Na citrusy zabudni. Najviac vitamínu C majú bobule camu camu!

Na citrusy zabudni. Najviac vitamínu C majú bobule camu camu!

Exotické bobule camu camu, ktoré pochádzajú z amazonských pralesov, sú veľmi dobre známe po celom svete. Ide o ovocie, ktoré sa pýši prvenstvom v obsahu prírodného vitamínu C, ktorého môže mať až 60-krát viac ako bežný pomaranč. Okrem vitamínu C vynikajú tieto zázračné bobuľky aj v obsahu dôležitých minerálov, napríklad draslíka, horčíka, mangánu, medi, ako aj aminokyselín, antioxidantov a karotenoidov.

Vyliečia aj dnu

Vysoký podiel vitamínu C v zrelých bobuliach camu camu zabezpečuje bohatosť tohto ovocia na antioxidanty. Tie, ako všetci dobre vieme, dokážu účinne bojovať proti negatívnym vplyvom voľných radikálov na ľudský organizmus a ochrániť ho tak od poškodenia a vážnych civilizačných chorôb, ako sú Alzheimer, kardiovaskulárne ochorenia či strašiak menom rakovina. Protizápalové účinky týchto exotických bobúľ sa dokážu podpísať napríklad aj pod vyliečenie alebo zlepšenie diagnózy menom dna, ktorú spôsobuje nadmerné hromadenie kyseliny mliečnej v tele, a to najmä u mužov v strednom a stredne vyššom veku.

Pozri aj: Amarantový olej: Všestranný pomocník, ktorého potrebuješ. Prečo?

ako jesť Camu Camu

Zdroj: Shutterstock®

Energia na počkanie

Ak ste fyzicky aktívnou osobou a šport je vaším hobby, camu camu môžu byť tým správnym energetickým nábojom práve pre vás. Nielenže dodajú instantnú energiu, no vďaka obsahu významných aminokyselín podporia aj zdravie svalov. Camu camu sa nenechajú zahanbiť ani pri zdraví pečene, a to vďaka svojím silným detoxikačným účinkom. Tie súvisia práve s vysokým obsahom vitamínu C.

camu camu bobule

Zdroj: Shutterstock®

Dostanete ich v prášku

Možno sa pýtate, kde máte takéto exotické ovocie z ďalekých juhoamerických končín hľadať. V našich zemepisných šírkach sa využívajú silné benefity camu camu skôr v prášku, ktorý dostanete v lekárňach, bio obchodoch, prípadne v drogérii v sekcii výživových doplnkov. Zatiaľ čo bobule si môžete vychutnať v čerstvom stave ako bežné ovocie, prášok jednoducho pridáte do obľúbeného smoothie alebo iného nápoja, napríklad aj čistej vody.

Zaujme ťa: Oman pravý vyrieši mnohé zdravotné ťažkosti. Odhaľ, ktoré!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Ľubica Šťastná 09.02.19 07:11

ĽŠ
karma
100.00

Super, ešte som sa s ním nestretla, no ďakujem za článok!

  • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 09.02.19 07:49

karma
108.00

Počujem prvykrat.

  • 0
Odpovedať

Darina Božiková 09.02.19 09:39

DB
karma
114.00

nepočula som o tomto ovocí,ale priznám sa,že namiesto prášku rozrábaného vodou,alebo pridávaného do smúti,radšej sa zahryznem do šťavnatého jabĺčka,alebo hrušky.veď je známe,že najzdravšie pre nás je ovocie z oblasti v ktorej žijeme.

  • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 09.02.19 15:59

MM
karma
100.00

nie som priaznivec takýchto exotických plodov, veď u nás tiež dozrievajú zdravé plody a vlaňajšia úroda bola skvelá

  • 0
Odpovedať

Lívia Rusnáková Urbanová 13.02.19 13:01

LRU
karma
-1.00

Je dobré vedieť, že sú dostupné aj takéto druhy ovocia, ako je toto ovocie. Kedysi tie možnosti neboli, no netreba zabúdať, že aj v našich zemepisných šírkach nájdeme všetko potrebné pre zdravie človeka, len treba chodiť s otvorenými očami. Napríklad taká kyslá kapusta má oveľa viac vitamínu c ako bežné citrusové ovocie. Môj názor je ten, že všetko, čo je potrebné, máme aj doma :-)

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 27.03.19 20:26

JK
karma
100.00

Ešte som o ňom nepočula

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní