Ako si užijete pohyb v lete? So správnym nápojom v ruke

Ako si užijete pohyb v lete? So správnym nápojom v ruke

Či už si chcete zacvičiť jogu v parku, alebo zahrať volejbal – na pohyb v lete sa musíte pripraviť. Dodržiavanie pravidiel pri letnom športe totiž platí pre všetkých, nielen pre športovcov či vysokohorských turistov.

Základom je veľa tekutín

Na pravidelný pitný režim by ste mali dbať počas celého roka. V letných mesiacoch to však platí dvojnásobné. „Náš organizmus sa vyrovnáva s vysokými teplotami tak, že sa potí. Úbytok vody z organizmu, ak nie je vyrovnaný optimálnym pitným režimom, znižuje výkonnosť človeka a pocit dobrej pohody. Nedostatok vody v tele sa prejavuje malátnosťou a únavou. Preto by sme mali zvýšiť príjem tekutín, aby sme predišli dehydratácii,“ hovorí doktorka Beáta Koréneková z Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach.

Nápoje, ktoré pijeme by mali mať určité optimálne vlastnosti. Najmä v lete nesmú byť príliš studené. Vlažné nápoje prechádzajú telom postupne a osviežia ho preto omnoho viac. Nakoľko pri potení cez pokožku odchádzajú z tela aj minerály, mali by sme siahnuť aj po minerálkach,“ vysvetľuje doktorka Koréneková. Vhodnou voľbou sú stredne mineralizované minerálne vody. Pri cvičení ich veľmi oceníte. „Minerály – najmä horčík – pomáha bojovať proti únave zo športu, zabraňuje kŕčom a pomáha k celkovej regenerácii svalov,“ dopĺňa odborník. Veľmi dobre sa vstrebáva do organizmu, ak je rozpustený práve vo vode.

Odporúčame tiež: Magnesia Red 0,5l v praktickom balení

kde cvičiť v parku

Zdroj: Shutterstock®

TIP: Vyskúšajte minerálnu vodu Magnesia GO 0,75l v praktickej ergonomickej športovej fľaši. Je bohatá na prírodný horčík a zároveň má nízky obsah sodíka. Vďaka praktickému športovému uzáveru ju môžete mať stále po ruke a športovanie si užijete plnými dúškami.

Pozor na slnko

V lete musíte mať na pamäti aj čas, kedy si chcete ísť zakorčuľovať či zabehať. Odborníci odporúčajú športovať ráno alebo podvečer, keď vzduch nie je až tak horúci. V inom prípade vám hrozí prehriatie alebo dokonca úpal. Ak sa aj rozhodnete pre športové aktivity počas dňa, pohybujte sa v tieni. Nezabudnite na pokrývku hlavy, čiapku či šatku a slnečné okuliare. Oblečte si vzdušné oblečenie jasných farieb a vopred sa natrite opaľovacím krémom.  

Odporúčame tiež: Ako nedostatok horčíka ohrozuje hlavne ženy?

cena Magnesia GO

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčaná maloobchodná cena Magnesia GO 0,75l je 0,79 Eur.

Viac informácií nájdete na www.magnesia.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 21.08.16 22:16

SK
karma
113.00

minerálne vody obľubujem hlavne neperlivé, tie mi vyhovujú

  • 0
Odpovedať

Lucia Kobíková 22.08.16 14:35

LK
karma
100.00

Túto Magneziu som ešte nevidela :)

  • 0
Odpovedať

Adriána Jakubová 31.08.16 10:23

AJ
karma
-1.00

pitný režim je základ

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní