BodyPump: O aké cvičenie ide a čo dokáže s tvojím telom?

BodyPump: O aké cvičenie ide a čo dokáže s tvojím telom?

Toto intenzívne cvičenie, známe ako BodyPump, sa dostáva do telocviční a fitness klubov aj u nás. Je to jeden z najlepších celotelových cvičení, ktoré môžete robiť. Tu je to, čo potrebujete vedieť o cvičení, ktoré vám poriadne rozprúdi krv v tele!

Aké sú základy BodyPumpu?

BodyPump vytvoril Phillip Mills v Aucklande na Novom Zélande v roku 1991. Čo určite nečakal, bol veľký záujem aj zo strany žien. Dnes sa toto cvičenie trénuje už vo viac ako 70 krajinách. BodyPump kombinuje silový tréning s aeróbnym cvičením. Cvičenie zvyčajne trvá jednu hodinu, ale vo Veľkej Británii a Japonsku začali organizovať rýchle cvičenia po pol hodine. Pri BodyPumpe sa cvičí s činkami a platformami na step aerobik. Motivovať vás budú hudobné choreografie, ktoré vás poriadne nakopnú. Rozhýbete si všetky hlavné svalové skupiny, vrátane nôh, hrudníka, chrbta, tricepsov, bicepsov, ramien a brušných svalov. Typická hodina BodyPumpu sa skladá z ôsmich časí, pričom každá má zvyčajne okolo päť minút. Pri každej hrá iná pieseň a zameriavate sa na iné svaly. Po každej časti sú krátke prestávky, takže sa môžete uvoľniť a natiahnuť, dať si niečo na pitie alebo chytiť druhý dych.

Pozri aj: Návod, ako schudnúť s jogou: Skús pozície, ktoré požierajú tuk

silové cvičenie

Zdroj: Shutterstock®

Aby ste si tento tréning poriadne užili, odporúčame si zabezpečiť:

 • dobrý pár podporných fitness tenisiek alebo bežecké topánky,
 • fľašu s vodou (budete sa veľa potiť, takže je dôležité, aby ste dodržiavali pitný režim),
 • uterák (na pot),
 • vzdušný odev, v ktorom sa cítite pohodlne.

Aké má toto cvičenie výhody?

Vzhľadom k tomu, že BodyPump kombinuje posilňovacie a aeróbne aktivity, toto cvičenie môže pomôcť predchádzať osteoporóze, rakovine a kardiovaskulárnym ochoreniam. Rovnako je výborným pomocníkom pre tých, ktorí chcú schudnúť a udržiavať sa fit. Na výsledky nebudete dlho čakať (cca po dvoch alebo troch týždňoch), ak budete cvičiť dva až trikrát týždenne a, samozrejme, dodržiavať zdravú stravu. Počas každého cvičenia môžete spáliť až 600 kalórií. Rovnako sa pri ňom dobre zabavíte a celkovo si spevníte celé telo.

Odporúčame: Veda odhalila, aký je recept na dlhý život. Na toto si zvykni!

základy BodyPumpu

Zdroj: Shutterstock®

Tipy na záver

 • Vyberte si tú správnu váhu vzhľadom k tomu, že budete použiť závažia a činky. Určite začnite pomaly a postupne zvyšujte záťaž.
 • Je dôležité, aby ste udržiavali správne držanie tela, Tak predídete zraneniam. Udržujte kĺby mierne ohnuté a kontrolujte svoje pohyby.
 • Noste pohodlné, priedušné oblečenie. A zvážte investíciu do kvalitnej obuvi.
 • Vždy si prineste fľašu s vodou a uterák.
 • Na prvé tréningy príďte radšej skôr. Tento čas využite na konzultáciu s trénerom. Hovoriť s ním môže o správnom výbere záťaže a ďalších vašich otázkach.

Pozri aj: VIDEONÁVOD: Ako odstrániť vrásky na čele rýchlo a bezbolestne?


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní