Štýlovo a úsporne v kuchyni v piatich krokoch

Štýlovo a úsporne v kuchyni v piatich krokoch

Myslím, že mi dáte za pravdu keď poviem, že žijeme v uponáhľanej dobe plnej stresu a zhonu. Nakladáme si toho na seba veľa a neraz sa musíme popasovať s časovou tiesňou. Ani na domácnosť nám často nezostáva toľko času, koľko by sme chceli. 

Všetko je však len o správnom načasovaní. V dnešnom článku vám prinesiem niekoľko rád, ako zvládať svoju domácnosť štýlovo a úsporne s minimom potrebného času.

Priznajme si, rána bývajú ťažké asi pre väčšinu z nás. :-) Kým sa poriadne prebudíme, na raňajky nám zvyčajne zostáva málo času. I ten sa však dá využiť tak, aby sme si dopriali bohaté a chutné raňajky. Tajomstvo spočíva v čerstvých a výživných ingredienciách. Stavme na ovocie, chutné smoothie, cereálie, kaše či zeleninu. Vďaka nim získa telo potrebnú energiu, ktorú budeme počas dňa potrebovať. Chutné inšpirácie na raňajky nájdete napríklad tu: 

Recepty na výborné zeleninové a ovocné šťavy
4 tipy na smoothies pre štíhlu líniu
Začnite deň s ovsenými vločkami

stylovo a usporne v piatich krokoch

Zdroj: Shutterstock®

Občas sa stane, že už od rána je náš deň náročný a naraňajkovať sa doma jednoducho nestíhame. Máme šťastie, moderná doba so sebou prináša výhody v podobe prenosných termohrnčekov a dózičiek, ktoré si so sebou zoberieme a kdekoľvek sa tak jednoducho naraňajkujeme.

Čas však môžeme ušetriť i v kuchyni. Naučte sa variť rýchlo a úsporne. Stačí iba vedieť, ako na to. Aj keď sa to nezdá, účinným pomocníkom pri varení sa môže stať obyčajná pokrievka. Varenie je tak rýchlejšie a okrem toho dokážeme pomocou nej šetriť množstvo energie a tepla, ktoré nám pri varení uniká vtedy, keď pokrievku nepoužijeme. 

stylovo a usporne v piatich krokoch

Zdroj: Shutterstock®

Patríte medzi tých, ktorí umývačku riadu striktne odmietajú? Možno by však stálo za to zamyslieť sa nad tým, koľko vody dokážeme minúť na jedno „klasické“ umývanie riadu. Podľa dostupných údajov dokáže umývačka usporiť viac ako 50 % vody v porovnaní s ručným umývaním riadov. A to ešte nehovoríme o časovej a energetickej úspore.

stylovo a usporne v piatich krokoch

Zdroj: Shutterstock®

Pri umývaní riadu by som sa ešte rada pristavila. Na jeho umývanie najčastejšie používame rôzne prostriedky a saponáty, ktoré riad efektívne umyjú a vyleštia. Za čistým a lesklým riadom však stojí množstvo chémie, ktorá prírode neprospieva a ničí ju.

Prečo teda nepoužívať také prostriedky, ktoré nielenže efektívne vyčistia špinavý riad, no navyše prírode neškodia? Vďaka čistiacim prostriedkom značky Somat to už nebude žiaden problém. Kým väčšina čistiacich prostriedkov je vyrobená na báze fosfátov, spoločnosť Henkel prináša bezfosfátový rad čistiacich prostriedkov Somat, ktorý riad dokonale umyje bez zbytočnej chémie. Vďaka obsahu kyseliny citrónovej môžete navyše účinne bojovať aj proti ťažko odstrániteľným pripáleninám.

stylovo a usporne v piatich krokoch

Zdroj: Shutterstock®

Somat výrobky, konkrétne tablety do umývačky riadu a čistiaci gél, sa stali súčasťou mojej kuchyne a ich pomoc si naozaj pochvaľujem. Silné čistiace účinky zaručia, že po ukončení umývacieho programu vytiahnete zo svojej umývačky riadu čistý riad bez škvŕn, ktorý je pripravený na ďalšie použitie. :-) 

stylovo a usporne v piatich krokoch

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Iveta Moravčíková 18.08.16 08:59

IM
karma
100.00

umývam riad ručne no nie pod tečucou vodou, ale mám hu v niečom takže ušetrím oproti umývačke riadu

  • 0
Odpovedať

Lucia Kobíková 19.08.16 09:27

LK
karma
100.00

Somat používame :)

  • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 19.08.16 09:43

karma
107.00

Užitočné rady.Nemame umyvacku,ale snazime sa vodou setrit,kde sa dá.

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 19.08.16 19:22

SK
karma
114.00

mám umývačku riadu a som za ňu rada, hlavne keď nás je doma veľa

  • 0
Odpovedať

Adriána Jakubová 31.08.16 10:28

AJ
karma
-1.00

užitočné rady ďakujem

  • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 10.09.16 21:03

MC
karma
109.00

Somat je dobrá značka.

  • 0
Odpovedať

Stanislava Mészárošová 07.12.16 15:37

SM
karma
-1.00

zaujimave rady

  • 0
Odpovedať

Anna Kristova 14.07.17 18:31

AK
karma
100.00

nemám umývačku riadu neviem posúdiť

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní