Kozmetické produkty, ktoré vás zachránia v núdzi

Kozmetické produkty, ktoré vás zachránia v núdzi

Ak zvyknete tráviť čas mimo svojho domu na 12 a viac hodín denne, určite to poznáte – plná kabelka kozmetických produktov a pomôcok, bez ktorých si svoj deň neviete predstaviť. A to, že vaša kabelka vďaka tomu váži o tri kilá viac, je už cena za komfort. No vedeli ste, že niektoré produkty môžete využiť na rôzne účely, a tak sa zachrániť v nejednej núdzovej situácii?  

1. Pomáda na pery

Okrem hydratácie pier sa dokáže postarať o vašu pokožku na akomkoľvek mieste na tele. Máte suché ruky, spravili sa vám šupinky na nose? Žiaden problém, naneste si na tieto miesta primeranú vrstvu pomády a rozotrite. Pomádu na pery však môžete využiť aj inak. Ak ste pri rannom umývaní vlasov nestihli použiť vlasový balzam a ani vlasový olej, nevadí. Na prsty naneste trochu pomády a rozotrite ju do končekov vlasov. Budete prekvapené z toho lesku a hydratácie!

Odporúčame prečítať: Vieme, čím ho potešíte na Valentína

Kozmetické produkty, ktoré vás zachránia v núdzi

Zdroj: Shutterstock®

2. Zubná niť

V prípade veľkej núdze môžete túto dentálnu pomôcku použiť ako prostriedok na odkrojenie koláča. Ak sa vám stane, že sa vaše zabalené jedlo nalepí na obal, použite zubnú niť na jeho priam chirurgické oddelenie. Vo veľmi, veľmi veľkej núdzi môžete zubnú niť použiť aj ako šnúru na sušenie ponožiek či spodnej bielizne. Dokonca ako záchranu pri roztrhnutom náramku, náhrdelníku alebo šnúrke na plavkách.

Odporúčame prečítať: 8 tipov, ako použiť detský púder

Kozmetické produkty, ktoré vás zachránia v núdzi

Zdroj: Shutterstock®

3. Lak na vlasy

V drogériách sa dajú zohnať ich miniatúrne verzie priamo do kabelky. Nielen že si ním zafixujete svoj účes, ale ak pred seba nastriekate lak a prejdete sa cez jeho obláčik, dokáže vás ochrániť pred statickou elektrinou. Určite to poznáte – nechtiac sa dotknete niekoho ruky a ono vás to „kopne". Ak si lakom na vlasy prestrieknete aj nechty, tak v škole či práci sa nemusíte obávať atramentových škvŕn na vašej manikúre.

Odporúčame prečítať: Zbavte sa nežiaducich chĺpkov na tvári

Kozmetické produkty, ktoré vás zachránia v núdzi

Zdroj: Shutterstock®

4. Gumička do vlasov

Gumička do vlasov nie je len pomocník pri tvorbe účesu. Dá sa využiť aj ako praktický prostriedok, keď sa vo vašej kabelke nachádza veľa nabíjačiek od mobilov a počítača, či slúchadlá. Namiesto toho, aby ste ich mali zamotané s ďalšími predmetmi, zaviažte si ich gumičkou. Budete ich mať úhľadne uložené a vždy pripravené na prácu.

Ak ste sa dobre najedli na pracovnom obede, môžete gumičku použiť ako "uvoľňovač nohavíc". Prevlečte gumičku cez dierku na gombík a jej druhý koniec pripevnite o gombík. A je to, pár centimetrov priestoru navyše.

Ak sa vo vašej domácnosti nachádzajú staré dobré gumené gumičky, okrem toho, že vám vytrhajú plno vlasov, ich môžete využiť aj v kuchyni. Vďaka nim by vám mali ísť ľahšie otvoriť silno uzavreté zaváraniny. Navlečte gumičku na veko a otvárajte.

Odporúčame prečítať: Pár tipov, ako predĺžiť životnosť laku na nechty

Kozmetické produkty, ktoré vás zachránia v núdzi

Zdroj: Shutterstock®

5. Lak na nechty

Ak so sebou v kabelke zvyknete nosiť aj váš aktuálny lak na nechty, robíte dobre. Nielen že si ním viete opraviť olúpaný kúsok vašej manikúry, ale ak sa večer po ceste z práce ocitnete nečakane na susedskej párty, viete si ním označiť svoj plastový pohár. Ak sa vo vašej kabelke ocitne priehľadný lak, môžete ním predísť katastrofe.

Dierka na silónkových pančuchách dokáže podráždiť. Ak si ju prelakujete lakom, zabránite tak jej rozširovaniu. Priehľadný lak môžete použiť aj na vašu bižutériu. Ak vám na pokožke zanecháva modré fľaky, po vrstve laku už nebude.

Zdroj foto: www.shutterstock.com


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Anna Kralovičová 12.02.17 07:14

AK
karma
64.00

Dobré tipy, možno sa raz zídu.

  • 0
Odpovedať

Monika Filípková 12.02.17 08:25

MF
karma
56.00

Niektoré z týchto rád už dávno realizujem. Balzam na pery som použila už veľakrát na suché miesta na rukách a tiež gumičku na rozšírenie nohavíc, keď sa veľa najem a nejdú mi zapnúť. :D

  • 1
Odpovedať

Soňa Krátka 12.02.17 15:52

SK
karma
114.00

šikovné nápady keď je treba

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 12.02.17 18:02

MM
karma
100.00

toto je niečo ako KPZ - krabička poslednej záchrany u skautov :)

  • 0
Odpovedať

Juliana Šurkovská 12.02.17 20:18

karma
-1.00

Okrem tipu s gumičkami do vlasov využívam už dlhé roky všetky ostatné.

  • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 12.02.17 22:17

PV
karma
113.00

Super rady a nápady.. Lak som tiež použila na pančuchách a bižutérii.. Ale ma nenapadlo, že gumičku na nohavice ako uvoľnovač, dobrý nápad.. A gumičku používam na nabíjačku ,lebo mi to tiež vadí.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní