STOP turbanu a šampónovaniu! Poradíme, ako na dlhé a zdravé vlasy

STOP turbanu a šampónovaniu! Poradíme, ako na dlhé a zdravé vlasy

Mnohé ženy sa potýkajú s problémami s vlasmi. Jedna ich má príliš krátke a ony nie a nie podrásť, druhá ich má zasa príliš lámavé, a vlasy tretej zas pripomínajú skôr slamu ako niečo, čo by nám malo v podstate pridávať na kráse.

Po zdravo vyzerajúcich, lesklých vlasoch, ktoré majú schopnosť narásť do dĺžky, túži azda každá dáma.

Aj keď ste to možno s vašimi vlasmi už vzdali, dajte tomu ešte šancu. Poradíme vám, ako na dlhé a zdravé vlasy!

Zaujme ťa aj: Odteraz už šupky z jablka nebudeš vyhadzovať! Pozri, čo všetko dokážu

ako na lesklé vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Trpezlivosť ruže prináša

Možno otrepaná fráza, no o to viac je pravdivá. Ak sa dáte na cestu za krásnymi vlasmi, vedzte, že to nebude cesta krátka a bude pravdepodobne aj hrboľatá. Zásadou číslo jeden je zotrvať a zmieriť sa s tým, že vám vlasy nenarastú z večera do rána. Pamätajte, že vlasy priemerne mesačne narastú maximálne niekde medzi 0,5 centimetrom a 1,3 centimetrom.

Cvak, cvak

Keď si niektoré ženy nechávajú podrásť vlasy, majú často názor, že sa nebudú dávať podstrihávať ani za ten svet. To je žiaľ chyba. Aj keď si možno podstrihovaním vlasy neskracujete, vyzerajú kratšie a nezdravšie vďaka rozštiepeným končekom. Nezdravé vlasy potom nerastú tak, ako si predstavujeme. Pravidelné podstrihovanie vlasov je preto veľmi prospešné.

Pozri aj: Novinky a súťaž: Vodeodolná riasenka a riasenka na väčší objem rias

podstrihávanie je zdravé

Zdroj: Shutterstock®

Šampón vs. kondicionér

Zatiaľ, čo kondicionér by ste mali používať pri každom umývaní vlasov, so šampónom treba šetriť. Kondicionér vlasy posilňuje a robí zdravšími, no šampón so špinou odstraňuje aj prirodzené oleje, ktoré vlasy chránia a túto ochranu potom zmývame. Odborníci odporúčajú šampónovať vlasy čo najmenej a zaobchádzať s vlasmi šetrnnejšie, čo znamená, že je zdravšie si sem-tam umyť vlasy len čistou vodou. Takisto je dobré zainvestovať do kvalitnej vlasovej masky a použiť ju aspoň raz týždenne.

Vyskúšaj: Jarné trendy v lakovaní nechtov: Toto musíš jednoznačne vyskúšať!

šampónovanie vlasom neprospieva

Zdroj: Shutterstock®

Turban už nikdy

Vlasoví experti sa prežehnávajú vždy, keď vidia ženu s mokrými vlasmi v turbane z uteráka. Táto metóda vysušovania spôsobuje ničenie vlasov a v prípade, že turban uviažete pritesno, riskujete tiež vypadávanie takzvaných „baby” vláskov, ktoré sú najslabšie. 

Neprehliadni: Toto sú najčastejšie príčiny nočných môr. Ako sa ich zbaviť?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Soňa Krátka 30.01.18 07:44

SK
karma
114.00

pravidelne si podstrihujem končeky vlasov, po šampóne používam aj kondicionér, no a turban z uteráka na hlave mám aspoň chvíľku, kým sa doň dostane väčšina vody z vlasov

  • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 30.01.18 12:11

SK
karma
86.00

najlepšie na to celom jej že aj v niektorých kaderníckych salónoch vidím babenky s umytými vlaskami a na hlave majú turban..... ja si kupujem šampóny, ktoré penia viac a viac iba aplikáciou vody...

  • 1
Odpovedať

Jana Komadová 30.01.18 17:03

JK
karma
100.00

Tak od turbana z uteráka musím upustiť a šetriť aj šampón

  • 0
Odpovedať

Katarína Kusá 30.01.18 20:30

KK
karma
90.00

nechávam si pár minút na hlave turban, denne používam kulmu alebo kulmofén takže myslím že toto je to najmenšie zlo čo škodí mojim vlasom

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 30.01.18 21:15

karma
109.00

kondicionér,alebo balzam používam po každom umytí,lebo mám polodlhé vlasy.So šampónom budem odteraz opatrnejšia...ked budem s ním šetriť,aspoň mi dlhšie vydrží :-)

  • 0
Odpovedať

Milka Damašková 31.01.18 09:51

MD
karma
132.00

Neviem si to bez turbanu nejako predstaviť, mám dlhé vlasy a voda by mi stekala za limec...takto si nechám vlasy chvíľu v turbane a potom už suším na vzduchu, fénom sa vyhýbam...Teraz mi vlásky podrástli, užívala som doplnky výživy proti padaniu vlasov a pomohlo to najmä na to, že mi rýchlejšie rastú..

  • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 01.02.18 15:39

karma
107.00

Zaujìmavé,robìm to aj ja...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní