Tipy, ako ušetriť čas a peniaze v supermarkete

Tipy, ako ušetriť čas a peniaze v supermarkete

Poznáte to, keď sa vyberiete do obchodu len pre zopár vecí a vrátite sa z neho ovešané taškami? To je presne to, čo si všetci obchodníci želajú. Nakúpiť aj to, čo v danej chvíli nepotrebujeme - my ženy sme v tom expertky.

Ale čo ak chcete ušetriť a nestráviť v supermarkete namiesto zopár minút niekoľko hodín? Najideálnejšie je poslať do obchodu manžela, partnera alebo dieťa. Dajte im zoznam toho, čo majú nakúpiť. Takto máte zaručené, že nič iné neprinesú. Ak sa ale o nákup staráte vy, tak vsaďte na tieto rady. 

1. Najlepší tovar je vždy vzadu

Vždy majte na pamäti zlaté pravidlo – najlepší a najčerstvejší tovar za nachádza vzadu alebo na spodku police. V supermarketoch zamestnanci vždy ukladajú dopredu tovar, ktorému končí záruka, a ktorého sa chcú, takpovediac, zbaviť. Preto, ak chcete, aby vám tovar vydržal čo najdlhšie, nabudúce siahnite dozadu. 

Odporúčame tiež: ZAMILUJTE SA DO SVOJHO VEKU

Tajomstvá, ktoré potrebujete vedieť pre ušetrenie času a peňazí v supermarkete

Zdroj: Shutterstock®

2. Počúvajte vlastnú hudbu

Určite ste si všimli, že v obchodoch väčšinou hrá jemná a upokojujúca hudba (také staré vykopávky. Práve tá má zabezpečiť, aby ste čo najviac svojho drahocenného času strávili v obchode a kúpili aj to, čo ani nepotrebujete. Preto si nasaďte slúchadlá a počúvajte vlastnú hudbu, vďaka ktorej nestrávite pol dňa v obchode.

3. 1+1 zadarmo

Nikdy nepodliehajte tejto akcii. Aj keď je to lákavá a lukratívna ponuka, nabudúce jej skúste odolať. V konečnom dôsledku si aj tak za oba kusy tovaru zaplatíte. A predavačom urobíte radosť, pretože sa tak zbavia produktov, ktoré vám dlho čerstvé nevydržia a zbytočne tak skončia u vás v koši. 

Odporúčame tiež: Pomarančovú kôru nevyhadzujte, ale recyklujte!

Tajomstvá, ktoré potrebujete vedieť pre ušetrenie času a peňazí v supermarkete

Zdroj: Shutterstock®

4. Pozrite sa hore a dole

V supermarketoch sú na úrovni očí väčšinou uložené produkty, ktoré sú drahšie. Je to druh marketingu, vďaka ktorému si značky zabezpečia svoj predaj a v konečnom dôsledku za ich marketingové aktivity zaplatí zákazník. Ak chcete ušetriť, tak sa nabudúce pozrite hore aj dole. Tam nájdete lacnejší tovar v rovnakej kvalite, avšak s menšími marketingovými fígľami.

5. Nákupný zoznam

Ak sa nechcete dať zlákať na kúpu naozaj nepotrebného tovaru, tak si pred odchodom na nákup napíšte zoznam. Zoznam toho, čo vám v domácnosti chýba a čo potrebujete. Bez zoznamu sa domov vrátite ovešané taškami, a to ste chceli isť kúpiť len mlieko, pečivo a mliečne výrobky.

6. Nakupovanie pred záverečnou

Ďalším fígľom, vďaka ktorému môžete ušetriť, je zájsť do obchodu pred záverečnou. Aspoň do supermarketov. Tie pred záverečnou zlacňujú všetko pečivo a ovocie, aby na ďalší deň bolo na pultoch všetko čerstvé. Navyše sa vyhnete dlhým radám pri pokladniach.

Odporúčame tiež: Zloženie povie pravdu o žuvačkách bez cukru, ak viete čo hľadať


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Pavlína Vaksmundská 09.11.16 17:15

PV
karma
113.00

Pekný článok.. Ale to je Marketing.. Všetko to už ovládam, najlepší je môj nákupný zoznam - v mobile, prečítam si čo mi treba nakúpiť , len letím a beriem podľa zoznamu..!! No niekedy mám chuť sa aj poflákať hodinku po obchode a študovať zľavy , a pod. ;-)

  • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 09.11.16 20:01

MM
karma
100.00

ja supermarkety nemusím a keď, tak si napíšem zoznam, ešte aj v poradí ako je uložený tovar, nakúpim, zaplatím a odchádzam; vôbec sa po obchode neprechádzam

  • 1
Odpovedať

Lucia Kobíková 11.11.16 21:07

LK
karma
100.00

Fuuu velmi dobry clanok... :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní