém je u mňa, že ma lákajú zmeny..tak uvidíme, či sa mi podarí vydržať pri svojej prirodzenej farbe

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní